• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    UBU
    UBU --- ---
    WOJTYLA: Nevim co hledáš, ale já jsem teď strašně spokojenej s timto http://www.nipponshop.cz/118/japonsky-nuz-tadayoshi-funayuki-kurouchi-165mm.html Za slušnej peníz strašně příjemná kudla.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    HENNYVILLE: No bejval to shop kde kluci kupovali japonsky noze
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WOJTYLA: Ptas se na shop nebo na konkretni kudlu? Vim ze nekdo tady kupoval Munetoshi gyuto z japanesenaturalstones.com

    Pripadne se ptej kdyby jsi neco potreboval.
    ABSURD
    ABSURD --- ---
    Tak už vyrábím dárky k vánocům.
    Sendvič od Bemetal asi 60 hrc.

    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Kluci pls mare nekdo link na toho japonce na ty kuchynaky co ste kupovali?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JAHODOVE_PYRE: takže - po pár dnech používání - nemá vakl.
    Přímo z výroby holil a trochu vakl (do stran) měl, ale to proto, že ten šroub u čepele byl strašně volnej aby to chodilo na nejmenší dotyk.
    To se mi nelíbilo, protože kdybych zapomenul zacvaknout zámek, tak se mi to může otevřít v kapse.
    Takže jsem ten přední šroub trošičku přitáhl a vakl byl pryč + otevírání je přesně tak citlivé jak ho chci (krásně to cvaká, když se to otevírá).

    Po pár dnech neustálého cvakání (je to prostě návykový :-) ), šrouby drží a vakl žádnej.
    Uvidíme tak za čvrt roku, protože při neustálém používání možná trochu povolí, uvidíme. Ale to mi povolil i ESEE Avispa.
    Můj (doteď) nejpoužívanější EDC poslední doby. Ten jsem taky musel dotahovat.
    Teď ESEE nahradí tenhle SOG Twitch II.

    Oproti ostatním nožům (ESEE, RAT 1, Spyderco, Ka-Bary) má SOG hodně pevný klip, takže se z boku kapsy musí tahat silou.
    Ale vzhledem k jeho velikosti jde nosit i normálně v kapse vevnitř. Druhá věc je že díky tomu jak drží, tak se nestane,
    že by mi třeba z boku kapsy vypadl, což už mi několikrát udělala v autě Avispa (když jsem seděl vzadu).
    Protože Avispa má stranu co doléhá na kapsu kovovou a volnější klip, takže mi ji z kapsy vytáhla taška vedle mě na sedadle,
    nebo pás, nebo co.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    No ještě nezkoušeli Opinel, ale tam by asi hlavně praskla dřevěná střenka... :-)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    KURE: Tak to je mi jasné, že na žádný ultra vědecký závěr to není. Kdo by také takové množství nožů, aby to mělo nějakou vypovídající hodnotu, zaplatil a zničil, že... Dával jsem to sem spíše pro zajímavost. Oni už předtím dělali, jak zmiňují a název napovídá, statický zátěžový test na různých nožích:

    Pocket Knife Lock Strength Test
    https://www.youtube.com/watch?v=4KmHfbG7z7g


    Přičemž dvojka mi přišla lehce přínosnější v tom, že jsou to všechno nože od jednoho výrobce.
    KURE
    KURE --- ---
    STEPNI_VLK: jeden pokus, jen jeden nuz s danou pojistkou... z toho se neda vyvodit vubec nic.
    JIKE
    JIKE --- ---
    NEVILL: Ten překoná už jen tri-AdLock. Vylepšeny LOCK Back. Nic pevnějšího a zaroven ovladatelnejsiho není. Ještě by šelma udělat jedna super pojistka, ale je dost náročná na výrobu i konstrukci. A co hur na údržbu čistoty...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    STEPNI_VLK: Tolik invence ohledně různých pojistek a stejně to ten blbej back lock nepřekoná, ach jo... :-)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Zajímavý test.

    Pocket Knife Lock Strength Test II
    https://www.youtube.com/watch?v=ERxHUXAFVs4
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    sem se zamiloval :-)


    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JAHODOVE_PYRE: nevím teď jsem si ho objednal, ale doufám ze nee :-)
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    LEON_KOWALSKI: pěknej SOG !
    A nemá vakl ? já mám totiž se SOGem malej osobní problém. Koupil jsem od nich před pár lety poloautomaticky tanto a tam byl vakl už od začátku...ale jako fakt velkej
    VINC
    VINC --- ---
    KURE: chci to otestovat. Běžně používám scandi výbrus, ale pro hrubší práci se dřevem to neni úplně vhodné. Může se vylamovat, tupit, šlo by to srovnat nějakou menší fazetkou, ale to zase moc nechci. Používám to na vyřezávání, u řezbářských nožů mám taky něco jako konvex...
    KURE
    KURE --- ---
    VINC: z čiré zvědavosti, proč konvex?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    FEEX: Ja jsem spokojenej uzivatel wicked edge. Mam ty brusny diamantovy kameny od 200 do 1000, k tomu dokoupeny jeste ty s kameninou (1200 a 1600 tusim) a s kozenym povrchem na obtahovani brusnou pastou (5mikro a 3,5mikro).
    Tim ze to drzi ten uhel, tak se da ta fazeta udelat na 15 stupnu jako zrcadlo.
    VINC
    VINC --- ---
    KURE: záleží na čem je to broušené a jak moc konvex. Za mne ideální konvex například Bark river...
    KURE
    KURE --- ---
    VINC: a není po dvou přebroušeních všechno konvex?
    VINC
    VINC --- ---
    VINC: Tak si odpovím sám ;), vyšla nová verze real steel bushcraft plus s konvex čepelí. Takže otestuju...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam