• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    KALIF_WH: me prijde ze jde o "design" pri castecnem nepochopeni vyznamu toho slova.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    TWORBO: nerozumim tomu taky, nicmene to tady neni poprve, kde to vidim. Nevim jestli se tahle varianta nesnazi resit psychologicky efekt: "shovame cokoli ostreho co by se mohlo vyskytovat bllizko ruky, aby se zakaznik nahodou neporezal."
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    KALIF_WH: koukam na ten french forged - proboha proc tam delaj tak debilni "prechod" ostri ke "kovani" na tom fultangu, dyt je to uplne proti logice pouziti kuchynskyho noze pri krajeni na prkynku.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    GGG: jeste mel neco podobneho v nabidce jatagan http://www.jatagan.eu/cepele-pro-kuchynske-noze/
    GGG
    GGG --- ---
    KALIF_WH: no jak jsem psal na zacatku, nepotrebuju zadnej damasek, spis proste kvalitni kudlu ktera pude pekne nabrousit, pro obycejny smrtelniky do kuchyne, cili nic specialniho, to treba az pozdeji
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    GGG: to bys mel najit na te brise, akorat je otazka, jestli bude ok cena.
    GGG
    GGG --- ---
    KALIF_WH: idelane vetsi santoku, bracha dela krajeci prkna a chce k tomu mit jeden nuz k nemuz si udela streky z ruznych drev hodicich se k prknum
    GGG
    GGG --- ---
    KALIF_WH: diky
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    GGG: nebo se podivat sem http://brisa.fi/knife-blades/japanese-cutlery.html maj to tam pak trochu nestastne razeny je to filtovany podle vyrobce ale kategorii knifes blade si muzes projit.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    GGG: tak muzes kouknout i na dictum, jenom nevim jestli si vyberec cenove a tvarove https://www.dictum.com/en/blades-blade-blanks-fg?p=1&followSearch=9702&o=1&n=12
    GGG
    GGG --- ---
    FINSON: skvely, diky za tip
    FINSON
    FINSON --- ---
    GGG: No, jak píšu... neměl. Možná bych se zkusil domluvit s p. Pokem z Plzně: http://www.pok.cz/katalog-nozu-pok/noze-pok-typ-v.html
    Ale sám jsem od něj nikdy nic nebral, jenom vím, že dělá kuchyňáky...
    GGG
    GGG --- ---
    FINSON: nemel bys tedy typ kde by se to dalo za rozumnej peniz koupit? strenky si dodelam...
    ISCH
    ISCH --- ---
    Dubnová výstava bude 8.4., Novoměstská radnice, tradičně.
    ROMMIE
    ROMMIE --- ---
    LEXXA: nepriplacel jsem nic, a letěl jsem bud s CSA nebo Norwegian. Ale o aerolinky nejde, tuhle službu zařizuje letiště. Říkala mi ze to zavedli týden před tim než jsem letěl, jinak by mi ten nůž vyhodili.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEXXA: naopak měl to se slevou - dal to pilotovi pod krk a tak ho nechali letět první třídou :-D
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    TWORBO: ja mel tu horsi variantu prisla mi cepel rovna ale zvlnene ostri , nastesti ne nenapravitelne. Ono je tezky se pak s nekym handrkovat kdyz to muze byt stejne tak moje chyba jako jeho. Nemam zas tolik zkusenosti v tomhle abych si to byl schopny obhajit a je klidne mozne ze sem proste udelal lehce nestejnomerny vybrus.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    KALIF_WH: no tak lehounce zvlnena cepel z kalirny je samozrejme pruda. ale podle me je to technologicka chyba kalice ze se mu tam projevi nestojnomerny pnuti matrose a melo by to teoreticky byti mozne mu hodit na hlavu, kdyz je to sluzba za penize. /minimalne kalic cepeli by to mel predem vyzihat, rovnomerne prohrat a norit to do kapaliny v ose..../ coz byva problem obcas pro nas amatery, zvlast u nekterejch matrosu, treba takovy nektery typy loziskoviny /neco z toho co jsem tu dostal od incubuse, nemecky furtaly z lozisek napr./ se rada a pomerne pravidelne krouti.... udelal sem si na to takovy sverky z plochaze sirky skoro jeden centak, mezi ne cepel sevru a necham dole vykukovat cca pul centaku centak jen linii ostri. ohreju to sevreny a cely to zakalim a pomaha to... /chce to ale vic chladiciho media, bo se chladi omnoho vic matrose.... ale 100% jistotu to taky nedava....
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ROMMIE: priplacel jsi neco a pokud ne s kym si letel?
    ROMMIE
    ROMMIE --- ---
    LEXXA: ja jednou omylem nechal v batohu muj RAT 1. Na Praze v letisti jsem s nim prosel a zjistil jsem to az pri navratu z Kodane. Nastesti tam maji takovou vyhcytavku, ze mi dali krabici z kartonu a tu jsem si mohl separate odbavit dolu do letadla, jinak by mi milacka vyhodili...
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    TWORBO: hele ja treba ted resim prvni kuchynak z N690 jedna z nejvetsich cepeli co jsem kdy delal, z kalirny prisla lahoucce zvlnena, pravda nedelal sem vybrus na pasovce ale flexou a ostri melo okolo 0,7mm takze pak sem to musel dost pracne odbrusovavat a vpodstate na tom porad ruco delam kdyz mi dovolej my unaveny pracky :-) chapu ze s pasovkou to clovek ohlida lip ale jak rikam uplne jednoduchy to z cisty vody neni
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam