• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BUCKOWSKIHogwarts Legacy (PC / XBOX / Playstation) Žádné příběhové spoilery, většina asi ještě nedohrála
    Hlášení BUGů - je tady.

    Náhled do světa Harryho Pottera. Hra, která vzbudila kontroverze ještě před vydání. Byl na ní vyhlášen bojkot a možná právě proto měla rekordní prodeje hned první týden...

    Pokud už si nebudete moct pomoct a budete psát o něčem důležitém z příběhu, tak používejte tag SPOILERu:
    (div class='spoiler')...skrytý text...(/div)
    akorát místo závorek se používá tohle: <>
    Tahle to pak vypadá:
    ...skrytý text...
    rozbalit záhlaví
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    BUCKOWSKI: Hříbata jednorožců jsou vždycky zlatá :)
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    včera jsem zkoumal, proč některé "příšerky" mají vedle pohlaví křížek (nebo čtyřcípou hvězdu jak Orion).
    Nevím, jestli v nějakém budoucím questu nebude zmínka. Hra mi teda neřekla ani hovno.

    Je to označení "vzácnosti". Neobvyklá barva.

    Ale včera se mi teda narodil zlatý jednorožec a ten to nemá. Ale je to hříbě, kdo ví, jak se probarví... 🤷
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    BTW - tady je oficiální odkaz na hlášení bugů:

    https://hogwartslegacy.bugs.wbgames.com/

    dám do záhlaví
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KID_MCHUTT: lítost netřeba :) Leda nad těmi Mooncalfy, co zůstávají v kleci. Naštěstí to není main quest a tak můžu v klidu pokračovat.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    BUCKOWSKI: hmm :( na jednu stranu je mi tě líto, na druhou cítím radost, že to tentokrát nejsem já... ambivalentní pocity :)
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KID_MCHUTT: Už jsem zkoušel běžet jinam, save / load, vypnout uplně hru a zapnout, odehrát jiné mise na druhém konci mapy a vrátit se - nic nepomohlo - Měcíčňátka tam na mě smutně koukaj a já pobíhám kolem jak kráva
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    BUCKOWSKI: zkus ještě, pokud jsi to nezkoušel, teleport někam pryč a pak zase zpátky a doběhnout tam, aby se ta oblast znovunačetla. Já měl takhle problém s kostkou na vstup do minidungu, která se spawnula pod povrchem a tohle pomohlo
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    BUCKOWSKI: Ach jo, tak to bude fakt bug.. Mě to nabidlo alohomora a klec jsem otevřela.. Tak snad brzo hodi patch
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KATHY_: mně nejde otevřít za klec, vidím všechny ty obludky v kleci, svítí mi tam malý čtverec, že je tam nějaký funkční objekt, ale nejde nic dělat :(
    prý by se tam mělo nabídnout Alahamora
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    BUCKOWSKI: tam jsem se taky zasekla a nakonec jsem musela pochytat všechny potvůrky v okolí a při poslední mi tam bliklo že sušenka záchranena
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    77WHITE: koukal, jak je to ps. Je to kombinace jako tlačítek 🔺❌, jako na x boxu y a.
    Ale obyčejný zmáčknutí a je konec.

    Na to, že když chci ve hře prodat blbou šálu, tak musím tlačítko jak vůl držet, je to smazání opravdu dost jednoduché.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Svět je krutý.
    Mám tam bug a nemůžu zachránit Sušenku. Musím čekat na patch.... :(
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    77WHITE: to si z toho vyšel ještě dobře :)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    BUCKOWSKI: jo, najdes takovejch pripadu desitky na redditu / steamu. Jako muzu si za to sam, ale stejne ... :)
    Dikybohu je moje pritelkyne vsechno krom gamera, takze sem k tomu vcera zasednul a po 5ti hodinach sem na skoro stejny urovni a quest progressu.

    Udelam screenshot protoze na PC s mouse+keyboard controlem to rozhodne takhle viditelny neni, pravdepodobne kvuli jinymu scalingu a taky tem klavesam chybi to schematicky podbarveni..
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    77WHITE: zjevně nejsi první
    Streamer Accidentally Deletes Her Hogwarts Character - Twitch Fails 169
    https://youtu.be/GE0C4KTlLmE?t=31


    ani poslední - i když mi to potvrzovací okno přijde dost jasný - tak prostě tohle tlačítko člověk mačká pořád (X na PSku, a asi teda mezerník na PC).
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    Btw vcera se mi povedlo omylem smazat charakter pritelkyne (nahrano cca 30h). Protoze to byl druhej charakter, nelze o nem najit zadnou zminku v steam backupu, zalohovani toho disku sem mel vypnuty. Fakt dobry. Stravil sem tri hodiny hledanim reseni bez pozitivniho vysledku.

    Ptate se, jak muzu bejt tak level? Pro vyber charakteru na hrani musite pouzit levy tlacitko mysi. Pravym tlacitkem se charakter maze. Vymazani pak musite mezernikem, vyskoci velmi nevyrazna zprava. Zadny drzeni, zadny potvrzovani prepisu jmena, nic, vsechno je instantni.
    Specialitkou je ze pokud nezajedete na charakter, pravy tlacitko mysi otvira settings.

    Tohle UI/UX rozhodnuti musel designovat asi nejakej intern, jinak si to neumim vysvetlit...
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    AVATAR: mohla jsem to čekat :) ale i tak mě to furt baví a užívám si to
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    KATHY_: nah, je to holt nastaveny pro decka.
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    Ta hra mě hooodne baví, ale je fakt že svět Harryho Pottera miluju od dětství.. Nicméně trošku zklamaná jsem z náročnosti úkolů nebo spíš hádanek.. Za celou hru jsem se zatím zasekla jen dvakrát a to poprvé na deset minut a podruhé asi na půl hodinky (ve finále to vyřešilo vztekle kouzlení na všechno kolem, které mi odhalilo co jsem přehlédl :D)
    Ale mám v tom teprve 40 hodin, tak třeba ještě přijde něco náročnějšího :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    KID_MCHUTT: jakoze jsem minimalne vzdycky zvedavej, jak ten novej kousek vypada a stejne bych si to dycky vypnul/zapnul :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam