• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    TENZO
    TENZO --- ---
    dovolim si malou reklamu pardon

    www.stredniformat.cz Olomouc
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    J0AQIM: že kvalita nerovná se způsob prodeje, to já (a myslím že nejen já) si samozřejmě uvědomuju (taky jsem to na konci příspěvku napsala) .. a o co teda jde? na jaké věci se kdo z nás zaměřuje při nákupu kávy? nebo jakými způsoby se dostane káva od farmáře ke spotřebiteli? .. to už jsme snad vyřešili ne?
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    ZUZKAOU: včera jsem tam na tvoje doporučení něco koupil a spokojenost..
    na moje mokka je to poměr cena/výkon velká pohoda
    J0AQIM
    J0AQIM --- ---
    TEEAK: nějak tak. jak píšeš, farmář může vypěstovat kávu o různý kvalitě a může se stát, co píšeš, a to že kvalitnější kávu, kterou může prodat za vyšší než garantovanou cenu prodá jinde a zbytek za cenu garantovanou. nicméně kvalita kávy a způsob, jakým se dostane ke spotřebiteli jsou dvě dost odlišný věci (a je na každym, jak moc se každou z těhle dvou věcí u nákupu kávy zabejvá), což tady moc v předchozí diskuzi nebylo úplně pochopeno, možná i díky né příliš dobře zvolenýmu příkladu s jihlavankou.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    potřebuju doporučit servis na kávovar DeLonghi, přestal pracovat (asi nějaké doma neřešitelné ucpání) a chce asi vyčistit v servisu.
    Je to plně automatický DeLonghi Ecam bez zásobníku na mlíko. Praha nebo Středočeský kraj, dovezu ho tam.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    J0AQIM: co zas vím já je, že fair trade zaručuje farmářům výkupní cenu kávy (bez větší kontroly kvality) což má logicky za následek, že se spousta farmářů nesnaží a svoji podprůměrnou kávu prodává těmto organizacím (protože za ni dostanou garantovanou cenu) a zároveň logicky ti farmáři, kteří se se svými sklizněmi mazlí a snaží se, jim kávu neprodají, protože ví, že za ni jinde dostanou více .. ergo z toho vyplývá, že fair trade káva nikdy nebude mít takovou kvalitu k jaké se dá dostat jiným způsobem prodeje (což samozřejmě neřeší otázku, jak se káva dostane od farmáře do výsledného šálku ..)
    J0AQIM
    J0AQIM --- ---
    ZUZKAOU: fairtrade káva jde taky přes kávovou burzu, pokud vím, jde tam jen o certifikaci a dohlížení na určitý podmínky, nicméně je s ní narozdíl od direct trade obchodováno taky přes družstva a další zprostředkovatele.
    KOLU
    KOLU --- ---
    AOTEAROA: zip-lock pytlík, vymáčknout vzduch jak jen to je a vrazit do mrazáku. až na něj dojde čas, tak celej pytel vyndat a otevřít až po rozmrznutí (a znovu nezamrazovat).
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    mám půlkilo zrní, vejde se mi ale to "vakuovky" ke spotřebě jen půlka, co s tím zbytkem na ten cca měsíc? má smysl to dávání do mrazáku?
    NTR23
    NTR23 --- ---
    MAR_TINA: když jsem vidět ten čůrek kafe téct z té tlusté trubky, napadlo mě hned "studené kafe"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VISHERA: jestli se nepletu, tak komoditní káva prochází přeprodejem přes kávovou burzu a alternativní způsobu prodeje jako fair trade a nebo direct trade se této vyhýbají a zkracují tak řetěz prodejců mezi pěstitelem a pijáke kávy.

    Výběrová káva pak může být jak komoditní, tak z alternativních obchodních cest.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    už na něj koukám. ALe obrázek je impozantní. Trochu jako vytuněný ato s falešnými výfuky :)

    KOLU
    KOLU --- ---
    stroj na kapsle za 300 klacků, no neber to...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Espresso z titanového dvanáctiválce vás po ránu hodí do otáček – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/.../325336-espresso-z-titanoveho-dvanactivalce-vas-po-ranu-hodi-do-otacek.html
    PRDELMRDEL
    PRDELMRDEL --- ---
    A maj i supr tasky a batohy mmch:)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    KOLU: 1x, danke schön.
    TWARR
    TWARR --- ---
    KOLU: 2x ganze bohne bitte :)
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    KOLU: Tak proč ne, viď.) Tak mi přihoď pls jednu čtvrtkilovku na test, popř. pak pošta..
    KOLU
    KOLU --- ---
    Public Coffee Roasters — Äthiopien Yirgacheffe
    http://www.publiccoffeeroasters.com/product/athiopien-yirgacheffe

    Budu objednávat (nejspíš v pondělí večer) pár balíčků tohohle fantastickýho zrna na filtr - nechcete někdo taky (nebo jinou kávu od nich)? Trochu by se tím naředilo poštovný. Praha a okolí, osobní předání jakmile mi to kafe přistane doma.
    KURE
    KURE --- ---
    TEEAK: jasne, protoze koho zajimaji deti, kdyz je ohrozena nejaka krysa....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam