• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    ADAM
    ADAM --- ---
    radeji vetsi, nez moc male. pak tam leze ta kava pod filtr.
    KOLU
    KOLU --- ---
    Hmmm. No koupil jsem vel. 4 a jsou trochu velký, ale funguje to (maminka má radost). Tak až dojdou, budu hledat jiné. Díky!
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KOLU: Dm, za dvacku :-D no kidding
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Malý je myslím vel. 2
    KOLU
    KOLU --- ---
    Si dělá clever dripper prdel že tam v tom základním balení není papír?! A ani odměrka. Což asi přežiju... Jaký filtr do malého Clever?
    KOLU
    KOLU --- ---
    Ložisko enough, ne? Vlastně by mohlo bejt zajímavý tam nějaký skutečný ložisko narvat.
    OT_
    OT_ --- ---
    PALEONTOLOG: Jj, máš pravdu, to mě vůbec nenapadlo. To bych tedy nečekal takový designový fail, byť u budget mlýnku.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    OT_: to je šmír z tření mezi hřídelí a uložením
    OT_
    OT_ --- ---
    V mlýnku (Lodos) se mi objevuje nějaký šedý mastný bordel, zprvu mě napadlo, že by to mohly být nějaké oleje uvolněné z kávy, ale je to šedé a smrdí to dost strojírensky. Nevíte, co by to mohlo být?
    Neuvolňuje se něco při mletí z kamenů? Ale teda to bych očekával že se to zašpiní spíše směrem dolů od kamenů než nahoru k zrnkům...
    Jsem z toho poněkdu bezradný...

    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    KOLU: případně v našich kavárnách
    KOLU
    KOLU --- ---
    JINX: Děkuju!
    JINX
    JINX --- ---
    KOLU: Kofio?
    KOLU
    KOLU --- ---
    Zdravím, ví někdo kde lze aktuálně v Praze sehnat Clever Dripper?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    J4C0B1M: Je to o něco komplikovanější, než mám třeba já na quamaru, kde jenom vyšroubuju z jedný a z druhý strany kámen a mám hotovo, ale pokud máš základní nářadí nemáš úplně dřevěný ruce, tak to vyměníš sám imho rychlejc než by tě stála cesta do servisu
    How To: Conical Burr Replacement
    https://www.youtube.com/watch?v=s-bBlLNMtyg
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    Zdravím, mohl bych prosím někomu v Praze dovézt Baratzu Encore na výměnu kamenů + vyčištění, prostě údržbu? Budu kupovat Wilfu Svart/Fellow Ode, ale tenhle bych chtěl mít jako záložní/na chatu v rychtyku. Díly bych koupil asi sám a zaplatil jen práci.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Helejte, pražírna, pro kterou pracuju má teď 20 % slevu na věci Asobu a jsou moc pěkný. Tak na to koukněte. Kód je "blackfriday22"
    ASOBU – espresshop.cz
    https://www.espresshop.cz/kategorie-produktu/baristicke-doplnky/hrnky_termosky/asobu/
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Atd atd
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KOLU: Cum bajšpýl

    A Science Guide To Coffee Freshness - European Coffee Trip
    https://europeancoffeetrip.com/coffee-freshness-science/
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    Hlavně každá várka upraženého kafe bude mít úplně jiný obsah CO2 a dost pravděpodobně CO2 bude unikat různou rychlostí. Dost by mě tedy překvapilo, kdyby z toho šly dělat nějaké přesné závěry.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam