• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CAR2N: Totálně překalená čepel - nesouměrný ohřev na moc vysoké teplotě a podle toho opalu co tam to prase nechalo i moc dlouhá výdrž na teplotě.
    tohle není vada materiálu - pokud je normální uhlikovka. vypadá to jak špatnej ohřev + agresivní kalící medium (voda možná, což je u uhlíkový použitelný, když 100% víš co děláš).
    Zajímalo by mě zrno, to bude taky hrozný - poznáš jednoduše - u broušení se bude vystipovat jehla.
    Ten nůž okamžitě reklamuj, podle toho co vidím nejsi daleko od jednoho seknutí, který vyústí v strašnej šrapnel oceli lítající kamkoliv.
    pokud můžeš, zajímá mě jméno kdo tohle prodá s klidným svědomím.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    CAR2N: a pritom vypada jako by byl po babicce.
    JIKE
    JIKE --- ---
    CAR2N: Určitě se k tomu vyjádří (pokud tu ještě jsou) noziri. A ze jich tu nebylo málo.

    Za me je to blbě cely udělaný. Na reklamaci. Nehomogenní (i kdyzcnekd to je záměr mít to parciální kaleni, šle to se musí umět)
    - nesoumerna hustota a zrno.
    - špatně zakaleny
    - následně logicky i popusteny

    Vzniklo nesoumerne vnitřní pnutí. A logicky to prasklo. Tohle platí i pro jiné materiály. U nožů jento nebezpečný - pokud při práci jako sekání praskne, muže to skončit v tobě. Driv nevo později k tomu muže dojít ze ho budeš mít na 2 kusy min. I z důvodu, ze se do mezery dostane a započne rez…
    CAR2N
    CAR2N --- ---
    poridil jsem si tenhle nuz, ze kteryho jsem mel radost. zdal se mi jako idealni nastroj do prirody, avsak...

    nestihnul jsem ho ani poradne pouzit na nejaky sekani dreva nebo tak neco, jen jsem s nim delal v kuchyni, kdyz se objevily tyhle dve praskliny. material by mela bejt pruzinova uhlikovka. je to bezny? resim, jestli po reklamaci chtit znova stejnej nuz, nebo od toho jit radsi pryc.

    diky za radu



    JIKE
    JIKE --- ---
    Lidi zlatý já tu nebyl tak 9 let 🤦 šílený hrozny nesmysl

    Tak jen zdar a hned maly video

    Sharpener - blade - yeah
    https://youtu.be/1FODqw5yxus?si=eS1tDDzx0vD4vzwQ
    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    Nemáte někdo praktické zkušenosti s případnou kontrolou nožů v Maďarsku? Dle všeho je povolená délka čepele 80 mm. Podle maďarské kolegyně se to nijak zvlášť neřeší, ale rád bych znal názor i někoho, kdo s sebou třeba tahá kudlu na denní bázi. Čeká nás pracovně veletrh v Budapešti, kdy v rámci ukázky zboží asi nebude problém, ale spíš mi jde o pobyt mimo areál výstaviště.
    RSZ
    RSZ --- ---
    MIKEKT: já ho mám trvale ve výlet baglu druhý rok, tvarově se mi fakt líbí a rád ho používám, imho dobrá budget kudla
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MIKEKT: https://www.knifestock.cz/qsp-knife-bison-v2-satin-d2-blade-black-micarta-handle-qs134-a-p90790 ci buck selkirk nebo nedavno jsem tam bral Cold Steel SRK za 1200kc ale ten je vetsi uz
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Přemýšlím, že bych k zavíracímu ruike přidal tenhle pevny
    RUIKE JAGER F118 zelený, RUJF118G - Lovecké nože s pevnou čepelí | KNIFESTOCK
    https://www.knifestock.cz/ruike-jager-f118-zeleny-rujf118g-p57941
    Podle recenzí vypadá za ty peníze celkem fajn. Nebo byste doporučili něco jiného podobného okolo 1000-1500? Diky
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    PLATINUM_TEETH: Hultaforsky jsou super! U těch lehčích víceúčelových, s nimiž se počítá, že podetnu stromek a odvětvím ho, se mi llíbí klasické prohnuté topůrko - IMHO nabízí ergonomii nesrovnatelnou s rovným kompozitem. U těch těžkých štípacích je to víc jedno...
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    IXTREMIST: Tak ty vypadají luxusně. I nože a dláta, pecka! Dík za tip
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    DOTCOM: Kundera Blades. kámoš a má ty sekery fakt dobrý.
    Kundera Blades - Tak série je hotová už jen dodělat...
    https://www.facebook.com/share/p/CN5CkMcKuK7hzEnb/
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    DOTCOM: Za sebe říkám klasika Fiskars, mám na štípání dřeva X21, ale dneska bych s odstupem času volil spis ještě o něco větší X25. Výhodou je topurko z kompozitu - lehké, ale pevné. A kdybych dneska kupoval novou, tak bych šel ale do Hultaforsky, asi Agdor. Ručně kovana hlava, topurko klasika dřevo, hezká užitna věc, která ti vydrží prakticky napořád.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    Shanim na zahradu sekyru na stipani polen (fakt sekyrku a ne zadnej prerorostlej nuz) a chtel bych si udelat radoat necim peknym, rucne kovanym. Meli byste nejakej tip na vyrobce? Byla mi doporucena Husqvarna, ale zatim se mi nepodarilo tyhle kusy videt na zivo. Predstavuju si neco spis trochu vetsiho
    BRABI
    BRABI --- ---
    NEVILL: nechápu, že to nedělá přímo výrobce, obzvláště alox verze by to potřebovaly
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Z těch klipů na Victorinox jsem poměrně nadšený, to mi na tom vždycky chybělo. Teda je fakt že ten samotný klip je dražší než ten nůž (v tomto případě Spartan), ale to je mi nakonec celkem jedno... :⁠-⁠)

    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    CHINGACHGOOK: Já si hned říkal, že je mi to zpracování povědomé:)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    CHINGACHGOOK: chtelo by to jeste takovej ten azteckej kyj osazenej obsidianem:)
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    PROTIWEN: ano je to jeho práce :)
    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    CHINGACHGOOK: Ta jednoručka je od Lebdušky?
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    MATT: Gunstock war club, možno vidět jako hlavní zbraň používana v Posledním Mohykanu přímo Chingachgookem.
    MATT
    MATT --- ---
    CHINGACHGOOK: co je prosimte ta "hokejka" vlevo?
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Tak jsem po čase vytahl čast toho co mam :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam