• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    KOLU: hele primacafe jsem bral ted testovaci balicek a byl jsem dost zklamany :-( kdysi jsem tam kupoval a bylo to fajn
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    KOLU: ok, díky.
    KOLU
    KOLU --- ---
    VESPER_INDIGO: klid ne.
    jen panuje obecná shoda v tom, že právě kyseliny a jejich vzájemnej balanc s cukry odlišují kvalitní kávu od nekvalitní, kde při světlém pražení mimo kyselin chuť často pobouří i defekty (plísně, nezralá zrna, přezrálá zrna, stará zrna, poškozená zrna...) - proto se většinou mizerný kafe praží hodně do tmava, čímž se defekty překryjí chutí samotného pražení a zmizí i většina kyselin. a pak to všechno chutná hrozně nudně a podobně.
    noa balirny.com fkt doporučuju, za jejich ceny těžko seženeš jinde čerstvě upražený zrno, pokud nechceš něco přiblbe kyselýho. nebo primacafe, ale nemám osobně odzkoušeno.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    KOLU: jinak, podívej, já jsem to nemyslel zle s tou kyselou kávou. Jestli to vypadalo, že ti shazuju tvoji chuť ve smyslu, že vím víc a nadřazuju se, tak ne. Já o kávě vim mimimum a i kdybych věděl, co ti mám co říkat, co ti má chutnat, víšjak... a taky nenech si to od nikoho vzít. Já zase to svoje, no. Tak zdar.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    SATAI: cibetky at se jdou vycpat I s touhle blbosti :D
    SATAI
    SATAI --- ---
    A cibetky se mohou jit vycpat:

    This company wants to use reentry heating to roast coffee beans | Ars Technica
    https://arstechnica.com/science/2019/01/how-much-would-you-pay-for-coffee-roasted-in-space/
    PULKA
    PULKA --- ---
    SRNECEK: pokud nejdeme po kráse, tak nerezova dzezva je nejpraktictejsi. Ale taky zalezi na tom, jakej ma tvar. mam geberickou tureckou s oblou hranou a je super (případně se da používat jako rendlik) a dve ze Sýrie, který maji spodni hranu ostrou, jako kuzel, a ta je lepší v tom, ze ti tam zůstane všechen logr a nemusíš na to myslet
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    SRNECEK: a clever se pokud vim, dela jen plastovej?
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    SRNECEK: plastova v60, nejmin odebira teplo vode a nejmin tepla po zahrati vyzaruje, dzezvu nevim
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, takova prakticka otazka, jaky material volite pro dzezvu (med?), V60 (porcelan?) a clever (sklo?)? Diky.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    KOLU: ne.
    KOLU
    KOLU --- ---
    sexy plná kouřová vůně? v tom případě hledáš co nejspálenější kafe a je vlastně úplně jedno jaký. doporučuju balirny.com
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    KOLU: to je věc chuti. Klidně si ho pij, ale mně ho nenabízej, přijde mi to jako zdrada, když předtím je ta sexy, plná, kouřová vůně.
    KRUDD
    KRUDD --- ---
    ja si prave rikam nebo aspon ziju v domneni, ze kyselost je primarne otazkou puvodu kavy nez jejiho nasledneho prazeni a dalsiho zpracovani, chapu, ze to ma ucite nemalej vliv, ale ze by se to tak dalo zgeneralizovat to asi ne? jinak souhlasim, ze dobra kava muze byt i kyselejsi, ja to mam podle toho na co mam zrovna chut, nekdy to, nekdy ono
    KOLU
    KOLU --- ---
    kafe má bejt kyselý.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Asiže tedy nespálené jsou některé L'OR co mají příměs robusty, protože nebyly kyselé zatím nikdy a je to jedna z mála káv, co znám, kde chuť není na pět kroků opačným směrem od vůně.
    KOLU
    KOLU --- ---
    VESPER_INDIGO: s výjimkou Illy Medium Roast je to v podstatě jistota. Jo, možná ještě bude existovat pár dalších Italskejch směsí co nebudou uhel, ale s jistotou vím jen o tomhle (a je to docela fajn kafe, na espresso, tak... jednou za rok, pak je to nuda - oříšky, čokoláda, náznak mandlí/marcipánu).
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    VESPER_INDIGO: nabízí se to, protože "spálená" káva bude chutnat stejně, takže je fuk, jestli pouzijes kvalitní nebo shit zrno..
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    FARFELOO: v té kavárně co mají přímo v Alze mají doubleshot...
    SATAI
    SATAI --- ---
    VESPER_INDIGO: já bych řekl, že ano. Někdo ti řekne, že je to takový styl ;-)
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    POHODAVOLE: a je možný, že většina káv prodávaných v Albertech atp. je spálená?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    FARFELOO: jestli chceš s minimální kyselosti, tak kamarád v praze prazi "italskou" směs, která je rizla robustou, tak mohu kdyžtak nahodit kontakt, kdyby byl zájem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam