• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    FIN
    FIN --- ---
    HENNYVILLE: ale nezajímalo. ty a witt už jen prudíte, protože možnost omylu nedokážete přiznat ani jeden :-) tváří v tvář svědkům, které odmítnete vzít na vědomí, sice spíš připomínáte krále z pyšné princezny, ale toť váš problém :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FIN: Me by zajimalo, jak se tedy naklada s tou hovezi ohankou. Vazne.
    FIN
    FIN --- ---
    WITTGENSTEIN: to klidně být může. ale o jehněti toho zjevně oba dost nevíte. :-) navíc žvaníš, s prominutím, hlouposti, neboť hovězí oháňka se "nepeče hodiny", s tou se nakládá zcela jinak. to jsem fakt v menšině, kdo vidí pitomost takového přirovnání?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    z FB od Kamu
    Mám tu jednu velikou výzvu pro mladé nadšené kuchařky i kuchaře. Šéfkuchař a spolumajitel známého BlackDog Bar&Grill v Berouně v polovině března otvírá na Palackém náměstí v Praze jihoamerický tapas bar/restauraci s otevřenou kuchyní, kde by rád dal šanci mladým kulinářům, kteří nemusí mít vyšperkované CV s dlouholetou praxí, ani kvalifikaci, ale nadšení a touha objevovat nové jimi musí přímo oplývat) Scott by rád vyvážil kuchyň 50:50 holky a kluci, protože si stejně jako já myslí, že balanc je v kuchyni potřeba. Je to mistr v oboru, jižní Ameriku má projetou křížem krážem a jeho latinská jídla jsou dokonce mnohem lepší, než jeho vyhlášené burgery. Takže kdo jste se rozhodli, že se vydáte na dráhu kuchaře a nikdo vám zatím nedal šanci, posílejte CV na mail přímo na: jobs@blackdogs.cz
    PS: Nikdy není pozdě:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VENIKA: směs hovězího na dušení/vaření a mastnějšího vepřového? Nebo teda pokud chceš čistě hovězí, tak do toho buď přimíchej nějaké tučné přední, případně do pomletého přilej olej.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Suchy rikas? Dej tam neco stavnatejsiho.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    z jakyho masa udelat masovy kulicky? (pomelu si ho sama) Poprve jsem zkousela hovezi krk a bylo to suchy :(
    TABBY
    TABBY --- ---
    HENNYVILLE: Fajn, dik.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    TABBY: Třeba, nebo krk, loupaná plec, líčka atd.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Ktera cast kravy je "stew meat"? Tipuju spravne kližku?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JAJITA: To netusim :(
    ACIDIKTATEK
    ACIDIKTATEK --- ---
    BONEMINA: Mě teda zas příde, že ty kroupy jsou na tom právě to dobrý :-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ACIDIKTATEK: To jsou normální jelita, do kterých se nedávají kroupy, ale žemle. U babičky na Slovensku se to dělalo vždycky takhle a když jsem poprvné, až jako dospělá, jedla kupovaná jelita, kroupy mi tam fakt vadí.
    ACIDIKTATEK
    ACIDIKTATEK --- ---
    co jsou žemlový jelita? To je jako jitrnice, ale s krví?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ACIDIKTATEK: Ale jo, dostala jsem tip na jedno řeznictví ve Strašnicích. https://www.reznictvi-online.cz/maso/43-veprova-krev-potravinarska-pozivatelna-cca-1-litr.html
    Když se tady nikde nedají sehnat žemlová jelita, nezbývá mi než si udělat vlastní.
    ACIDIKTATEK
    ACIDIKTATEK --- ---
    BONEMINA: já mám za to, že krev se ani prodávat nesmí. My jsme jí do jelit brali na jatkách, ale jako podpultovku pěkně drahou a dal nám jednu petku a víc pustit nechtěl.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: Dá se sehnat na eshopech, ale přišlo mi hloupé platit poštovné několikrát dražší než je krev samotná. Zkusím teda ještě ty dvě zmiňované.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BONEMINA: bojím se že vepřovou krev najdeš jen na zabijačce, z jatek to ven nepustěj. Respektive výrobci krvavých jelit a tlačenek to budou mít nějak pořešené, ale bojím se, že maloobchod to bude mít těžký. No zkusila bych TRMS a Naše maso a když ti krev neseženou ani tam, tak nejspíš smolík.

    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Nevíte někdo, kde v Praze v řeznictví koupit žemlová jelita bez krup nebo vepřovou krev? Zatím na mě po dotazu na krev všude koukali jako na psychopata.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Rika to Fionor, tak to musi bejt pravda.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    A ještě tady.

    Classic Rack of Lamb Recipe | SimplyRecipes.com
    http://www.simplyrecipes.com/recipes/classic_rack_of_lamb/

    (Tl.dr: vysoké teploty, na krátko, hlídat teploměrem.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam