• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    MACHALIK: Zitra ti to zjistim a poslu, dneska uz se nedostanu do zabezpecene sekce.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VECTOR: to byl jen priklad viz "treba"
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KASUMI: tak to prr, ty s mykotoxinama propadly.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    BRUKEV: Pokud chceš jet spíš v menším, odpíchnul bych se od chilli zelí á la ID Dockinez. Imho slušný poměr vynaložená práce / výsledek, menší šarže, modulární recept (vynechat to, přidat ono...).
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Flame na téma brsalát má ještě pár týdnu čas, ale pro trochu treninku položím podobné otázky:
    1) kdo pošle tip na dobré domací křenové zelí?
    2) kdo pošle tip na dobré domácí koprové zelí?

    Nakládáme každoročně 30l klasického, nicméně chceme obohatit jídelníček.

    Nejmenší zeláky jsou 5l. Nějaká varianta, jak naložit třeba 3l, abych nemusel utrácet za zelák?
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    CHOBOT: ja jsem je jedla jednou v zivote a myslela jsem ze je to oblibene ceske jidlo. Tak se omlouvam za prispevek.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MACHALIK:
    BRUKEV:
    jasny
    je treba se divat na dilci kriteria a na jen vysledek

    treba u kecupu
    mam dojem, ze tam byla treba barva, chut, mnozstvi mykotoxinu
    ve vysledku vyhral treba hezky barevnej a chutnej, ale s vetsim mnozstvim plisni
    podivam se na kriteria, ktera jsou dulezita a podle toho si vyberu sveho viteze, pricemz treba ten, co lip chutna a nema plisne neni krasne cervenej, a tak je az treti, ale pro me prvni..
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    DEVIL: jasně, já to zvolil jako (nevhodný) příklad, co mě napadl první. Šlo o to, že někdy porovnávají nestejně podstatné položky ve stejné procentuální úrovni.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BRUKEV: to je ale spravny tech -30 za poskrabani nachylnou nadobku. vetsinou kdyz jde nadoba na jidlo poskrabat, tak to znamena ze chte nechte sezerem i malinky kousky ty nadoby... predstava, ze po mixovani postupne zeru nakou akrylatovou misku nic moc jako
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    BRUKEV: Je mi to jasný. Chtěl jsem spíš vidět vše na jedné hromadě a sledovat parametry jako výkon, hlučnost (tu měří v procentech, ne v decibelech :/ ), nějaký průsery okolo.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    MACHALIK: na ten Dtest bacha. Chytrej jsi dost, názor si udělat umíš sám kvalitní. D test má totiž ten problém, že do hodnocení používá pro mě kolikrát prapodivné poměry hodnotících parametrů. Jakože třeba dají +30% za dobrý motor, ale naopak -30% za poškrábání náchylnou nádobku. Což jsou nesrovnatelné parametry. A ve výsledku to po součtech dokáže až nesmyslně zamíchat s procentama.

    Ale to jen tak lehce OT :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    DAWIDOS: Co vyhrálo a s kolika procenty?
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    MACHALIK: Plus
    malý displej se znázorněným časem; praktické ovladače, přehledný kontrolní panel; 3 automatické programy; nádoba je po umístění na motor částečně zajištěna; automatické vypnutí

    Minus
    hlučný; pouze nádobu lze mýt v myčce; majonéza příliš tekutá; obtížné vyprazdňování nádoby při přípravě šlehačky; příliš stručný návod k použití; nízká odolnost plastové nádoby proti poškrábání

    Hodnocení kvality uspokojivě (55 %)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    87HIGHFLYER: Hradec Králové, konkretneji pak ho maji ve vyhlasenem reznictvi U PLota.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    DOCKINEZ: jde je u vás?:)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LUCKAZ: vrele doporucuju hovezi pupek. U nas ho maj za legracni cenu 120 Kc za kilo, namletej je skvostnej treba do burgeru.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    MACHALIK: já bych taky rád, ale to hovězí maso je tu prostě obecně problém. Dneska do toho řeznictví posílám jednoho kolegu Bulhara, se kterym je možný se dohovořit anglicky, s pečlivými instrukcemi, ale moc šancí tomu nedávám a nejspíš zůstanu odkázanej na vepřový a pernatou zvířenu.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    CHOBOT: Já bych udělal to telecí na másle s brusinkama.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    EWOKK: nikdy jsem je nedělal a upřímně, ani dělat nebudu, pro mě osobně je to dost sraní na tak divný ekl jídlo. A nedělaj se taky náhodou z hovězího?
    EWOKK
    EWOKK --- ---
    CHOBOT: spanelske ptacky probehly? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam