• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    AETHER
    AETHER --- ---
    TEDDYBEDDY: no jestli si pochutnaj na tomhle, tak asi budou bez keců polykat, ne?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LUKAS87: taky si říkám, když je líná si uvařit kafe....
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEDDYBEDDY: vsadil bych se, že takový budou i v posteli úplně marný.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    -Kordulka- ..... " holky , kupte si MOKATÉ-DUO takové ty dva pytlíčky , káva a pěna a lepší je to celé jak kávovar"

    Je třeba se na to dívat tak, že když si pochutnaj na tomhle, tak třeba dobře kouřej :)
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    NTR23: Obligátní ...

    NTR23
    NTR23 --- ---
    CABANNOS:
    A jedna z diskuse dostala k vánocům Tchibo kapslovač a píše "A věřte-nevěřte, od Vánoc je to zatím moje hobby - studovat o kávě, zkoušet, pěnit, vařit kávové sirupy - prostě jsem dostala hračku, která mě jistě časem částečně omrzí, ale zatím baví. "
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    NTR23: Mlask!
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Něco na víkend.

    VYROBTE SI kapsle do kávovaru DOLCE GUSTO
    http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=11423

    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    ZUZKAOU: Tvůj původní dotaz zněl, jestli jde přes kafe v Bailetce pára - přišlo mi nejjednodušší přirovnat to k Vac Potu, kteří někteří viděli i na živo a ví, jaká síla tlačí vodu nahoru, pára proto kávovým filtrem bailetky neprochází. Způsob filtrace/extrakce je pak věc v zásadě vedlejší vzhledem k původnímu dotazu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DESTINYX: ale ne přes kafe. V bialetce proteče voda přes kafe a zůstane nahoře.
    Ve vac potu se kafe louhuje ve vodě a po určeném čase odteče pryč.
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    JAKOUBEK: Nebavime se o chuti kavy, ale o tom, jaka sila tlaci vodu nahoru. I v tom Vac potu musi voda nejdrive nahoru a ano.. heureka.. tece i dolu!
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    BLACK_ONYX: S čím máš problém? Chtěl bys snad diskuzi o espressu, kde by bylo celej rok ticho a před vánocema by přišlo pět redundantních dotazů na pressovač jako dárek do pěti táců? Noták... :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    BLACK_ONYX: to jo a milionkrat před tim bialetti:) hlavně, ze se tu něco děje.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BERNA: jj, mám tři roky ten z obrázku.

    Maximální dávka se dělá úplně nejsnáze. Je potřeba dělat vždy z plné dávky ve spodní nádobě, jinak nevznikne dostastečný podtlak. Při výrobě menší porce je pak potřeba přebytečnou horkou vodu odebrat před tím, než tam nasypu kávu. (dělám to naběračkou). Je pochopitelně pohodlnější mít malý, krásný vacpot s topítkem. Ale jaksi ta cena...

    Filtr přefiltruje vše. Zkoušela jsem v tom i čaj a taky dobrý.

    ad zdroj - číhala jsem na německé ebay (tak plus mínus dva měsíce občasného kontrolování) dokud se tam neobjevil v aukci, kupovala jsem ho za cca 25 euro. Na amazonu jsou za cca 40.

    Kombinuju french press na rychlé kafe a vac pot na jemnější a zajímavější kávu.

    Jinak kdyby mi někdo chtěl udělat radost, tak bych chtěla tohle (nejlépe v mosazi, stálo by to vedle klasického ruského čajovaru po prababičce)
    BERNA
    BERNA --- ---
    ZUZKAOU: mas osobni zkusenosti? mam hario vacpot..sice jsem spokojen, ale chtel bych toho pripravit vice..
    i presto ze bych ho pouzival pro pripravu 2 a vice hrnku by me zajimalo zbytkove mnozstvi vody dole po precerpani do horni nadoby..ja jen aby to pak pri priprave jednoho hrnku nebyla treba pulka hrnku vody.

    zkousel jsi pripravu maximalni davky..tzv z jednoho litru?
    mas nejaky overeny zdroj z nemecka?
    jaky je filtr? zachyti vse?

    dik
    TYDLYDAA
    TYDLYDAA --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BLACK_ONYX: dyť před chvílí jely mlýnky.
    A vůbec pořiďte si vacpoty! Bodum Santos z německa vyjde okolo tisícovky, dá se použít na sporáku a odebráním přebytečné vody se dá krásně vařit i jednoporcovka.

    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DESTINYX: ZUZKAOU: Myslím, že to už se to tu řešilo ne? Vacuum pot a bialetti se diametrálně liší hned v několika bodech. Vypíchnul bych ten nejzásadnější... v Bialetti konvičce teče voda nahoru a u vacuum potu dolu .)

    Krom toho je rozdíl třeba v teplotě a množství vody vstupující do reakce, množství kávy a hrubost jejího mletí, a v neposlední řadě v době extrakce. Ve finále i připravená káva chutná odlišně.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    a vůbec, zalozte si moka bia...klub. je to dost monotematicke tady:)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    ZUZKAOU: V zásadě úplně stejný princip tlaku jako ve Vac Potu, akorát se káva nevrací zpět do spodní nádoby.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam