• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    KURE
    KURE --- ---
    LITTLEFOX: počkej nějak mi chybí kontext. kdo čeká 3 roky na nože?
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    KURE: Psal jsem jim mail a tohle mi přišlo...
    Hi,
    yes unfortunately there is. We have orders that we have waited for 3 years and still havent received.

    Tři roky čekat nebudu a to jsem docela trpělivý. :⁠-⁠D
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    ZAPPO: FB japonská kaligrafie
    MA747
    MA747 --- ---
    Řeší se tu kuchyňské nože. Dostal jsem tip na https://www.kniland.cz/kuchynske-noze-samura/sada-kuchynskych-nozu-samura-pro-s-3-noze/
    Jak si vede ve srovnání s wusthof? Ocel AUS-8. Díky.
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    LUCKYBSD: ja uz jsem doprosel jeho galerii a je to on. Tak jsem mu napsal a odpovedel ze bohuzel nema na nic cas a nove zakazky neprijima
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ZAPPO: zkusil bych napsat id hennyville, ten bude vedet vic
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    LUCKYBSD: Je to mozny, mel jsem pocit, ze to bylo trochu vic moderni/industrialni, ale mozna je to uz jen spatna pamet.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    XMEDA: jasne, ale kolikrat s tim rezes rocne, taky mam svycaraky z 4116 krupp, ktery jsem jeste nebrousil, ale u kuchynskeho noze s tim rezes kazde vareni, u me to je i 2x denne, vg10 noze brousim jednou za 4 mesice a tyhle z low carbon oceli (abys nestartoval na slovo blato) kazdej mesic, to je to, co jsem tim chtel rict
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LUCKYBSD: Z materialu 4116 Krupp mam od CS Leatherneck Tanto a blato to se spravnym kalenim urcite neni. Jde to nabrousit o sklo na holeni jednim tahem a retence je slusna i na klacky, natoz na jidlo. Lepsi nerez na kudly moc neni, pokud ovsem nejdes do nasobne vyssich cen. Tzn z 1-2k nekam na 4k+
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    Prosimvas, nejakou dobu zpet tu byl odkaz na nejakeho nozire z CR, mozna primo z Prahy, kdo dela japonske noze, ale jednak moderne a pry velmi dobre. Neni to Bolf, byl to nekdo jiny. Nevybavite si, kdo to mohl byt? Chtel bych nejaky cca 15-16 petty, a prislo by mi fajn to videt/vyzkouset.
    GGG
    GGG --- ---
    LUCKYBSD: moje zkusenost je jina, asi zalezi co s tim clovek kraji a jak casto, ja s tim varim doma
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MIKEKT: oboje (+ wusthof) to ma ocel typ blato 4116 vs x50crmov15, koupil bych tojiro s laminovanou vg10, to je uplne jinej sport nebo nekdo zkuste g21 gourmet z vg10, ale to jsem v ruce nemel a ani nikomu nebrousil
    GGG: rozhodne nema, mel jsem v ruce a x krat brousil, ano je to o trochu lepsi, ale furt neumerne drahy za to co to nabizi, i kdyz "kovany" tak ocel je furt blato, i muj tovarni japonsky gyuto z aus 8 za asi 800 kc drzi vyrazne lip ostri
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Brutal Knife Test with Hydraulic Press
    https://youtu.be/Lj8z8ud8luI
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    Tak nakonec to vyhral victorinox, vypada skvele, uvidime co vydrzi..,

    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    GGG: díky, kouknu na to.
    GGG
    GGG --- ---
    LITTLEFOX: Cena / vykon / odolnost / udrzba jsou podle me zkusenosti nejlepsi Wusthof - kovane verze.
    Nesmrtelny a staci to obcas pretahnout ocilkou od nich.
    Nejlevnejsi je kupovat to v naky sade.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Někdo tady přes časem doporučoval fiskars. Jak jsou na tom v porovnání s victorinox?
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    ALDARION: uz jsem chtel zacit brblat ze Victorinox nuz na zeleninu, kterym nas pred casem obdarovali pribuzni, mi prave odesel, ale pak jsem se podival pozorneji a zjistil ze to byla jenom napodobenina Victorinoxu :)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    KURE: Přesně tyhle, ale s bílou plastovou střenkou co docela úspěšně simuluje kost, mám doma. :) Začlo to tak, že jsem si koupil jeden, když jsem jel vařit na akci a nechtěl sem s sebou nůž, o který se budu bát (a chtěl jsem ho v ten den). Postupně jsem k němu přikoupil tři další, protože je prodávají v Centru Chodov, takže to mám prakticky cestou z metra domů, takže nemusím řešit objednávání a hlavně doručení kurýrem, což nesnáším. :D Jo, mám pár japonských nožů, jsou skutečně super, ale úplně se necítím jako super brusič, takže se mi blbě udržujou, musím na ně být opatrný... Takže většinu času jsou bezpečně uložené v šuplíku - jo, až zase budu mít dovolenou a budu chtít stylově vyvařovat, tak je vybalím :D - a někde po kuchyňské lince se válej ty nerezový Wusthofy, protože jsem prostě líný prase (nebo přepracovanej zoufalec?) a nemusím na ně myslet. ;)
    Ale prostě tam kde Wusthof stojí 2500 bude Victorinox za 1500 asi srovnatelně kvalitní...
    KURE
    KURE --- ---
    DOTCOM: jak píšou ALDARION, IXTREMIST

    plus já mam vynikajici zkušenosti s wusthofem. konkretne řada klasic ikon.
    ano, je to jen obyčejnej "měkkej" německej nerez,
    ano platíš fůru peněz
    ano je "tlustej" a "tupej" v porovnání s nějakejma japonskejma žiletkma
    ale
    s tim nožem jsem měl pocit že můžu přeříznout i kuchynsky prkynko.
    ten obyčejnej německej nerez je dělanej na to že se k tomu lidi chovaj jako prasata.
    ten profil je odolnej takže se fak nemusíš bát, že si to vyštípneš tím že překrojíš kuře i s kostma.
    věnoval jsem ho bratrovi, když si zařizoval kuchyň (a mohl jsem si koupit novej nůž....) ale občas se mi po něm stejská.
    CLASSIC IKON N�� kucha�sk� 16 cm - W�sthof
    https://www.wusthof.cz/kucharske-noze-solingen/classic-ikon-nuz-kucharsky-16-cm

    pořád myslim, že lepší poměr cena výkon bude ten zmiňovanej victorinox :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam