• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    PIPAL: já to teď ředím 1:1 s etiopií (míchám zrna dohromady, bo se jí chci zbavit, páč sem jí přepitej) a jsem náramně spokojenej .)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    LUKAS87: hehe, zrovna ho tu popijim :o). dnes jsem nacal uz druhej balik...
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MAR_TINA: my máme i kovový bodum a taky neteče, stejně tak v pohodě je ten plastový starbucks. ale s drzenim tepla na tom jsou asi dost podobně.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TEEAK: to je pro mě důležitá informace. kovový ze starbucks mi začal téci po 2,5 roce používání. plastový nechci, ten mám bodum na doma. ale já potřebuju kovový dlouho držící teplo do auta, aby to kafe bylo teplé a přiměřeně dobré ještě za 3 hodiny.
    kdyby za tři stovky tekl, je to moc drahý, kdyby vydržel dva roky, bylo by to ok. ten strar buckse teda netekl ani hlavou dolů.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEEAK: ten brom byl při odkazovanejch testech nalezen pravě v plastech, ehm...
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MAR_TINA: nechci teda hanit Tchibo, ale když jsem pracovala v CH tak jsme podobný patent na uzavírání měli na hrncích taky a slušně teklo... za termák ze starbucka se po vlastní zkušenosti přimlouvám (i za tu cenu), navíc jsou plastové, tak ani ten brom nehrozí ;-)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    v BPH maj fakt dobrý kafe z Ekvádoru - teď v lednu jim dorazilo pár pytlů. nemůžu doporučit (nemám myslim zas tak "high" skill a dobrej stroj) ale chutná mi velice.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LUKAS87: to mě dřív usmrtí kofein, otrávené životní prostředí a ještírci.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAR_TINA: Doporučuju začít ve fashion arene ve sterbohlich, tam bys ho mohla dostat za pěknou cenu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AXTHEB: tady v divočině ne :)
    (Až pojedu do Prahy v nějakém se stavím, dík za nápad ;).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAR_TINA: Tchibo obchody sou dneska na každym rohu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    v Tchibu mají termohrnek na kafe http://www.tchibo.cz/Cestovni-hrnek-na-kavu-p400011366.html za 279 kč. totéž viděno dnes u star bucks za 550 kč :/. ale mají ošklivě drahé poštovné (109 kč) a musíte být přes den doma.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    tak káva z džezvy se mi asi podařila, chce to umlít nejemno.

    a je teda černá jak smrt, ideální by byla po ránu (ale kdo se s tím má pěnit).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WRONSKI: další pokus zítra, ta trojporce, co jsme navařila, by zabila koně.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    MAR_TINA: Dávám toho "přiměřeně", dvě lžičky na šálek.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Turecká a arabská káva ~ iGURMAN.com - Gabrielov Food blog.
    http://www.igurman.com/2009/02/turecka-arabska-kava.html

    kchůl - ten arabský dallah vypadá jako tady dobrej pekelnej stroj. A drcení kávy v hmoždíři....
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WRONSKI: aha. máš nějaký vyzkoušený poměr?

    ZUZKAOU: příště utáhnu mlýn maximálně. asi jsem i měla v šuplíku zbytek hrubého
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    MAR_TINA: Možná málo kafe a moc vody.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: do džezvy je to potřeba umlít téměř na prach. A džezvu máš moc krásnou. Obecně nevěřím na kouzlené vlastnosti usazenin na konvičkách, pokud to není xining keramika určená na jeden druh čaje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam