• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BUCKOWSKIHogwarts Legacy (PC / XBOX / Playstation) Žádné příběhové spoilery, většina asi ještě nedohrála
    Hlášení BUGů - je tady.

    Náhled do světa Harryho Pottera. Hra, která vzbudila kontroverze ještě před vydání. Byl na ní vyhlášen bojkot a možná právě proto měla rekordní prodeje hned první týden...

    Pokud už si nebudete moct pomoct a budete psát o něčem důležitém z příběhu, tak používejte tag SPOILERu:
    (div class='spoiler')...skrytý text...(/div)
    akorát místo závorek se používá tohle: <>
    Tahle to pak vypadá:
    ...skrytý text...
    rozbalit záhlaví
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    Tyhle podminky splnuju a hra se mi libi. Ocenuji hlavne mraky malych detailu, remeslne je to krasna prace. Necetl jsem, mozna jsem videl nejaky film a kdysi jsem akorat hral HP na ps1.
    MATHES
    MATHES --- ---
    KATHY_: ja prave taky, nez mi ta hra napsala "sell beasts at XY to unlock more room" a ja na to cumel jestli to neni nejakej preklep
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    včera jsem zkoumal, proč některé "příšerky" mají vedle pohlaví křížek (nebo čtyřcípou hvězdu jak Orion).
    Nevím, jestli v nějakém budoucím questu nebude zmínka. Hra mi teda neřekla ani hovno.

    Je to označení "vzácnosti". Neobvyklá barva.

    Ale včera se mi teda narodil zlatý jednorožec a ten to nemá. Ale je to hříbě, kdo ví, jak se probarví... 🤷
    KATHY_
    KATHY_ --- ---
    Ta hra mě hooodne baví, ale je fakt že svět Harryho Pottera miluju od dětství.. Nicméně trošku zklamaná jsem z náročnosti úkolů nebo spíš hádanek.. Za celou hru jsem se zatím zasekla jen dvakrát a to poprvé na deset minut a podruhé asi na půl hodinky (ve finále to vyřešilo vztekle kouzlení na všechno kolem, které mi odhalilo co jsem přehlédl :D)
    Ale mám v tom teprve 40 hodin, tak třeba ještě přijde něco náročnějšího :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    BUCKOWSKI: co ti vadi na tom gearu? Mi to prijde fajn...

    Az na inteligenci nepratel tam za me neni zadna objektivni vytka, to mi zni jako dost fajn hra :D

    Ja bych pridal
    + bily side questy, provazejici celou hrou
    + sedy side questy, ktery nejsou obvykly go-fetch/kill sracky
    + vylepsovani equipu pomoci monster, nezavisla kosmetika
    + prehrsel hernich mechanik a vsechny snadno pochopitelny a nevynucovany

    - prilis lehka obtiznost i na hard
    - zbytecne moc merlin trialu
    - slabej dopamin effect z pruzkumu sveta

    Celkove to hodnotim na lepsi osmicku. Moc hezka hra pro celou rodinu. Nizsi pg beru jako plus a logicky, vzhledem k puvodni cilovce knih a filmu :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    BUCKOWSKI: já nejsem fanoušek HP a hra mě bavila :)

    s + souhlas
    s - je to složitější
    - rozhovory mi nevadily - kromě teda toho, že každý všecko hned vykecá
    - inteligence nepřátel opravdu není vysoká
    - počet mi nevadil, mnohem víc mi vadilo, že někteří zjevně umí jedno kouzlo a to dělají dokola, ale jinak to bylo v pohodě
    - koště opravdu mohlo být lepší
    - glitche jsem měl, chyby ne, to může být rozdílem PS5 vs XSX
    - systém gearu by chtěl doladit - hlavně z UX pohledu

    S tím pojmenováním je to takové - asi by se to blbě dělalo, pokud by tam nebyla předdefinovaná jména. Ale to bych nemohl být Euthanatos Smile a to bych nebyl šťastný :)

    Celkově jsem, hlavně ke konci, měl pocit, že je to fakt pro mnohem mladší, spíš pro moje děti nebo jejich mladší kamarády, ale já jsem uvnitř nasrané dítě, takže to bylo taky v pohodě :)
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Nebýt fanoušek světa Harryho Pottra, tak bych si hru asi nekoupil. A určitě bych udělal dobře. Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to vlastně není nijak zvlášť dobrá hra. Oproti tomu pro fanoušky je to lahoda. Fanoušek odpustí hodně, protože se soustředí na ty povedné věci. Ten vizuál je prostě fantastickej.

    tady je moje shrnutí kladů a záporů, které si vybavuju:
    + grafické zpracování
    + vizuály (hlavně Bradavice)
    + rozsáhlost mapy a možnosti objevování
    + spousta puzzle k řešení


    - inteligence NPC (tupé opakující se rozhovory)
    - inteligence nepřátel
    - malý počet nepřátel a tedy repetitivnost
    - ovládní koštěte, ale celkově ta mechanika není moc příjemná (velmi subjektivní)
    - chyby a glitche (snad vyřeší patche)
    - RPG prvky - hrozný systém oblečení a gearu, atd...

    Navíc mě teda zásadně štve to, že hlavní postavě nidko neřekne jinak, než "hej ty" nebo "ty nový studente pátého ročníku".

    Nepovažuju se zrovna za Potterheada. Ale fanoušek jsem. Takže přesto, že mínusů najdvu víc než plusů, tak mě ta hra prořád baví.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Každopáně jsem rád, že jsem nedělal tak rychlé soudy. Hra mě baví - o tom žádná. Jsem trochu Potterhead, takže si užívám ty vizuály - hlavně v Bradavicích. Ale jako celek, když vezmu některé herní mechanismy, chování NPC, chování nepřátel. Tak za mě má ta hra opravdu hodně daleko k dokonolasti. Ta megakladná hodnocení jsou imho fakt mimo.
    Mně třeba naprosto klíčový nesmysl je to, že nedokázali vyřešit to jméno hlavní postavy. To, že mojí postavě v celé hře nikdo neřekne jménem se dá opravdu vzít jen jako záminka pro sociopatii, kterou zjevně trpí, když po týdnu v kouzelném světě má bodycount jak Voldemort v době největší "slávy". A to jedu ve stylu "no dark magic".
    TERZ
    TERZ --- ---
    Já oceňuju, že přišel jeden z největších a nejvíc nenažranejch publisherů, řekl chci HP hru, dal to týmu kterej s takovouhle věcí nemá žádnou zkušenost a borci dokázali dodat kompletní kompetentní produkt, kterej respektuje svojí předlohu bez nějakejch MTX a různejch marketingovejch live-service, nft tokens bullshitů kolem. Těší mě, že se něco takového může ještě v dnešní době stát.

    Jinak mi to jako hra nepřijde nijak zásadně simplified v porovnání s konkurencí. Odehráno toho mám fakt hodně v rámci těhle openworldů naprostou většinu megalomanskejch (80h+) titulů do 100% a nepozoruju tu nijak zásadní rozdíl mezi Hogwarts Legacy a libovolným ubisoftem.
    Checklist aktivity v podobě doplňování kolekce, prolítávání balóny, vybírání těch kraťoučkejch secret dungeonů atd. funguje jako motivátor prolízt každej kout docela dobře a ze side questů mám vyloženě radost (tady asi přichází na scénu fanouškovství...) Zatímco např. v Odyssey pro mě všudypřítomné vykřičníky různých barev byly spíš otrava protože to ve výsledku bylo vždy "karel šel do boje a už se nevrátil, sehnal bys mi kytku abych měla co mu dát na hrob" nebo auto-generovaný dojdi, zabij, posbirej tak tady se pátrá po druhém rámu obrazu vysícího u tří košťat a dal mlčím :). Ale nejvíc ze všeho sem překvapenej, že něco takového vyšlo, že to není úplná blbost a fakt to baví.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    L4MA: tyjo to jsem ja. Knihy jsem teda cetl, ale nikdy to pro me nebyl nakej kanon.

    A beru to tak, jak to je. Zabavna hra se simple pribehem a spoustou simple mechanik. Proste neco jako kdyz koukas na johna wicka. Taky proste konzumujes zabavu a nepremyslis nad tim, jakej je to cely nesmysl.

    Ale nesouhlasim s tim, ze by to byl podprumer. Spis je to vsechno nadprumer a proto me to, stejne jako vetsinu lidi, bavi i po 30 hodinach.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Hra mě baví, ale s hodnocením 10/10 bych byl opatrný :)

    Třeba inteligence nepřátel je velmi tristní. Když se plížím a likviduju je pomocí "petrificus totalus" tak se moc nepozastavují nad tím, že jim mizí kamarádi někdy i v zroném poli. Na některé nepřátele (ty přerostlé žáby u vody) zase z plížení sesílám kouzla a nechají se prostě zlikvidovat - hážou otazníčky - diví se, ale nanajdou mě.

    V příběhu jsem poměrně na začátku. Nechci dávat spoilery, ale myslím, že ještě nějaké chyby najdu. Uvidíme, co vyřeší patche.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    AVATAR: a co to létání? předpokládám, že to tam bude stejný, jako na PS5.

    Já jsem měl zatím 1 případ, že se hra sekla ve stavu, že nešlo pokračovat. Při vstupu do chamber of requirements. Tak jsem musel minutu vrátit zpět k auto save.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam