• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    AIJA:
    Právě že ne.... strašně na tom rejzujou
    AIJA
    AIJA --- ---
    MOIRAIN:
    KLAIR:
    A přímo v pouličních kádích s kaprama je prodávají za koilik? Pokud chce někdo kapra na místě vykuchat a nechce vnitřnosti a hlavu, tak je to pak za pár šupů...
    Každopádně nekupujte mražené, to je tak pro kočky...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BONEMINA: a ještě mám blbě název - koukám že tuhle mou oblíbenou kombinaci jsem poněkud zbydlenkovala. Ale je to dobré :-)
    MIST
    MIST --- ---
    BONEMINA: delam sandwiche nejcasteji z krutiho masa (at zije dikuvzdani ;P), ale kureci nedela moc rozdil

    - na slabe platky zelene jablko, lupen salatu, maso, majo - do ktere primicham dijon, nasekane vlasaky a petrzel.
    - brusinky nebo nejake ovocne chutney, nasekane orechy, maso, platky Brie, arugula nebo holt nejake jine zelene lupeni
    - pak delam klasiku s kyselou nakladanou zeleninou, cedar, slanina
    - okurku salatovky na tenko, zelenou cibulku, bbq sauce ( pouzivam casteji paprikovy jam)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: Dělávám verzi bez kuřete, ale vlastně proč ne.

    TOOMIX: A tohle zkusit musím. Díky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BONEMINA: walsdorfský salát - kuře, řapíkatý celer, jablko, vlašáky, majolkovo/jogurtovo/hořčičná zálivka a kdo má, tak tam dá hroznové víno.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BONEMINA:
    How to make Heston Blumenthal’s Club Sandwich Recipe : In Search Of Heston
    http://www.insearchofheston.com/2015/03/how-to-make-heston-blumenthals-club-sandwich-recipe/
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Byly by nějaké tipy na dobré kuřecí sendviče? Mám tu celé studené pečené kuře a ohřívané ho nemusím.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    SPLIFFBOY: tam je nemají, cena 299 Kč a možná budou ve čtvrtek
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    nevim cenu, ale reznictvi Mrazek na Belehradske melo v minulem tydnu info o rybich vnitrnostech ve vyloze, tam by mohla být cena rozumnější nez v rybarne, zkuste si tam zavolat ;)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KLAIR: za 350
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KLAIR: ted jsem je koupila ve Vysočanech v rybarne kousek od metra, na sokolovské
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MOIRAIN: ano prosím, taky bych brala tip....
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Dotaz, viděl v Praze někdo prodávat kapří vnitřnosti na polévku za cenu 350 Kč a míň? Konkrétní tipy ocením, v Dejvicích jsou za 499 Kč a to nepodporuju.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: ok, tak to tedy odpovídá uvedenému BRUKEV:
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Hele já dělal z 30% a bylo z 1 litru cca 250-300g.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Hele, v manuálech se uvádí i výroba čistě ze zakysané smetany, někdo uvádí kombinaci zakysané s 12%, někdo s 33%, nějaké tipy, triky, zkušenosti?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    BRUKEV: výtěžnost másla sice nic moc, ale podmáslí jako vedlejší produkt je moc příjemný bonus, ať už dodatečně zakysané, nebo jen tak na sladko.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: celkem zvažuju, že bych to doma zkusil. Občas na chuť koupíme domácí, ale vlastnoruční tvorba je vlastnoruční tvorba. Přísun domácího mléka je, tak do toho asi půjdu. Co jsem zatím našel, tak přibližně 500g másla z 2000ml smetany...masakr:)))
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    BRUKEV: Jo :-) málo másla za hodně peněz. Ale zase je skvělý.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam