• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SALVATOR: Já vlastně taky nevím, kolik g namele v kanclu kafostroj. Doma mám ruční mlýnek a do toho se vejde cca 20 g a z toho jsem dělal kafe pro dva. Takže na tom budem víceméně podobně :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    FRK_R23: Hm, to vlastně nevím jistě. Dávám do překapávače 7 odměrek kafe o velikosti 1 US teaspoon, coz podle nějakejch chytrejch stránek je v kafi necelejch 12 gramů. Ale pro přesnej výsledek bych to musel fakt zvážit.

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    já jsem se před pár lety smála manželovi (je o tři roky starší), když nejdřív natahoval ruku s mobilem/knížkou a pak si potupně pořídil brejle.

    už se nesměju! a kradu mu lupu.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SALVATOR: Z kolika gramů si děláš kávu?:)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    FRK_R23: Tak já si taky dávám jen dvě kafe. Jako maj půl litru, pravda... A jedno po obědě, ale to je maličký, to se nepočítá.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Za chvilku mi bude 45 a fakt je, že chlast a kofein jsem tak nějak omezil samovolně. Ne že bych si nedal kafe nebo pivo, ale už zůstávám u jednoho max dvou :) Ještě pár let zpátky jsem za den dal klidně 5 káviček a oběd s dvoupívem byl skoro standard :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ERRTU: ♥️
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    SALVATOR: za rok dam vedet jak to probiha at vis do ceho des :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ERRTU: Mě je už půl roku rovnejch 40 a zatim dobrý, ale tím pádem mě to zanedlouho čeká, cca za 3,5 roku :/
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    SALVATOR: a to to ty prvni roky po ctyricitce vypadalo tak slibne, co? :D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MOIRAIN: Byli jste holt napřed :))
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    NELLAS: já jsem teda přesvědčená, že již v roce 1988 jsem se o tom, že je uplácaná z hlíny, učila ve 4. třídě, kdy nám učitelka ukazovala pokusné výpaly jejího kamaráda archeologa...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MEJLA77: O kurwa...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MEJLA77: prvně jsem to četl tady, pak se mi to nepodařilo dohledat a teď při zavírání záložek jsem to objevil...

    Lidé stárnou skokově, zjistila studie. Přelomy přicházejí po čtyřicítce a šedesátce — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/lide-starnou-skokove-zjistila-studie-prelomy-prichazeji-po-ctyricitce-a-sedesatce-352128
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    prý stárneme skokově a ne plynule...
    Stárnutí přichází ve dvou vlnách. Vědci zjistili, které roky života to jsou - Deník.cz
    https://www.denik.cz/veda/starnuti-prichazi-ve-dvou-vlnach-studie-vek.html
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    SALVATOR: coze??? ono to neni tak pul roku, nebo tak nejak? ten cas nejak strasne leti..
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Ha, nějak mi to uteklo, ale před měsícem bylo tříletý výročí založení Centrály. Tak díky všem a jen tak dál.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    LORD_DE_SEIS: frajer jak hovado!
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    Artur Fischer, a German inventor, is known for inventing the plastic dowel, also known as the "Fischer dowel", in 1958. This small invention revolutionized the construction industry by providing a simple and effective solution for attaching objects to walls made of concrete, brick or other solid materials.

    The Fischer dowel consists of a small plastic cylinder with wings on the outside that expand when inserted into a drilled hole in the wall. This creates a firm and secure anchor for screws, nails or any other type of fastening.

    This innovation has changed the home improvement and construction industry forever by making it much easier and safer to attach objects to walls. Fischer also has numerous other inventions and patents that underline his role as one of the most important German inventors of the 20th century.

    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Takže je to zakrývání oka proti intenzívnímu záblesku asi něco jako "paobraz" - https://cs.wikipedia.org/wiki/Paobraz - dočasné "vypálení" nějakého obrazu na sítnici, paobrazy vznikají strnulým pozorováním, které trvá delší dobu, ale IMO by se pod to schovalo i to, co se člověku děje, když si třeba omylem blýskne fotografickým bleskem do oka (klidně i za bílého dne) a tenhle "přepal" sítnice pak vysílá do oka i přestože původní "signál" už tam není... a on asi kdejaký výbuch může být poměrně velmi jasný, pokud je třeba blíže, ještě mě napadá, že i letadla mívají různé reflektory, které by asi dokázaly "oslepit" protivníka - ale to je jen moje hypotéza, předpokládám, že mě nějaký znalec historie leteckých soubojů buď umlátí protiargumenty nebo upřesní :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam