• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    EXAGE: Jaké myslíte, že je max. množství kávy, které můžu z 14-16g kávy co se do mlýnku grindripperu vejde udělat? Dělal jsem asi 200ml, ale cítím takovou dřevnatou-papírovou chuť, tak kde hledat chybu.. zkouším mlít více na jemno, u prvního druhu kávy jsem tento pocit neměl u dalších dvou vzorků ano.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Než jsem se rozhoupal něco pořídit do začátků, předběhla mě přítelkyně a byl jsem obdarován Grindripperem http://www.grindripper.cz/ a degustačním balíčkem z ceskakava.cz

    Jak jsem psal, zcela s kávou začínám, ale baví mě to a Grindripper zatím vyhovuje. :) Pokud ho někdo také používáte uvítám rady a tipy. Případně zda použít i jiné filtry.

    Degustační balíček ČERSTVÁ KÁVA Single-Origin - komplet | Čerstvá Káva
    http://www.cerstvakava.cz/1032-degustacni-balicek-cerstva-kava-single-origin-komplet-2013/

    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    GEEK: Ja nakonec stáhnul po Catleru, neni tak velkej. nezůstává v tom Graefu trocha kávy v te nasypce? Prej je to snad jedinej problém.
    GEEK
    GEEK --- ---
    M4Y4: mam graefa podobnej model, ale bez toho nakyho davkovace nebo co to je. vim, ze mi to moc lidi nedoporucovalo, ze to moc nevyuzijes. jinak se samotnym mlynkem jsem spokojen. bytelna kovova konstrukce, celkove kvalitni zpracovani.
    KOLU
    KOLU --- ---
    TEDDYBEDDY: od koho máš napraženou tu Jamaicu? jsem děsně zvědavej.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    zdravíčko,
    nakupujete někdo kafe v balírnách?

    Chci se tam nějak v dohledný době stavit a naskladnit domácnost a když jsem tam posledně kupoval, tak jeden druh byl uplně supr,druhej dobrej a třetí spíš slabší, tak bych uvítal nějaký doporučení.
    to co mu chutnalo (na mokka) bylo malawi, ale maji tam tak širokej výběr..
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    TEDDYBEDDY: Diky, dneska ho teda vezmu, sic jsem chtel Graef kvuli tomu, ze mam doma od nich kafe masinu a dle recenzi dopadnul dobre.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    M4Y4: Catler ok. Původně jsem teda nechtěl nic s displejem, ale vzal jsem ho na doporučení a fachá spolehlivě. Optikou technického fandy- promyšlená & nadprůměrně robustní konstrukce + snadná údržba.
    KOLU
    KOLU --- ---
    HONCKA: takhle jsme celej víkend provozovali dvoupáku Faema na Creepy Teepe, Acidelice a několikrát předtím i na FreezeFestu a jinejch akcích (a občas to vypadalo tak, že si motor odpočinul max. 5 sec než zase dalších 30 běžel do zátěže, takže žádný šetření a klidně i hodinu v kuse, když byl nával) - hadice v barelu s vodou a nazdar. neexistuje důvod, proč by se kvůli absenci vstupního tlaku měl spálit motor (na pumpě se nemá co spálit) snad vyjma situace, kdy bude v háji rozběhovej kondenzátor a nebo se z nějakýho jinýho důvodu neroztočí - pak by se samozřejmě po určitý době přehřálo vinutí. ale jinak je to bezproblémový.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLU: ja mel za to, ze kdyz to mas bez tlaku, tak muzes spalit cerpadlo
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Zdravím, potřeboval bych poradit, jaký mlýnek na kafe. Vybírám mezi Graefem CM 90/900 a Catlerem CG 8010. Nemáte někdo praktickou zkušenost? Rád bych mlel přímo do páky.
    KOLU
    KOLU --- ---
    SAMIEL: přesně tak.

    TEDDYBEDDY: kdo to pražil, jestli se můžu zeptat? :) holt jsem teď u zdroje, ve Filamentu vaříme ze SM a dostávám kafe za dodavatelský ceny a ještě bez VAT...

    TRIPLT: cibetková káva patří do záchodu, sorry

    HONCKA: napojení na vodovodní řad netřeba, stačí hodit hadici do kýblu s vodou.
    GEEK
    GEEK --- ---
    VISHERA: ale az budu zase nekdy po necem pokukovat, tak pujdu do dvoubojleraku:)
    VISHERA
    VISHERA --- ---
    GEEK: jj, Lelit, La Pavoni jsou taky OK.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TRIPLT: pripadne muzes koupit nejaky repasovany oldschool, na primacafe.cz prodava typek od kteryho jsem bral svoje la cimbali kavovar Carimali Alfa za 8000
    hunt01 | Carimali Alfa alias čmelák ;-) – rajce.net
    http://hunt01.rajce.idnes.cz/Carimali_Alfa_alias_cmelak_-/
    akorat potrebuje privod vody
    GEEK
    GEEK --- ---
    TRIPLT: to je taky volba
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Děkuji moc za názory... nějak se dle toho určitě zařídím (zatím nevím jak), ale pravděpodobně koupím moka konvičku a následně pár měsíců pošetřím a koupím nějakej kvalitnější stroj... 10-15k :)

    Btw tak mne napadá kdo už měl tu čest ochutnat Cibetkovou kávu? :)
    GEEK
    GEEK --- ---
    VISHERA: a jeste kompromis mezi gaggii a renciliem muzou byt la pavoni a lelit. cena kolem 10k.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    KOLU: Hm, zrovna si připravuji Jamaica blue mountain, ale ani cca 6x levnější monsooningovaný indický zrno mně nijak neuráží.
    VISHERA: Ď.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    TRIPLT: VISHERA: Mám kombinaci Gaggia Classic + Rancili Rocky a na domácí espresso super. Jediné na co bych nedoporučil je práce s mlékem, steamwand na classicu stojí za prd. Na internetu je dost návodů jak ji vyměnit, ale chce to trochu zručnosti a odvahy.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    KOLU: uz nikdy? o.O
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam