• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    TRISSIE: nedůstojné, nedůstojné... lepší být nalezen jako vysraná mrtvola než posraná!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRISSIE: takže muži, vystříhejte se dlouhého sezení na záchodě, ať umřete důstojným způsobem při postelových hrátkách s mladou milenkou!

    ta míň zábavná část je, že když takhle člověk dostane infarkt na záchodě, tak nejenže je to nedůstojné, ale taky na běžném malém záchodě je strašně těžké se k němu nějak normálně dostat a poskytnout první pomoc. Krom toho, že první problém tvoří většinou zamčené dveře, tak druhý problém je manipulace s tělem v omezeném prostoru.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ale když už jsme u těch záchodových faktů, opravdu máte větší šanci přirozeně umřít při defekaci nebo urinaci, než třeba při sezení na pohovce (děláte-li na té pohovce jiné aktivity zatěžující oběhový systém, tak to je samozřejmě jiné).

    Ono totiž lidi při sraní a chcaní na chvilku zadrží dech, čímž může dojít k poklesu krevního tlaku a srdeční zástavě (to teda u existujících chorob/abnormalit kardiovaskulárního systému). Současně taky pohyby střev mohou vyvolat vasovagální synkopu
    - podráždí bloudivý nerv, což zpomalí srdeční činnost a člověk prostě omdlí.

    Cardiac arrests in the bathroom: Causes and more
    https://www.medicalnewstoday.com/articles/why-do-cardiac-arrests-happen-in-the-bathroom#why-it-happens
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MONIOUS: já to mám spojené s pohledem na tu předsunutou kadibudku z hradního příkopu a pocitem "no, když si vezmu, že tudyma chodili lidi a padali na ně hovna shůry, tak si to vlastně zasloužil" :-)
    a byla to soukromá kadibudka jen pro toho šlechtice (u jeho ložnice), protože jinak by nevěděli, na čí prdel střílí.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    QUANTI: nemeli bychom zapominat na Vincenta Vegu, kterej si ce byl uz po defekaci, ale taky skapal na hajzlu:)
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    ja vim jiste, ze sem to uz slysela, ale nedokazu si vybavit, jestli nam to rikal dejepisar na gymplu, kterej mel samy takovyhle historky, nebo sem to cetla nekde v zemeplose :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Taky znám jen Jaromíra. A Tywina Lannistera, ale to nebylo zespodu 😂
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HAR4NT: já to slyšela na nějakým českým hradě, ale samozřejmě mohlo jít jen o místní hradní legendu.n
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    VIDA: a rana z milosti, byl uz od brachy vykastrovanej, oslepenej a asi 15 let internovanej na nakym hrade
    VIDA
    VIDA --- ---
    TRISSIE: U knížete Jaromíra to byl tuším oštěp.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    TRISSIE: ja mel dojem, ze to byl tento kraňský loupezivy rytir, ale tady pisou, ze katapultem..:/
    Potupná smrt rytíře na Predjamském hradě | Slovinsko na Světadílech
    https://slovinsko.svetadily.cz/clanky/Potupna-smrt-rytire-na-Predjamskem-hrade
    RSZ
    RSZ --- ---
    ARAON: ok, současné myslím třeba 20. stol.

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    hledala jsem. který že to šlechtic byl zabit šípem vystřeleným zpod hradu do visuté latríny, což jsem sice nenašla (třeba někdo bude mít víc štěstí), ale aspoň se podělím o (pravděpodobně neúplný) seznam lidí, kteří zesnuli, smrtí přirozenou i násilnou, při defekaci:

    Když smrt číhá na toaletě: Kdo ze slavných se nedočkal důstojného odchodu? | 100+1 zahraniční zajímavost
    https://www.stoplusjednicka.cz/kdyz-smrt-ciha-na-toalete-kdo-ze-slavnych-se-nedockal-dustojneho-odchodu
    EKG
    EKG --- ---
    ARAON: Pokud se nemylim, v nekterych odlehlejsich castech Skandinavie to vedou taky. Tam je ovsem duvodem rozlehlost a odlehlost, diky ktere je lidska spolecnost proste vzacna.
    ARAON
    ARAON --- ---
    RSZ: No, soucasne. Ja nevim, ale snad s vyjimkou zapadlejsich casti ruska, se spolecna defekace provozuje jen velmi zridka.
    RSZ
    RSZ --- ---
    HNILOB: voda a latríny jsou moje oblíbené objekty k focení na římských "sites", speciálně latríny vypadají extrémně současně, proto se zdráhám uvěřit sdílené hubce (ať už v octu nebo slané vodě, uvěřil bych snad jen tekoucí vodě - ta byla přítomná)

    GANDHI
    GANDHI --- ---
    Sebevrazda zachodovou stetkou zni pomerne kuriozne, u nas mame zas zdokumentovanou vrazdu krajicem chleba:)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HNILOB: snad to potom zakazali :/
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    SALVATOR: ERRTU: A chudák gigantopithecus bude chodit se špinavýma ušima?
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ATUARFIK: Proč by Římani měli chtít čistit uši Hannibalovým slonům?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam