• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    BATOO
    BATOO --- ---
    IXTREMIST: A nebojis se ze tim bude sekat treba do zmrzlyho? Na to je expert moje mama a nejlepe do hrbetu sekacku mlatit hlinikovou palickou.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    MA747: Dá se to vyřešit. tchýni jsem její nejoblíbenější žabikuch udělal z kryokalene m390 na 64hrc.
    Po tom co si udělala mřížky do dvou oblíbených plechů, tak už na plechu nic nehrají nožem. worth every piece of material.
    HARPER
    HARPER --- ---
    Na takové to rychlé obtazeni před krájením masa mi dobře sloužil ten obyč Fiskars. Na blato nože od fiskarsu teda. Na kvalitní nože mám kámen a obsluha ví jak se k nim chovat.
    MA747
    MA747 --- ---
    Mohl by mi někdo prosím dát tip na kvalitnější ostřič nožů? Problém je, že tchyni nedokážu vysvětlit, že nožem se nekrájí na plechu, tak mi připadné marné ji nože dále brousit kameni. Díky.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    BATOO: Tady je to: [BATOO @ nyx :: zadosti o zalozeni klubu - vsechny pohromade]

    V záhlaví libovolného příspěvku obsahují ty tři čárky napravo od nicku pisatele klikatelný odkaz přímo na ten příspěvek, dá se norálně kopírovat a repostovat.

    BATOO
    BATOO --- ---
    ALDARION: Muzes mi prosim pomoci a dat ho sem? Vubec netusim jak se to dela. Dekuju moc
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    BATOO: Dá se udělat odkaz přímo na to hlasování, já si ho jdu najít, ale víš jak - lidé jsou líné. ;)
    BATOO
    BATOO --- ---
    Pratele pokud se najde dobra duse, ktera mi zahlasuje pro zalozeni klubu o myslivosti (urceny pro sirokou verejnost) budu rad.
    BATOO
    BATOO --- ---
    JIKE: Diky za tip! Nainstalovano
    JIKE
    JIKE --- ---
    ‎Knife Steel Composition Chart on the App Store
    https://apps.apple.com/app/id498892262

    Nová appka na slozeni oceli
    JIKE
    JIKE --- ---
    Mate někdo problém s cold steel pouzdrem ze tupi nůž?
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    BATOO: Ten obchod vyzera super, v aprili si tam zajdem osobne. Fotky noveho kuchynaku coming soon :)
    BATOO
    BATOO --- ---
    BEREGOND: to Jsem nezkoušel
    BATOO
    BATOO --- ---
    JIKE: zatim drží a i kdyby na funkci to nebude mít vliv. Na některé věci škoda krávy. Teď jsem začal dělat kůže z divočáka, tak budu zkoušet pouzdro z něj.
    BEREGOND
    BEREGOND --- ---
    BATOO: a projde to takhle pres tu celni deklaraci ikdyz je tam vic nozu?
    JIKE
    JIKE --- ---
    BATOO: můj vkus to není, nicméně jo.. smysl to dává. to bude nesmrtelný. nevím co ta guma uvnitř, kdy zpuchří? ale výdrž to bude mít. zajímavý díky za info :-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    BATOO: k tomu tracker od Topse. to je ten směr do ultimátního tvaru.. rybu s tím uděláš, ale trochu se zapotíš. jako jo... pravda je, že jsem po něm taky koukal co vyšel film a pak kudla. :-) pak jsem koukal po fieldcraftu :-) nemám ani jeden nakonec...
    BATOO
    BATOO --- ---
    Takhle na rychlo z mobilu, musim mazat do lesa:)

    JIKE
    JIKE --- ---
    BATOO: dík :-) snad jsi přežil hromadu překlepů a to mám brejle :-D každopádně jo, plyne z toho zcela logicky, že co účel to jiná čepel. proto jsou dláta, proto jsou různý tvary a pod. jako ideál by měl být nějaký polymorfní nůž, co mění tvar dle využítí. ale to je scifi což.
    super, je, že si vyrobíš co TI vyhovuje. jop.
    vlastně si všímám, že v těch starých filmech, a to mě opravte či doplňte, měli kupříkladu kovbojové 2 nože. velký bowie a malý kapesní. nebo 2 pevný, malý a velký... asi logicky... je to fakt.

    s čím se nejčastěji setkáváš, dle toho volit nůž. jednoduchý. kolikrát z toho pramení mít i více druhů i dle prostředí.

    spíše mi šlo o reálné zkušenosti z reálného využití. co nechcete, je tahat celý den u pasu něco, co nepoužijete. Nebo něco v kapse, co neotevřete. vždy když to potřebujete, nefunguje to, nebo se to nedá použít.. apod.

    měl jsem u zkušenost, když jsem půlil velkou větev. to sekat fakt celý nechceš.. tak jen kus, pro následný úder a lom. to z malým nožem fakt nedáš. sekera by byla fajn. ale kdo by to tahal... co bylo horší, mokrý dřevo nehořelo. co pomohlo je starý v batohu zapadlý e-liquid do cigár. to pomohlo. i když buřty z mokrého dřeva fakt už ne :-)

    jak už bylo mnohokráte řečeno, mozek + nástroj = win


    BATOO: zajímavý hele, pošli pls foto nebo link
    BATOO
    BATOO --- ---
    BEREGOND:
    Japanese knife - Moki Knife - MK-2022NBCM/CO - Berg - VG7 - Size:8.5cm
    https://miuraknives.com/folding-and-survival-knives/4357-japanese-knife-moki-knife-mk-2022nbcm-co-berg-vg7-size85cm-id4357-folding-and-survival-knives-moki-knife.html
    Kvalita super, drží se stejně dobře jako Bark River a krásně řezivý.
    A pouzdro krásně zpracované.

    Offtopic:
    Teď dělám pouzdra na pokus z hasičských hadic mam od kamaráda hasiče asi na 20 let materiál :) a za mě pokud by ste narazili na nože s tímto druhem pouzdra, tak mohu doporučit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam