• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    BAAL: SIRIUS: ne, to je cesta NFA 1934: chceš pušku ze špatné kategorie? Jasně, není problém, nikdo by si ji vůůůbec nedovolil zakázat... Akorát tedy musíš zaplatit poplatek, kolek v ceně 104 tisíc Kč (přepočet NFA tax stamp přes inflaci a na CZK).

    Jo ty na to nemáš? No tak smůla, to nemáš ani na střílení. Ale nikdo zbraně nezakazuje, to vůbec!
    BAAL
    BAAL --- ---
    SIRIUS: Jako chápu, že je třeba o tom psát a tak každý "analytik" přichází s novýma a lepšíma zpusobama regulace, takže mě nějak nepřekvapilo tím, že chce jednotlivé kategorie podřídit členství v zálochách a svazarmech a kdo ví v čem, ale nápad na povinné ručení na kvér je v pravdě novátorský.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    BAAL: tak to je stara osvedcena cesta, problem nevyresime, ale sakra si pohlidame aby spravny lidi meli svy procenta
    BAAL
    BAAL --- ---
    Pro některé zbraně bychom měli vytvořit samostatnou kategorii a přísně je regulovat | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://archiv.hn.cz/c7-67287330-14n0ma-0170d209934b1e8

    Za méně preventivní, ovšem efektivně dopadový lze považovat návrh na povinné pojištění odpovědnosti pro majitele zbraní. To by mělo pokrýt případné škody způsobené střelnými zbraněmi, obdobně jako je tomu u motorových vozidel. Pojistné produkty, které naplňují tento model, již u nás v současnosti existují, zavedení povinného systému by tedy nepředstavovalo zásadní problém pro pojišťovny ani držitele zbraní.


    //wtf?
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    ANARCHY: zakazovat/dovolovat, co smí ostatní lidé psát nebo myslet chtějí by definition ti, kteří chtějí ostatní za jejich názory nebo příspěvky tahat na policejní služebnu. Oh, wait.

    CERMI_FOX: to já samozřejmě taky, ale to nic nemění na tom, že z hlediska principů právního státu a demokracie je tohle lynčování nepochopených a překroucených edge keců špatně.
    KUBZ
    KUBZ --- ---
    V kontrastu zpráva z roku 2019 a postesknuti jedné skupiny psychiatru, že vyhrožování je těžké postihnout:
    Znalec: Hrozby duševně nemocných nikdo neřeší - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-znalec-hrozby-dusevne-nemocnych-nikdo-neresi-40294453
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    XMEDA: vsak ano. Mentalita lidi se zas tak rychle nemeni, driv udavali na gestapo, pak stb, ted pcr - moc dobre si pamatuju za covidu na sebe lidi posilali hlidky, protoze se mala skupinka lidi bavila na rohu ulice s pivem v ruce.
    Uz teda nestoji ve frontach, ale komunikuji telefonem nebo mejlem :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CERMI_FOX: To ano, ale tak to se pomalu dostavame nekam do doby udavacu ve frontach na gestapu.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    XMEDA: od doby co mam ZP si taky na podobne sranda narazky davam velky pozor, nikdy nevim, kdo me posloucha, ktera kamera nataci a komu jsem nekdy omylem slapnul na kuri oko.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    PAN_MYVAL: Protože mám za to, že to mohla být poplašná zpráva nebo vyhrožování, a protože mám za to, že je v pořádku pokud takové případy budou prošetřené.
    Nebo mi chceš dovolovat co si můžu a nemůžu myslet?
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    ANARCHY: třeba vytrollit ty, kteří to pochopí špatně... Akorát že to funguje jen v právním státě, nikoli u lynče s presumpcí viny.
    ANARCHY: velmi dobře, potom ale proč je zbytek tvých vyjádření ve stylu sebrat, dotáhnout na služebnu, sebrat papíry, jednoznačně poplašná zpráva?
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    No a z toho, že on sám to okomentoval že mělo jít o vtip, tak v druhém případu mi tam jaksi uchází kde ta vtipnost měla být.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    PAN_MYVAL: Pokud sis nevšiml, tak jsem psal, že to je podle mně 50:50 že to může znamenat obojí.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    ANARCHY: jakým přesně pozoruhodným mentálním pochodem jsi došel k tomu, že výrok
    - "mám rád procházky KL se zbraním"
    musí nutně a jedině znamenat
    - "chci se procházet KL a vraždit lidi"
    a nikoli
    - "chci se procházet KL a vraha se nebojím, protože bych se zbraní ubránil"
    ?

    HOBORG: kontext existuje, ale jen primitiv s nízkým IQ neumí dohlédnout, že i v rámci kontextu existuje více možností než jen ta jedna jediná, která primitiva napadne jako první.

    Stejně tak jen primitiv neumí dohlédnout, že chtít zrušit základní kameny právního státu jako presumpci neviny, důkazní břemeno na straně žalujícího, in dubio pro reo a odsuzovat lidi jen proto, že si to přeje soudce lynč není způsob jak si práva zachovat, nýbrž jak o ně šmahem přijít.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    XMEDA: Quod licet iovi...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LONESTAR: Tak reporyjec je kapitola sama pro sebe, ted nekde psal na twitteru, ze mel leta nelegalni zbran a ze si udela zbrojak az mu skonci podminka

    Zamcit ho trvale nekam do sklepa by asi bylo lepsi.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    LONESTAR: Nejsem.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    ANARCHY: To už jsi ovšem na levelu toho pána, co si na policii stěžoval, že se jeho sousedka odnaproti prochází po zahradě nahá, a jeho to pohoršuje. Policie to jela vyšetřit, a zjistila, že z oken toho pána není na zahradu té sousedky přes plot vůbec vidět- No a pán na to "Ale když si vylezete tady na skříň...."

    XMEDA: tam už jsme (pokud zrovna nejsi starostou Řeporyj) - "Naházet je do Vltavy" je za pět let...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Na brani zbrani to neni, spis na PČR vyslech a zlutou kartu. Tzn jeste nejaky prestupek a smitec.

    S prilis radikalnim pristupem se snadno prehoupneme do roviny, kdy z prdele reknete v praci, ze debily ve vlade by zaslouzilo postrilet, vecer uz budete sedet ve vazbe za nebezpecne vyhrozovani a ke zbranim necichnete po zbytek zivota.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    LONESTAR: Když se o tom mohl dozvědět Hlavenka, který ho nejspíš nezná a nesleduje, tak se o tom samozřejmě mohl dozvědět i někdo z okolí KL.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    NJAL: To není důvod proč ho soudit, to je důvod, proč považuju za zcela oprávněné, pokud se tím někdo bude cítit ohrožený - a nebudu proto někoho takového napadat s tím, že je paranoidní hysterik.
    NJAL
    NJAL --- ---
    HOBORG: Furt bude lepsi, aby mu to sebrali z duvodu, ze je blb, nez z duvodu, ze "překvapivě ne málo vrahů napřed zveřejňovalo podobné fotky a podobně "kryptická" vyjádření odkazující na nějaké předchozí vraždy." (sorry Anarchy, jen jsem si vypujcil cicat)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam