• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    třeba fungujou jak Kuato v Total Recall, když jedna řídí, druhá upadne do transu, aby jí nerušila při jízdě. Vždyť víte, jak je to otravný, když vám někdo kecá do řízení :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    87HIGHFLYER: imho tne vtip z reality vyšel :)
    LORD_DE_SEIS: a pak taky dokazuj, která v době nehody řídila :))
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    PALEONTOLOG: mě zajujala věta - mají řidičské průkazy. ??? Jako každá svůj? To jako když ho jedný vezmou (co já vim, třeba za opakované překročení povolené rychlosti), tak to pak "odřídí" ta druhá?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PALEONTOLOG: hustej frajer, každej den trojku s dvěma babama, kdo to má :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    kdyby nekoho zajimalo, jak probiha manzelskej sex u siamskejch dvojcat

    Jedna ze siamských dvojčat Henselových se vdala. Jak to mají se sexem, ptají se lidé - Seznam Médium
    https://medium.seznam.cz/clanek/hanka-senkova-jedna-ze-siamskych-dvojcat-henselovych-se-vdala-jak-to-maji-se-sexem-ptaji-se-lide-55681
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    ještě dodatek, no ten jazz a swing je možná i známější

    Swingjugend - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Swingjugend
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ERRTU: sam jsem si rikal, jestli to neni nejakej relikt zapoleni mecem, jak meli armadni oficiri z doby vymarsky republiky. no skoro...
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    mírně zajímavá mi přijde ta kytara jako symbol protestu
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    Punkovym způsobem jsem narazil na Edelweißpiraten

    Když se proti Hitlerovi postavila mládež: Teenagery mučili, věšeli a posílali do koncentračních táborů | REFRESHER.cz
    https://refresher.cz/89842-Kdyz-se-proti-Hitlerovi-postavila-mladez-Teenagery-mucili-veseli-a-posilali-do-koncentracnich-taboru
    Za paywallem, ale nešel jsem uspokojivej článek česky
    Krvavé výročí. Před 75 lety nacisté veřejně oběsili rebelující německou mládež - Deník.cz
    https://www.denik.cz/ze_sveta/ss-heinrich-himmler-hitler-nacismus-treti-rise-kolin-opratka-obeseni-valka.html

    und wiki


    Edelweiss Pirates - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Edelweiss_Pirates

    plus německý doku
    (Doku in HD) Die Edelweißpiraten - Jugend-Opposition im Dritten Reich
    https://youtube.com/watch?v=7YylNxDQTUk&pp=ygUQZWRlbHdlacOfcGlyYXRlbg==
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    prvni zajimavost:
    tyto jizvy se jmenují Glasgow-Chelsea smile nebo Cheshire grin. vznikají nejčastěji při hospodské rvačce, nožem, střepem... od koutku k uchu.
    Tommy Flanagan, znamý filmový zjizvenec k nim přišel právě takto. dle svých slov pracoval jako dj v jednom baru v Glasgow, když cestou do práce na něj vyrukovala banda vágusů, on se optimisticky zkusil bránit rozbitou lahví a oni vytáhli nože. obličej údajně sám obdržel sedmdesát stehů. plus měl, cituji "ještě pár děr v těle". v nemocnici jej následně navštívil kamarád a navrhl mu zkusit bezpečnější karieru herectví.

    druha zajimavost:
    omylem jsem to napoprve postnul do cerneho humoru... CErny humor, CEntrala... meh.

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JESTEDMAN: a za "léky" tě budou na rukách nosit
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    CDR: 30 cm říkáš?

    CDR
    CDR --- ---
    Tvl, samozřejmě, pro místní arabisty to není nic nového.
    Ale mě to tedy překvapilo.
    Určitě víte, co je svatyně Kaaba, svatyně/stavba s posvátným kamenem v Mecce.
    Vždy jsem žil v domnění, že se jedná o obrovský šutr okolo kterého je ochranná stavba ve tvaru kostky.
    Ale on je to ve skutečnosti šutříček o průměru cca 30cm.
    Jo... Ještě to zlato...
    Dveře do Kaaby jsou zhotoveny z 300 kg zlata :3

    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    tak já něco zlata a stříbra pořídil ne kvůli výhodnosti investice, ale kvůli stabilitě ceny. Kdysi jsem četl jeden rozhovor s týpkem z obléhání Sarajeva, říkal, že tehdy tam měly cenu zbraně, alkohol a zlato. Je to taková pojistka pro případ armagedonu. Až bude black out, tak si za btc koupíš leda hovno. Diverzifikuji investice dle rizik :) V Au jsem ještě větší holder než v btc :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NAVARA: bez elektriky a internetu budem resit uplne jiny veci..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    NAVARA: volatilitu způsobuje hlavně že trh je mělký, prodám pár set btc a cena klesne dolů.. no ale selhání bitcoinu (nenaplnil své sliby) je na delší a kontroverzní debatu..
    CDR
    CDR --- ---
    VYHULENY_UFO: jasně, že převod btc je relativně jednoduchý. Ale převoz 1 kg zlata není taky až tak obtížný.
    Málokdo si to uvědomuje, ale... (tohle jsem psal do zjištění před rokem a něco)

    Krabička na běžné cigarety má okolo 91x25x59 mm (na každé straně o cca 1,5 mm méně, vycházím z rozměru silikonového obalu na cigarety), pochopitelně krabička na stovkové cigarety je větší.
    To je 134,225 cm3, cm3 zlata váží 19,3 g, tzn zlatý kvádřík o rozměru krabičky od cigár váží neuvěřitelných 2,5903425 kg.
    Současný kurz 24k zlata na londýnské burze je 1347 Kč/g.
    Ten kvádřík stojí 3.489.461 Kč .)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    VYHULENY_UFO: Bez elektriky je to k ničemu, bez celosvětové sítě také, takže pokud by byla vůle…

    Ostatně jak se ukazuje, bitcoin sám o sobě nemá hodnotu, je to pouze jeho převoditelnost na skutečné měny, co ho činí zajímavým. Což z toho
    - jednak dělá Ponziho schéma, kdy nikdo nechce mít Černého Petra, což způsobuje neskutečnou volatilitu.
    - druhak to dává vládám dává vektor k jeho kontrole. Viz současné KYC a AML regulace, kterým bitcoin a jeho burzy velmi rády podléhají.

    To co se dělo, když jsi ještě měl vlastní zuby, je pro dnešní bitcoin zcela irelevantní. Nemáš možnost dostat tisíce bitcoinů za jednu pizzu.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NAVARA: tuhle vyhodu ma bitcoin taky, zadna vlada si nemuze natisknout nebo vyrobit novy bitcoiny, o to se stara symetricka a asymetricka kryptografie. 🙃

    navic se ty bitcoiny prenaseji ze zeme do zeme mnohem snadneji nez kilo zlata.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam