• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    KOLU
    KOLU --- ---
    JINX: Děkuju!
    JINX
    JINX --- ---
    KOLU: Kofio?
    KOLU
    KOLU --- ---
    Zdravím, ví někdo kde lze aktuálně v Praze sehnat Clever Dripper?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    J4C0B1M: Je to o něco komplikovanější, než mám třeba já na quamaru, kde jenom vyšroubuju z jedný a z druhý strany kámen a mám hotovo, ale pokud máš základní nářadí nemáš úplně dřevěný ruce, tak to vyměníš sám imho rychlejc než by tě stála cesta do servisu
    How To: Conical Burr Replacement
    https://www.youtube.com/watch?v=s-bBlLNMtyg
    J4C0B1M
    J4C0B1M --- ---
    Zdravím, mohl bych prosím někomu v Praze dovézt Baratzu Encore na výměnu kamenů + vyčištění, prostě údržbu? Budu kupovat Wilfu Svart/Fellow Ode, ale tenhle bych chtěl mít jako záložní/na chatu v rychtyku. Díly bych koupil asi sám a zaplatil jen práci.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Helejte, pražírna, pro kterou pracuju má teď 20 % slevu na věci Asobu a jsou moc pěkný. Tak na to koukněte. Kód je "blackfriday22"
    ASOBU – espresshop.cz
    https://www.espresshop.cz/kategorie-produktu/baristicke-doplnky/hrnky_termosky/asobu/
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Atd atd
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KOLU: Cum bajšpýl

    A Science Guide To Coffee Freshness - European Coffee Trip
    https://europeancoffeetrip.com/coffee-freshness-science/
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    Hlavně každá várka upraženého kafe bude mít úplně jiný obsah CO2 a dost pravděpodobně CO2 bude unikat různou rychlostí. Dost by mě tedy překvapilo, kdyby z toho šly dělat nějaké přesné závěry.
    KOLU
    KOLU --- ---
    No nevím, Factory default ve VST je 1% hmotnosti CO2 a 3% hmotnosti vlhkost. Vlhkost jde změřit. To jsou měřitelny hodnoty s dostatečně presnejma vahama, větší problém bych viděl v tom jakej bordel do hmotnosti zavede absorpce případně únik vlhkosti. Coz mě nenapadlo. Nejakej science paper stran obsahu látek a stáří kávy určitě bude někde existovat.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    DEIKSAC: vážně ano, ale s omezeným rozpočtem
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    MESKALITO: no ještě asi potřebuješ vyloučit vliv změny vlhkosti. Ten výzkum je nějakej vážně míněnej?
    HONCKA: pokud už budeš mít váhy, kterejma jsi schopnej vážit úbytek co2 ze vzorku, tak budeš mít i přístup k laboratornim mlynkum
    MAJA
    MAJA --- ---
    jenom tipuju, ale toho CO2 bude asi tak 10x méně než zbytek namletého kafe v mlýnku ... možná to vážit i s mlýnkem
    KOLU
    KOLU --- ---
    HONCKA: Proto píšu zvážit po namleti
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLU: jakej mlýnek namele na prach bez toho, aby v tom mlýnku něco zbylo? Teureticky by to šlo zvážit i s mlýnkem, ale problém je ten, že běžný přesný váhy ti zváží pouze relativně malý množství. Váhy, který budou mít dejme tomu do 10kg s přesností 0,001g asi běžně neseženeš.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KOLU: Jasně dobrý tip, čím větší rozdíl v hmotnosti tím čerstvější jestli tomu dobře rozumím
    KOLU
    KOLU --- ---
    MESKALITO: Zvazis vzorek, nameles na totální prach, necháš z toho uniknout CO2, Zvazis znova. Bude to chtít hodně přesný váhy... Mozna pro kontrolu zvážit ještě okamžitě po namleti.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    Tušíte jak by se dala ověřovat čerstvost kávy, z hlediska výzkumu, abych mohl zpracovávat nějaká data? Ochutnávat me to nedává smysl, nejak merit unik CO2?
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    DUBLIN: Zhruba okolo 66 990 Kč.
    DUBLIN
    DUBLIN --- ---
    Cau, věděl by někdo přibližně kolik tak může stát pronájem kávovaru nebo koupě Jura X6 do firmy? jen tak mě to obecně zajímá co firma pořídila
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam