• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    SARKUF: ja redim vodou pul na pul, z trojsalkove konvicky takhle vyjdou dva plny salky na lungo
    TABBY
    TABBY --- ---
    KOLU: Co dela ocet s plasty? (Ptam se s ohledem na pracku a mycku, kam ocet plnim do plastovych zasobniku.)
    Dik za info.
    KOLU
    KOLU --- ---
    SPYYDY: Díky. Trochu jsem měl obavu, že to bude +- stejně nebo ještě víc upražený, jako kafe z CS.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    KOLU: Myslim, že se dá docela dobře soudit dle fotek z webu.. Já beru občas např. espresso směs H-presso.. Hodnotim to jako nesrovnatelný s čímkoliv z např. Balíren, Mama (etc.) a o dost lepší než základní směsi od Coffee Source. Proti zmíněným mi přijde Prima pražená tak trochu kultivovaněji světleji a rovnoměrněji. Ale např. ta nejlevnější směs Standard je fakt nic moc a i od pohledu zrnka trochu jinak upražený, Presso je třeba pražený rovnoměrně, ale zase hodně tmavě.. Že bych narazil na nějaký polámaný a zdeformovaný zrnka si nevybavuju, ale obecně bych řekl, že jsou to pořád spíš takový "pitelný", nijak zvlášť sofistikovaný kávy, o moc víc, než různý závany oříšků a čokolád v tom člověk asi nenajde. Osobně to používám to hlavně na mléčný varianty kafe.

    Doubleshot Tan dem je podle mě zase o level výš - zrnko jako zrnko, fakt snad ani jeden pokroucenej zmetek a ještě trochu světlejší pražení (pokud si dobře vybavuju).

    Měl jsem i nějaký Primacafé jednodruhovky, ty byly, co se kvality zrn i pražení o dost lepší. Cenově to ale už je srovnatelný s DS, nebo i zahraničníma pražírnama a na ty to nemá..
    KOLU
    KOLU --- ---
    SPYYDY: Díky. Zajímá mě především stupeň (ve srovnání třeba s Tam Dem od Doubleshotu nebo směsma/jednodruhovkama od Coffeesource - bo oboje trochu znám) pražení a jeho homogenita. A množství defektních zrn.
    Všichni návštěvníci jejich fóra tma na to opěvujou ódy a básně (a především chrochtaj nad tím, jak v těch kafích neni žádná kyselost) a přítom jsem v jejich nabídce nenašel jediný kafe, u kterýho by byl skutečně jasnej původ... Tak sem trochu skeptickej.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    KOLU: Odebírám docela pravidelně.. Jde o něco konkrétního?.)
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    MAR_TINA: jojo to vím, právě s tou silností váhám jak se ptal Kolu, jestli 3 sálky jsou moc... .)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARKUF: a zjišťoval sis, jak velký je 1 mocca šálek? Ono to je 30-35 ml. Ale je to silné, pijáci půllitrových nescaffé se po tom hroutí ;)
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    dobra, diky za rady
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    NTR23: jo, to řikám furt :)

    já mám problém se svou dvoušálkovou moka, velmi často mi udělá kafe jen z poloviny vody. taky už jsem tam několikrát dvojitou dávku drahého kafe spálila, což mě dost vytočilo, ale nejspíš jsem to umlela moc najemno nebo stlačila. musí se to tam fakt jen nasypat a zarovnat a vrchní část musí být dokonale suchá, jinak se to tam slepí,zalepí, kafe se spálí, nepřeteče a můžu to celý vzteky vyhodit.

    jednošálková má pro změnu od začátku ulomené držátko.

    naštěstí se blíží stěhování a vytáhneme ze sklepa pákovou mašinu, se kterou byl drahý velmi spokojen i přes nízkou cenu (a on rozhodně pozná dobré kafe).
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SARKUF: Aby to fungovalo, musíš naplnit sítko kávou. A prostě konvička na tři šálky má sítko na tři šálky.
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    KOLU: ok diky, tak trochu jsem to tusil. No moc to neni, ale popravde jsem z mocca jeste poradne neokusil, tak prave nevim jak je to silny...
    KOLU
    KOLU --- ---
    Přátelé, měl někdo někdy z vás kávu z pražírny Primacafé (www.primacafe.cz)?
    KOLU
    KOLU --- ---
    SARKUF: je tam technický problém a výsledek bude stát za vyližprdel.
    těch cca 100 ml kafe (3 šálky) je moc? :)
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    Vim, ze uz se to tady resilo, ale nemuzu dohledat...

    Jde v pohode uvarit 1 kavu v mocca konvicce na 3 salky nebo je tam nejaky technicky problem?
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MOMENT: Vim a znam, ale jeste jsem neporidil, ale postupne se propracovavam od coffepunku... ted jsem napr. konecne zacal pouzivat vahu:)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    MIMA_A: taky je dobré používat jako prevenci nějaký filtr, na doma třeba brita konvici. ono když nefiltruješ, nezměkčuješ, voda nejen zanáší nářadí 'kamenem', ale hlavně do sebe nepustí tolik kafe (čaje atd.), kolik může.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MIMA_A: citron nebo ocet. obojí rozpouští uhličitan vápenatý (ocet poněkud agresivněji a rychleji se i následně rozpouští, ale zas třeba neni vhodnej tam, kde jsou plasty).
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    používám citron a vodu
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    MIMA_A: nebo kyselina citronová zalitá vařící vodou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam