• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FINSON: ZAPPO: Hosi dekuji. Moc bych ho chtel, ale zas si nechci kupovat nepotrebne kramy. Ach jo :-(
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FINSON: ESEE Izula je udajne velmi oblibeny nuz, prave ten me na videu od BladeHQ privedl na tuto myslenku.

    Bohuzel mi prijde, ze mnoho majitelu proste kritizuje tu ergonomii :-(

    Ale kdyz me se to tak libi :.-(
    FINSON
    FINSON --- ---
    LAUNCHER: Podívej se ještě na Kabar BK11 nebo tak nějak se to jmenuje, a na ESEE Izula, dělají ji z povlakované uhlíkovky i z nerezu. Ergonomicky na tom ale tyhle nože budou vždycky, jak píše ZAPPO.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ZAPPO: Ten skeletonized nuz (muzu tomu takhle rikat?) na obrazku je od Chris Reeve Knives, konkretne CRK Professional Soldier. Ocel S35VN. Nevim ted cemu rikas nebo nerikas blato, ale v mych ocich tohle blato neni.

    Ohledne ergonomie jsi mi bohuzel potrvrdil me obavy :-(

    Pritezuje i to, ze tento konkretni nuz se jiz nedela a nedela se ani jiny zadny nastupce. Tudiz se obavam, ze je to proste hezke, ale hloupost a neujalo se to. Coz me mrzi, protoze se mi to opravdu moc libi.

    Aby toho malo nebylo, tak jsem zachytil v recenzi na netu, ze tento konkretni nuz ma hloupe umisteny ten "osten nahore" a ten jde casto proti palci.

    HOBORG
    HOBORG --- ---
    LAUNCHER: wow, super! :) dej vedet jak to slape
    ja si nekdy nakej ten otf automat budu muset poridit, uz jen jako cool technickou hracku
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JCD: Vsak se toho nebojim. Chtel jsem tim sdelit svetu, ze ted asi budu potrebovat spise nejake fixed blades... :-)
    JCD
    JCD --- ---
    LAUNCHER: tohle ty nákupy jen odstartuje ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SIRIUS: Je to tak, byl bych radeji, kdyby byl alespon 4", klidne i vice.

    Na piknik je vetsina tech dnesnich zaviraku prilis kratka, krajej s tim potom chleba nebo syr.

    Frantici maji tohle zda se zmakle uz nekolik stoleti:

    http://en.m.wikipedia.org/wiki/Laguiole_knife

    Ale zase vzhledem k te skladnosti neodmlouvam.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LAUNCHER: neni to na tebe male?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Mate nekdo prosim zkusenost s timto typem nozu? Vizualne se mi to libi, ale obavam se, aby se to nedrzelo az prilis nepohodlne.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    S nakupem nozu do kapsy timto koncim, protoze vedle Benchmade Bugout + CRK Sebenza + obcas na hrani (nebo i vice? - uvidime) OTF Benchmade Phaeton, uz pro me ucely nebude moc napadu, co bych jeste potreboval :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ten Benchmade Bugout je pro predvedeni nutno vziti osobne do ruky, protoze jedina ale za to neskutecna feature toho noze je ta minimalni vaha. Tohle ma 52g, pro srovnani 50 Kc mince ma 9.7g.

    Nuz je i velmi placaty, kdyz ho mam na klipu v beznych kapsacich, tak o nem nevim.

    Musim i pochvalit ten klip, pro me ucely nejlepsi co jsem zatim videl. Paradne maly, cerny, nenapadny a zaroven funguje jak ma.

    Benchmade Bugout 535 is it good for EDC? OUTDOORS? or BUGGING OUT?
    http://www.youtube.com/watch?v=Qxq2Xn7ykMo

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jinak nejaky cas provozuji Benchmade Bugout, kdo jako ja touzi po 3.24" nozi pri pouhych... az sokujicich 52 gramech, muzu vrele doporucit.

    Vzal jsem si modry, je to na (lehkou) praci, tak at je hezky videt.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOBORG: Doslo na Tvoje slova nakonec :-)

    Ve stredu mi prijde OTF Benchmade Phaeton, tak jsem zvedavy.

    FINSON
    FINSON --- ---
    LEXXA: No jak, normálně ho držím... pinch grip moc neprovozuju, ale v zásadě nemám problém držet ho jakkoliv. Jak má tu lehce zvednutou špičku, tak se s ním bez vykrucování zápěstí s tím ukazovákem na hřbetu krájí velice příjemně.
    OAL 302 mm, čepel 185 mm, ostří 180 mm.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    FINSON: jak ho drzis? rozmery?
    nejak si s tim nedokazu predstavit pinch grip
    FINSON
    FINSON --- ---
    Hrozně mě lákal ten Romano od ISCH, ale uvědomil jsem si, že nožů tohohle typu už mám plnou skříňku a že bych ho prostě neunosil, nehledě na to, že si u mě takový nůž prakticky neřízne. A s těžkým srdcem ho pustil.
    A podíval jsem se na Knifu na aukci nože toho typu, který využiju nejvíc. Zatím ho mám krátce na nějaké důkladnější hodnocení, takhle zkraje se dá říct, že řeže a pracuje se s ním výrazně líp než s Tescomou :-)
    Tady je, nerezový jakoby Japonec od Heřmánka:



    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    GGG: popravdě na to na co má být nůž používaný běžně je dle mého názoru selská pojistka (za mě by mohl být ten trn trochu delší) naprosto vyhovující. Pro cokoliv náročnějšího je vhodnější pevná konstrukce nebo sekera.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    BLOWUP: Jo, taky jsem až v dospělosti zjistil, že prádelní šňůra v sobě má drát :P .
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Predevcirem jsem pritelkyni napnul na susaku na pradlo novou snuru. Takova v zelenym plastiku sragora. Kdyz jsem skoncil a kus jeste zbyl, tak vyndam sebenzu a frajersky to chci jednim seknutim uriznout. Coz se mi nezdarilo. Tak mirne podrazdene seknu podruhy, tentokrat o dost energicteji. Snura pritom kladla dost odpor, ale presto jsem ji presekl. Koukam na to jak je to mozny, a vidim ze ma jako jadro tenky ocelovy lanko, a ze musim sebenzu ted nejspis trochu pribrousit :-)
    GGG
    GGG --- ---
    SFUMATO: ano, je to spis na krajeni svaciny nez na nejakou narocnou praci
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    GGG: asi se zeptám blbě, ale jakej typ pojistky to má? Klasika friction folder?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam