• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    SCHWAB: ano, některé viry se navzájem rády nemají, ale některé jiné spolu klidně koexistují
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    MEJLA77: tak ona rýma chrání před covidem, protože ho do těla nepustí. :)
    QZUZKA
    QZUZKA --- ---
    Kdysi na gymplu jsem vydedukovala, že by se HIV mělo dát použít jako protiváha k leukémii ("úvaha" na úrovni jedno produkuje moc bílých krvinek, druhé je žere). Učitel mi řekl, že takhle to nefunguje.

    Mírně zajímavý fakt je, že to napadlo i další lidi, a že to vlastně funguje https://magazin.aktualne.cz/prulom-v-lecbe-rakoviny-vylecili-leukemii-diky-viry-hiv/r~d37e886e6a5711e4b6d20025900fea04/
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Metoda tzv. vyhánění čerta ďáblem? Kdysi to prezentovali Alois Nahlovský s Mladým (říkali mu profesor Mladý?) Prostě člověku s rýmou dáme bacil třeba kašle a ten vyžene rýmu, pak mu dáme bacil chřipky a ta vyžene kašel... už si to nepamatuji přesně a nepodařilo se mi to dohledat...

    #kecy
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SALVATOR: No, "zabralo to na tuberu, zabere to na AIDS"... nevyšlo.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    SALVATOR: asi to moc nedopadlo, jinak by se tím číňani chlubili
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ATUARFIK: A jak to v tý Číně dopadlo?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    SALVATOR: Zatrhli mu to:

    Tento způsob léčby odsuzují mnozí lékaři i jiné autority v oboru. [...] Heimlichova terapie AIDS malárií je také zakázána americkými a mexickými úřady, a proto byla prováděna v Číně.

    Logika té druhé věty se mi moc líbí.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ATUARFIK: A jak to dopadlo?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Četla jsem si teď něco o holandštině a volnou asociací mě napadlo podívat se, jestli Heimlich nebyl náhodou Holanďan. Samozřejmě nebyl, a nebyl ani Němec, jak jsem si myslela, ale Američan maďarsko-rusko-židovského původu. Na Wikipedii mě ovšem zaujala tato informace:

    Heimlich prosazoval teorii, že pacienty trpící AIDS je možné léčit malárií. Vysoké horečky, jež malárii provázejí, podle něj měly aktivovat imunitní systém a následně léčit infekci viru HIV.

    Henry Heimlich – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Henry_Heimlich
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    #kecy
    N8 je přece jasné označení pro osm hodin nedělání :)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    E2E4: Ještě se na to rýmuje "kosům" z té básničky, kterou jako slušná holčička říkat tady nebudu vypisovat.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    ATOMIKS: tak jasne ze doopravdy nemaj, ale prijde mi to vtipna nahoda
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MONIOUS: nojo, nocum je skoro jako vosum.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    MONIOUS: ne, ta dvě slova nemají žádný vztah

    etymology - Is there any link between the word 'eight' and the word 'night'? - Linguistics Stack Exchange
    https://linguistics.stackexchange.com/questions/11444/is-there-any-link-between-the-word-eight-and-the-word-night

    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    a tohle ste vedeli?

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: Jak nic moc? Ty bys nechtěla moře? Nebo to nevoní, že není dost teplé?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MEANKITTY11: nebo James Bond film the living daylights (iirc) kterej se částečně odehrával v Bratislavě.. mezi Bratislavou a Rakouskem hory.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    E2E4, MEANKITTY11: a ono české moře, dárek od Shakespeara, taky nic moc :-)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    E2E4: však ani doyle se s reáliema okolo krále bohémie moc nevytáhnul.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam