• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DABEgravel bike / bikepacking / trasy / gear
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    MARASAN: V odkazu jsem poslal Gravel...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PLUTO: silnicku mam.
    PLUTO
    PLUTO --- ---
    MARASAN: Mám silničku od Superioru a dá se tam dát 40mm plášť což asi na podzim ho tam hodím.¨
    Co třeba tenhle viz níže.

    Superior - X-ROAD Team Comp GR
    https://superiorbikes.com/cz-cs/bikes/product/x-road-team-comp-gr/786
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    WEWERKA: nakonec stejne asi skoncim s Grizlem, s CX jezdim technictejsi utazeny lesni traily a to mne bavi, typicky sobesicka cervena u Brna, moc pekna trasa.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MARASAN: To chces na zavody? Nebo jaky duvod ma to, ze to musi byt obratne? S Grizlem jezdim a na ty polni cesty mi prijde obratny tak akorat. Bude jeste zalezet na trailu vidlice ( https://bikeinsights.com/cyclopedia/trail )
    DABE
    DABE --- ---
    MARASAN: tohle je obratný dost
    Gravel Merit Sterk Carbon
    https://meritbikes.com/sterk-carbon-gravel-bike/
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    FORELLI: ten je z nich zrovna nejdelsi - v poradi Inflite, Grizl, Grail. A Grail navic neni s VCLS 2.0 :-/
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    MARASAN: tak jdi do nového grailu, to je docela svižný kolo, já mám první generaci a to jsem předtím jezdil Ultimate a Inflite. Tohle mi přijde z nich nejlepší (na moje ježdění).
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Ja bych prave chtel CX kolo, do kteryho se vejdou 50mm plaste a ma prevody jako gravel. Akorat takovy nejsou, gravel je taknjak dlouhej a neni tak obratnej. Rozdil je poznat - porovnavam Inflite a Grizl od Canyonu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FORELLI, XINDLX: hej, nekažte nám tu ty sémantický války!
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    FORELLI: je vlastně celkem jedno na čem vyrazíš, pointa je jinde
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    tyvoe serte na to a raději jezděte...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZSIS: To mě tvůj postoj dost překvapuje. Mně to přijde jako hodně odlišný kolo.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    AXTHEB: zjistoval, i neco malo najel :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZSIS: Hele a zjišťoval sis o tom něco, nebo je to jen tvoje přesvědčení?
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    AXTHEB: ja jako verim ze je cycklokross ram lehce prizpusobeny zavodnim podminkam, ale kratsi a vysi jsou ramy na drahu take, a neni to kvuli tomu aby se lepe nosili na parket. cestovni kola byli vzdy delsi pro zvysenou stabilitu, jedno jestli na nich jsou berany nebo ne.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZSIS: Dost na to, aby snadnost nesení kola na rameni byla jedním z hlavních faktorů, určujících tvar rámu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZSIS: kroska má výrazné kratší a vyšší rám, má pedály výš nad zemí a celý pocit z jízdy je úplně jiný. Když přesedneš z gravelu na krosku tak máš pocit, že se tě to kolo aktivně snaží shodit:)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    DABE: "uplne jiny pribeh" se zda trochu prehnane, ale budiz. imho je "gravelbike" v podstate cycklokros kolo, ktere bere ohledy na komfortnejsi jizdu a moznosto namontovat vic prislusenstvi.
    DABE
    DABE --- ---
    ZSIS: Jen tedy geometrie gravel kola a cyklokros kola je úplně jiný příběh...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam