• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    ADAM
    ADAM --- ---
    UMIAKI: imho to uplne spatne nedelam.
    1. mam benchmark, kdy si obcas objednam filtr v kavarne. chutna stejne/podobne, (a casto hur)
    2. experimentoval jsem se vsim moznym, mam teplomer, konvici s nastavitelnou teplotou, vodu mame dobrou (a nekolikrat jsme se stehovali)

    o workshopu zauvazuju. nicmene kava z tchiba/supermarketu: neda se pit, hurza.
    jakakoli cerstve prazena kava: vicemene OK, jestli stoji 300 nebo 1500, tak fakt nepoznam. presne jak pise DYSTOPIK
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    UMIAKI: podle mě nejde do 400 udělat kafe, který by chutnalo tobě. jak správně řikáš, hraje v tom roli spousta faktorů a ten nejdůležitější je chuť každýho jednotlivce. třeba moje mamča pije turka jihlavanku a podobnej shit. smrad hroznej. kdykoliv jsem jí udělal jakýkoliv presso, koupil jí french press, nebo cokoliv, prostě jí to nechutnalo. to je stejný, jako kdybych řek, že michal tučný je nejlepší zpěvák na světě. někdo si to jistě myslí, ale sto lidí, sto chutí. měl jsem doma kafe z modrejch hor přivezený přímo z jamajky, cibetkovou z vietnamu a leccos různýho, ale vždycky si víc pochutnám na kafi, který je mnohem levnější a udělám si ho tak, jak mam rád
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    UMIAKI: souhlas káva podle mé zkušenosti musí bejt od 600 za kilo :)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ADAM: Tak to má potenciál... v kávě je hrozně moc hledisek, které se musí brát v úvahu, aby byl výsledek dobrý. Surovina, pražení, mletí, kvalita vody, způsob a přesnost přípravy. Byl třeba někdy na cuppingu nebo nějakém workshopu o ochutnávání kávy? Jasně, je to snobárna jako prase ale...

    Podle mě nejde za 400 za kilo udělat dobrou kávu.
    ADAM
    ADAM --- ---
    MIMA_A: myšleno: ignorovat kávu že supermarketu prazenou někdy před rokem
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    ADAM: Rad bych hlasoval, ale "cerstve prazene" muze znamenat, ze je to OK, anebo taky ze je to jako uhel, takze podle me prilis zjednodusena otazka...
    ADAM
    ADAM --- ---
    UMIAKI: clever dripper.

    Předtím jsem bral z balirny.com a obcas odjinud ale rozdíly nepozoruji
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ADAM: 400/kg není komoditní káva. Obě jsou výběrové. Ale výběrová neznamená automaticky top kvalita, taky jsou tam rozdíly jako kráva.
    Třeba zrovna káva od apecafe je celkem strašná - a říkám to nerad, protože jsem je jednou potkal na jedné akci a jsou moc milí...

    Na čem si kávu děláš?
    ADAM
    ADAM --- ---

    rozdil v komoditni kave za 400kc/kg vs. vyberove za 1500/kg (oboji cerstve prazene)

    29 hlasy od 29 respondentů

    BOODIA
    BOODIA --- ---
    ADAM: to je jak kdybych primo vam rekl, ze nepoznam rozdil mezi sluchatkama v podobnym cenovym pomeru :D coz poznam, a vy zas poznate rozdil v kafi ;)
    ADAM
    ADAM --- ---
    pokud to je cerstve prazeny, tak ja osobne tedy rozdil u kafe za 400 nebo 1500kc/kg absolutne nepoznam.

    nakupuju proto u apecafe.cz (a nechavam si to normalne poslat).
    B3DA
    B3DA --- ---
    alegre, kofarna, kavovy klub (kolej, karlin), coffeesource (ale bacha, ty levnejsi zrna nejsou vubec dobry), vetsina produkce doubleshotu je fajn..
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    coffee source ve vrsovicich, typika (rusty nails) v nuslich
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    SRNECEK: dlouho jsem kupoval primarne v mamacoffee, ale silne doporucuju uz zminovany doubleshot, chutnala mi i Prazirna na IPaku :-)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    SRNECEK: Na gourmekava.cz se dá sehnat káva z Pražírny, teď měli, myslím, Rebel beans. Ve Vršovicích kousek od Ruský občas kupuju Has Bean.
    SATAI
    SATAI --- ---
    SRNECEK: jakákoli kavárna Doubleshotu (Místo, Šálek, Alza), Kafe Karlín, v sezoně Náplavka...
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, nějaká doporučení, kde v Praze koupit kvalitní zrnkovou kávu? Standardně nakupuji v mammacofee. Díky.
    JEHLAN
    JEHLAN --- ---
    Já si teď pořídil moka konvičku a káva fakt výborná :) Používám elektrickej mlýnek, ale budu si pořizovat nějakej ruční.. Dost naprd se to z něj dávkuje :))
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    UMIAKI: já návštěvě vrazím do ruky mlýnek, ať je k užitku :)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    SICKBOY4000: Já teda pro návštěvy dělám french press - udělám kafe a okamžitě přeliju do servírovací konvičky. Jinak bych se uaeropressoval:-)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    ADAM: už ho máme doma a spokojenost:o)
    ADAM
    ADAM --- ---
    Tenhle mlýnek je imho ok XMARGE
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam