• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYNKFinanční nezávislost
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    WARBABY8: Koukal jsem na to a fakt máš pravdu. Povodeň a záplava je ale opravdu rozdíl, kterej by mě třeba nenapadl. A bůh ví kolik takovejch termínů v těch podmínkách figuruje.
    Povodeň nebo záplava? Chrání Vás pojištění tak, jak myslíte? | Pojisteni.com
    https://www.pojisteni.com/blog/povoden-nebo-zaplava-chrani-vas-pojisteni-tak-jak-myslite-1208/
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    DYNK: Jde o to, že dobře pojištěný člověk většinou má co ztratit a proto se pojištuje. Nepojištěný to buď nemá nebo to netuší. Dneska se tomu říká řízení rizik.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    KOOTCHA: To je samozřejmě nesmysl a hoax. Vichřice je fakticky to samé co tornádo čili poryv větru. Rozdíl je pouze v síle.
    MAGE
    MAGE --- ---
    KOOTCHA: hele kamos co dela v Generali rikal ze se na to ta zakladni protizivlova vztahuje a normalne to proplati.
    Druha vec je jestli nemeli stare pojistky a nebyli tak podpojisteni.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DYNK: Pěkně napsané. Peníze se dají vydělat snadno, ale 20let na víc si nekoupí ani Babiš.
    CUKI
    CUKI --- ---
    WARBABY8: Teď bych nerad štoural do lidského neštěstí, bylo tam dost obětí na životech, to je nevyčíslitelná tragédie co se tam stalo. Byl jsem tam asi tejden po té. Ale hodně lidí na této akci taky nemálo vydělalo. Tedy nebral bych to jako dobrý příklad. De facto mít pojištění nebyla zas taková výhoda, často z toho moc nedostali.
    Většinou se jednalo o historicky slepované dnes dávno už nevyhovující stavby. Za to nepohodlí budou mít slušnej základ pro novou.
    Jedinej problém kterej tam je, že se to sešlo najednou, tak je těžký najít někoho kdo to udělá.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Můj strejda, žijící poblíž řeky Nisy, dostal kdysi dávno po ničivejch povodních taky prdlačku, protože to byla povodeň a ne potopa, nebo tak něco, co měl ve smlouvě. Stejně dopadla značná část sousedů.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    WARBABY8: Od ničivého tornáda na jižní Moravě uplynul týden. Některé domy jsou téměř opraveny, jiné už zbourány. Všichni pročítají pojistky a bojí se, zda jim škodu pokryje. „Pojištění máme. Problém je, že smlouva nezná tornádo, jen vichřice,“ řekl MF DNES například ředitel zemědělského podniku Agromoravia.
    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tornado-morava-odklizeni-pojistky-skody.A210630_152531_domaci_stad

    Si tu jen tak odložim :D
    DYNK
    DYNK --- ---
    WARBABY8: Ona ale samotna potreba vyjadrovat tim zivotni uroven jde trosku proti smyslu financni nezavislosti.

    Ja jsem si svoji zivotni uroven definoval tim jak moc casu mi zbyva na cinnosti, co delat chci. Cim vic takoveho casu mam, tim vyssi mam zivotni uroven. Definovat zivotni uroven cimkoli spojenym s financema je cesta do krysiho zavodu.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    EZOP: Tak třeba ve Švýcarsku se tím, jak dobře si pojištěn, vyjadřuje životní úroveň. Myslím, že problematika pojištění byla letos dost dobře osvětlena během tornáda na moravě. Každému co jeho jest, ale ať pak nebrečí.
    EZOP
    EZOP --- ---
    K tématu; jeden blogger, kterého už nějaký ten rok sleduju. Líbí se mi jeho přístup ke spotřebě.

    Mr. Money Mustache — Early Retirement through Badassity
    https://www.mrmoneymustache.com/blog/
    EZOP
    EZOP --- ---
    Pojištění je přeci od toho, když má někdo reálné obavy o něco, sebe, někoho, tak se pojistí, aby mu to bylo vykompenzováno, lépe Špičan cítí se dobře. No a ty obavy má přeci každý individuální, jinak velké, nebo žádné.
    Některý fotbalista bude mít strach o nohy, některý živnostník že onemocní a nebude mít příjem. Znám majitele nového auta, který neměl strach že by auto naboural a tak si ho kromě zákonné pojistky proste nepojistil.
    Chci tím říct ze pojistky jsou extrémně individuální a podle mého slouží k tomu aby se člověku lépe spalo pokud má o něco strach.
    Mě se jeví ideální mít pouze zákonné minimum a než dávat peníze na pojištění je raději “šetřit” a být připraven když se něco posere.
    Ale jak písmu nahoře je to extrémně subjektivní.
    KURE
    KURE --- ---
    CUKI: wtf? a tohle je co?

    KOOTCHA:
    DYNK:
    KOOTCHA:
    CUKI
    CUKI --- ---
    ILLUZE: Tak ještě jednou, neřešilo se pojištění jako takové, ale jako forma investice. Pomíjím záchvaty zoufalců co si kvůli zajištění rodiny obstarají pořádnou pojistku a sáhnou si na život...

    To co se stane s mou rodinou, v případě že se mi něco stane, řeším taky. Dřív to bylo skoro nutný. Jezdil jsem jako reportér do míst, kde se válčilo a nebo bylo jinak nebezpečno, šlapal jsem na kuří oka vlivným, lezl sem po horách,... Počítat člověk musí se vším.

    Ale přesně proto se nesmí člověk uvrtávat do větších a větších soukolí ekonomiky které sám neovládá! Pojistky, hypotéky, leasing,... to jsou vše dosti zrádné opaky finanční nezávislosti.

    Žij jen takový život na který máš!

    Pokud se mi něco stane, moje rodina nezdědí jedinou hypotéku, ale aktiva které je udrží nad vodou..
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ILLUZE: To je to o cem mluvim. Hypoteka mozna levna, ale...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    CUKI: Tak pár mým známým životní pojistka partnera zachránila střechu nad hlavou.
    Jako vdovy by těžko dokázaly utáhnout hypotéku a péči o malé děti.

    Ale jak jsem psala níž - je to prostě o osobních zkušenostech. Takže chápu, že pokud je někdo nemá, těžko danou pojistku ocení.
    CUKI
    CUKI --- ---
    BIMBAS: Řešilo se pojištění jako investice viz původní: [MAGE @ Finanční nezávislost]

    Srovnávat výnos pojištění jako takového je trochu nesmysl na tom se asi shodneme :-)
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    HLIDKA: souhlasim. Vlastní sestra by nic nehlasila, protože ji to nenapadne...
    Já jsem psal, že každoročně několikrát čerpám pojistku. Protoze vim co v ni mam a na co jsem pojisten.
    HLIDKA
    HLIDKA --- ---
    BIMBAS: Asi hodně záleží, jaká je kdo povaha. Někdo tu psal, že od pojišťovny něco dostává každý rok. Pro někoho takového to má větší smysl než pro mě, který se stejně neozve, když se něco menšího stane, protože si řekne, že že stejně nic nedostane kvůli nějaké výjimce nebo spoluúčasti, a kdyby jo, ztratí slevu za bezudálostní průběh, takže nakonec zaplatí víc než když si to opraví levně sám (což s pojišťovnou až tak moc taky nejde).
    ARMADA
    ARMADA --- ---
    tak ono stačí uvědomit si, proč si to pojištění sjednáváš a proti jakým rizikům
    životko je obvykle kvůli možnému výpadku příjmů - (raději ještě jednou .. obvykle) - tudíž pokud máš pasivní příjem a nemáš rodinu, tak si zvaž, k čemu ti bude
    majetková jsou trošku jiná. bydlím v bytě - mám tedy jen základ na nemovitost (protože hypotéka), ale vyšší odpovědnost za způsobenou škodu a "střední" na vybavení bytu

    příklad
    pokud by tu hořelo, byt mi zůstane (proto na nemovitost málo). přijdu o vybavení, nábytek, oblečení, spotřebiče, nábytek (zde už víc). při hašení to vytopí několik bytů pode mnou.. (takže tak)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam