• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    VACA
    VACA --- ---
    DACELO; WOJTYLA: Panove ja vam dekuji za reference.
    Davam si to tedy do poooradniku veci k vyrizeni. :D snad se k tomu dostanu v nejak rozumnem casovem horizontu...


    ---
    Jinak kdyz sme tu meli okenko o Leathermanech, tak ja taky prihodim jednu cerstvou LM story..
    Mel jsem ted nejakou vlnu neuspechu. Jeden den jsem ustipl ten mini bit.
    A hned asi o dva dny jsem potreboval neco klestema.
    Celkem jsem zabral, celisti se smekly, nastroj se v tu chvili pod silou ruky secvaknul a pekne "prijemne" mi ukousnul kus briska na palci.
    V tom miste kde se setkavaj hrbety cepeli "v rezimu kleste"..

    Inu, tentokrat se lenost moc nevyplatila, a je to jedna z odpovedi na otazku "v cem nikdy nebude Leatherman mit navrch oproti plnohodnotnemu naradi".

    pridakladam fotku:



    To je to misto kde LM umi pekne kousnout, tak bacha na to. ;)


    +teda ted si uvedomuju, ze muj LM pravdepodobne musel za tu dobu co ho mam uz trochu ustoupit. Nekde ve sve konstrukci...

    Sice proto, ze ted se mi v rezimu "kleste" tyto hrbety opiraji o sebe, jsou v kontaktu... (Na prvni pohled to bypada ze tam mezera je, ale kdyz se dobre podivate tak je videt ze se dotykaji)
    To si pamatuju ze kdyz jsem ho mel novej, tak tam byla drobna mezera pri sevrenejch klestich..
    Viz jako na teto fotce:



    Mate tu nekdo wave? Mate tam tu mezeru?

    A jak jse na tom Chargeisti? :) je tam u charge tti mezera mezi hrbety?


    A ano, za sebe ted musim rict, ze priplatit si za charge se zrejme skutecne vyplati. Ty platky titanu konstrukci zpevni, a pravdepodobne tak bude mene pruzit nez wave, a nejspis v dlouhodobym meritku nebude ustupovat...

    Tatovi chci darovat LM, urcite to bude tti. Ja se svym wave vydrzim, za ty prachy je to skvelej uzasnej nastroj (mel jsem ho za 1600 z druhe ruky)

    Jestli ho ale nekdy znicim, nebo bude "ustupovat" i nadale, natolik ze uz pak trea nepujdou secvaknout kleste naprazdno protoze jim budou branit o sebe se opirajici hrbety cepelí, tak ho vyreklamuju, poslu do sveta, a tu charge si taky poridim...
    Smysl to ma, kdyz nic jinyho tak kvuli tomu pruzeni a pevnosti konstrukce urcite...
    DACELO
    DACELO --- ---
    VACA: Zrovna s Morisem jsem 3 měsíce zpátky řešil svůj 6 let starý TTi, koupený na US Amazonu, na kterém jsem zlomil kleště (páčil jsem s něma zaseklý šekl na lodi - nic jiného nebylo po ruce). Poslal jsem a za týden mi přistál nový, asi bych se toho nebál...

    Reklamace reší Daniel Tater +420 731 410 327, daniel.tater@moris.cz

    VACA
    VACA --- ---
    INSOMNIA: dík za snahu pomoci. Když já vzhledem ke svejm zkušenostem s praxí u českejch obchodníků obecně (bohužel často i s těma jinak dobrejma), se nechci nejistě ptát jak to je.
    Spíš bych radši přišel najisto, "dobrý den tady to máte, děkuji naschledanou" Jinak maj často tendence vyjebávat s lidma kteří nevědí..

    Tohle se nijak nemusí týkat Morise, abych jim nedělal špatnou reklamu. Tohle je obecně rozšířená česká post-komunistická mentalita obchodování... :/

    To už jsem slyšel i story, a četl také na nyxu, jak dodavatel LM nechtěl přijmout reklamaci nástroje, tak zákazník kontaktoval přímo výrobce, a ten to F poho přijmul, nbo dokonce usměrnil dodavatele kterej to pak musel přijmout...

    To se spíš už teda raději zeptám rovnou Leathermana, jak mám postupovat tady u nás :)

    Ale dík..
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    INSOMNIA: mozna jeste lepsi tohle
    Veronika Kocmanová
    Customer Service
    +420 731 410 241
    objednavky@moris.cz
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    VACA: Zeptej se viz. prodejce nize. Jsou uvedeni jako CZ kontakt na leatherman.com

    MORIS DESIGN S.R.O.
    Orders and Distribution
    Ševce Matouše 2018/9, Praha 4, 140 00.
    CZECH REPUBLIC
    +420 728 161 622
    +420 222 51 22 33
    distribuce@moris.cz
    VACA
    VACA --- ---
    si prece nebudu za 700 kupovat celou novou sadu, kdyz mam stiplej jen jeden konec toho mini bitu..
    VACA
    VACA --- ---
    LAUNCHER: no tohle byl puvodni bit co je primo v toolu, ne ze sady. ALe tak kdyz mam 25let zaruku na ten multitool, tak by se mela vztahovat i na ten bit, ne? Vzdyt ty bity byly soucast toolu..

    A jsou i nejake jine, nez ty jejich obycejne bity?

    Jak tohle mam reklamovat? To by me zajimalo...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VACA: Ty jejich obycejne bity v sade jsou nekvalitni, uz jedu na druhe sade.

    INSOMNIA: Hele nejakou extra kvalitu bych od toho necekal. Je to normalni lepsi spotrebka. Coz neni spatne, ale take to neni zazracne. A kdyz se na ty tooly podivas bez ruzovych bryli, uvidis i dost nedomyslenosti (mluvim za MUT a Style PS, ktere vlastnim).
    VACA
    VACA --- ---
    No, a mě se povedlo uštípnout ten miniaturní bit. Ani jsem za něj extra nerval.. :/

    Teď nějak nevim, jestli teh 25let záruky můžu nárokovat i jen na ten samostatnej bit. Dávat celej LM do reklamace se mi nechce, stačilo by jim dát jenom ten mini bit?
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    "nejsem dost bohatej, abych kupoval levne veci" ... popravde jsem ani nechtel tolik investovat, ale tak nejak mi to zacina davat smysl a pokud chci tool "na celej zivot", tak Charge mi prijde jako lepsi cesta nez vystridat nekolik jinejch ruzne funkcnich toolu
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Blbý je když pak takový MT za 4 litry ztratíš. ;-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    INSOMNIA: Letherman je drahej i v USA. Tu kvalitu si prostě zaplatíš. Já jsem si objednal Ganzo 202b za 17 dolarů a jsem více méně spokojenej. MT nepoužívám tak často, takže mi to stačí. Nicméně chápu, že pokud někdo používám MT opravdu každý den, tak chce kvalitu.
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    CROSS: resim pouze TTi verzi s malym zasobnikem bitu, pouzdrem a sponou viz. https://www.amazon.de/...ME4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1494146996&sr=8-1&keywords=leatherman+charge+tti

    Amazon.com 170 USD (4165 CZK) vs Amazon.de 148 EUR (3950 CZK). Cekal bych, ze v US to bude vyrazne levnejsi.
    CROSS
    CROSS --- ---
    INSOMNIA: na něčem, co stojí do $200 se nedá zase tak moc ušetřit, ne
    Spíš bacha na různý verze, koukám, že kromě TTi (doporučuju) dělaj i hliník a černej hliník, tady u nás za 190, 140 a 165 franků, což taky hraje roli.
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    DARUMA: Amazon.com jsem zkousel jako prvni, ale zjistil jsem, ze je tam drazsi nez na Amazon.de
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Amazon.
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    Mam moznost koupit Leatherman Charge z US pres jednoho znamyho co tam ma ted vojensky cviceni. Poradite, kde maji nejlepsi cenu, pokud mate nekdo zkusenost s nakupem z US?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    WOJTYLA: nevím proč, ale připadá mi to, jako by to mělo ulomený kus čepele :-O
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    clovek si rika, jakej je to pohlednej malej nozik na rezani a pak si uvedomi, ze to pod tim je Wojtylova lopata a predstava o malym noziku jde s prominutim do prdele:)
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    WOJTYLA: Jsi zlý, připravils zkrácením cesty Aliexpress -zákazník o mezičlánek "poctivý obchodník s nízkou několikaset procentní marží" nějakýho chudáka o peníze na jídlo :-)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    FINSON: jako je fakt, ze muzes koupit Sanrenmu za par baku, ktery si na 1:1 kopii nehraje a ani napisy nema stejny, vyrabi ho pod svoji znackou, i kdyz delaji OEM vyrobce Spyderco, takze tuto volbu uprednostnuju ja
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam