• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    Přišli jste na něco zajímavého? Z historie, vědy, popkultury, nebo bežného života? Podělte se o to. Pozor na faktoidy - ověřujte zdroje.



    Zajímavé, až interesantní kanály na YT:


    Směs - spíš technické obory
    Veritasium
    Kurzgesagt
    Vsauce
    Vsauce 2
    Vsauce 3
    Vsauce 4
    Tom Scott
    SmarterEveryDay
    Colin Furze
    Objectivity
    The Royal Institution
    Joe Scott


    Matematika
    Numberphile


    Fyzika
    Physics Girl
    Steve Mould
    Sixty Symbols


    Chemie
    Periodic Videos
    NileRed


    Astronomie
    Astrum
    PBS Space Time


    Příroda
    Nature Bites


    Lingvistika
    NativLang
    Langfocus


    Teorie hudby
    Adam Neely


    Historie
    Fall of Civilizations
    Mark Felton Productions
    Dejepis Inak
    History Time


    Potraviny
    Adam Ragusea
    Tasting history with Max Miller


    Film
    Film Courage


    Lingvistika/Mytologie/Etnologie/Kulturní antropologie
    Crecganford
    The Histocrat


    Jídlo/Debunking
    How To Cook That


    Nevím, neznám, nezařaditelné nebo zatím nezařazeno
    Branch Education
    ColdFusion
    Today I Found Out
    CGP Grey
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MEJLA77: řekl bych, že to je docela základní topologický axiom, ale ona ta topologie mi přijde se skládá ze samých takovýhle zjevených axiomů.. každopádně, příště doporučuju jít na karneval za Möbiovu pásku, to bud jednodušší na šití :-)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    SHEALA: chlapeček chtěl jít za mechanika zemědělských strojů - líbí se mu traktory John Deere a sehnali mu i kombinézu té značky - pneumatika byla doplněk vymyšlený maminkou nebo tím 4 letým klukem, já jsem realizoval traktorový vzor na obvodu a pak jsme spolu řešili, jak to ušít, ptala se, jestli jde převrátit donut naruby, když má malou díru jen na vnitřním menším průměru - nejde to, takže musela párat :) Pak to ještě češila na fb a někdo tam zmiňoval šití vesty naruby, taky to pak nejde převrátit...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MEJLA77: mohl by si mi přiblížit, co si vlastně udělal? Poradil známé ať přišije na oblečení na karneval rozřízlou pneumatiku?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SATAI: ... připojeným *po čem*?
    SATAI
    SATAI --- ---
    SALVATOR: Ze jo? Dneska je to absurdni, proste zmenis template a nove dokumenty ti z laserovky jedou hned s cerstvym brandingem...

    ...ale dneska by tahle akcie nejspis probihala tak, ze ti zahranicni hosti by to odprednaseli po Zoomu.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Včera jsem zjistil, že nejde obrátit torus naruby jen úzkou dírou - repsektve přišla na to známá přišití pneumatiky na karneval , poradil jsem jí, ať nechá celou jednu vnitřní stranu otevřenou a pak to půjde obrátit na líc z rubu.


    ERRTU: a Goldstein - je to jasné židobolševickozednářské spiknutí :D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    PALEONTOLOG: Třeba nic, ale žiju v domnění, že se v těch věcech trochu vyzná.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SALVATOR: no to by me teda zajimalo, co by o tom martina napsala ,)
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    KOVOVAMINCE: *FTVS původně sídlila v Tyršáku, současný sídlo byla škola politická...:)
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    NELLAS: Ze vzpomínek pamětnice...
    "Posílám zajímavou fotku (screen z vysílání ČT, kde byla timelina internetu v ČR) :-) Ale není úplně pravdivá, protože vysoké školy - nebo teda aspoň FTVS - byly připojené dřív. Každopádně už v Tyršáku jsme byli s "Blabla" jako jedni z mála na síti. Možná to bylo tím, že jsme byli naproti ministerstvu... Nebo tím, že americké školy už měly svojí univerzitní síť a "Blablabla" se zrovna vrátil z roční stáže, tak jsme se připojili. Je fakt, že přes telefonní linku. A pak na Evropské se jako první dělalo optické připojení letiště na centrální český server na ČVUT a protože jsme byli na cestě (FTVS), udělala se i malá odbočka kabelu. Na ČVUT to byly tři veliké místnosti plné počítačů - tehdy obrovských skříní až do stropu. Tam jsme se byli s "Blabla" někdy 1991-92 podívat."
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ERRTU: Jak z Tolkiena
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    NELLAS: Gruntorád! boží jméno! :D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    JON: Tak když máš balíky jinak dobrýho papíru, tak je přece jen tak nevyhodíš.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    JON: No jo, tak jsem si šla vygooglit, co to vlastně bylo :))

    "Řád republiky byl v letech 1951–1990 jedním z nejvyšších československých vyznamenání. Propůjčoval ho prezident republiky za „mimořádné zásluhy o budování Československé republiky, zejména o její mírové budovatelské úsilí ve výrobě nebo při kulturní nebo vědecké činnosti, nebo o zvyšování schopnosti obrany státu.“ Řád byl založen vládním nařízením číslo 30/1951 Sb. a uděloval se jak jednotlivcům, tak kolektivům (včetně podniků či státních orgánů). Řád bylo možné propůjčit i vícekrát, například Gertrudě Sekaninové-Čakrtové byl propůjčen v letech 1955 i 1968."
    Řád republiky – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3%A1d_republiky
    JON
    JON --- ---
    NELLAS: slusnej mindfuck je, ze este v 92 se nezbavili radu republiky na hlavickovym papire :-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Nevím, kam s tím, tak třeba sem? Mně ten dopis jako mírně zajímavý přijde :)

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Staroměstský orloj | dokumentární film | Česká filmová klasika
    https://www.youtube.com/watch?v=9ZE_-cZhqT4
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ROLAND: Hele ale maj recht. Já vím, že byly snahy určit místo, kde měl Ráj bejt, spíš ale na základě popisu z Bible. Jestli máš nějakej zajímavej zdroj, sem s ním, ale bez něj to je fakt fabulace. Jen já bych ji teda označil spíš za fantasy než sci-fi.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Eden je spíš fantasy než sci-fi, ne? :)
    KURE
    KURE --- ---
    ROLAND: no no, to bylo slabé. :)
    Eden je scifi. Pokud máš zdroj k tomu jak nějaký archeolog našel eden, tak sem s tim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam