• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TAPINA: zajimavy... diky.

    KASUMI: hele uprimne nemuzu rict vic :-) je to nejakej startup a kamarad mi to hodil dost natajnaka, takze to vic popsat nemuzu. Jen teda reknu, ze shani ten typek 7 mio aby to rozjel. Ten kickstarter si pamatuju taky no... V makru se zeptam, ale ja tomu proste neverim, ze to, co jime v dobrych restauraich v praze je jen rozmrazene... Nechci tou verit :-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    RUTHLESS: Mysllím, že není. I Ocean48, který zásobuje Brno čerstvými rybami všech možných druhů, má krevety pouze rozmražené. Asi je nějaký problém s výdrží při dovozu.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Cus. Mam otázku. Dostal se mi pod ruce startup na kreveti farmu.

    Typek tvrdí, ze v Čechách neexistujou cerstvy krevety. K prodeji. Ani velkoobchodne. Ze je to blbost?
    AIJA
    AIJA --- ---
    MONROE:
    No vidíš cos našla surovin:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    MONROE:
    Uvařit těstoviny, smíchat s ostatním a dát zapéct...máš sýr nebo zakysanku nebo vajíčka?
    Nebo těstovinový salát...
    ELIZABETH66
    ELIZABETH66 --- ---
    Králičí medailonky na víně recept - Vareni.cz
    http://recepty.vareni.cz/kralici-medailonky-na-vine/

    podle tohoto receptu dělám medailonky z divočáka či daňka a jsou výborné - hřbet či kýta.
    Jen omáčku dělám trošku jinak: Rozpustím máslo, přidám hl. mouku a udělám světlou jíšku, poté přidám vývar a protlak, nakonec přidám víno, sůl, citronovou šťávu
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    JAJITA: Ja bych to moc nevaril. Bude to uz ted suchy dost, nakrajel bych to a snedl studeny, do nejakejch sandwichu, na nejakej salat atd, maximalne to dat do nejaky poctivy polivky.
    EMK
    EMK --- ---
    Poradíte mi osvědčený recept na kančí hřbet? ;)
    OLIII
    OLIII --- ---
    CMLKA: Teď jsem si v jednom bistru oblíbila salát z quinoy. Přesnej recept tudíž nemám, ale není to víc než tahle kombinace: quinoa + zelená čočka (asi tak 1:1), kousky jablka, něco málo červený cibule a pár bylinek, co jsou zrovna po ruce.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    přibyla mi domů uzená kotleta s kostí (asi kg), co s ní?
    mám na mysli něco nového, jiného, než klasiku
    pah má v poho :)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ZUZKAOU: tak bibimbap uz jsem nekdy mela, alespon myslim...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CMLKA: bibimbap v korejskejch restauracích a s quinou máš rovnou dva recepty v tom mém ublognutí, jeden je mnou ozkoušenej, druhej je od Pushi. Místo curtida udělej prostě salát z čerstvého zelí, nebo něco jiného.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ZUZKAOU: nevis, da se to nekde ochutnat? uz dekplsi dobu ty misky pozoruju na instagramu, ale nejak si nedovedu predstavit, ze je to fakt dobre ;))


    jo a mate nekdo oblibeny recept s quinoou?
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    HOFFMI: ale snad ne celej hrnec :-)
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    Ale vzdyt na tu omacku potrebujes prave ten vyvar, ne?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Udělej si k němu milánské risotto a představuj si, že to jsou zbytky osso bucco :)
    FAT
    FAT --- ---
    SOFIJKA: No, vidíš, tu udělám příště.
    :-)
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    FAT: aha, koprovku!
    FAT
    FAT --- ---
    SOFIJKA: Ober ho a udělej k tomu rajskou, nebo nějakou jinou omáčku. Teď jsem to měl a bylo to skvělé.
    :-)
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    poradíte, co s hovězím masem (z oháňky) z vývaru? vývar je myšlen na cibulačku, takže do něj ho nespotřebuju a odsud si pamatuju jen tipy na drůbeží maso. obvykle ho pojídám jen s hořčicí a chlebem, ale je ho přece jen hodně. (zamrazit a vyhodit kdyžtak zvládnu)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BARA_ONLY_ONE: misky hojnosti...

    Vždycky, když budeš vařit nějakou obilovinu (kusus, rýži, pohanku atd) či luštninu uvař toho víc. Vychladlé přebytky nasáčkuj na proce a vraž do mrazáku (a nebo do ledničky, pokud je plánuješ sníst ještě ten týden).

    Když přijdeš domů, tak vezmi obilovinu a luštěninu a přidej zeleninu, co zrovna máš po ruce a případně sýr/maso/tofu/tempeh whatever a nějakou zálivku. Tj. něco mastného (nejčastjěi olej/majolka/zaksyanka/avokdáo/tahini) smíchané s něčím kyselým (citron/ocet/hořčice) něčím slaným (sůl/miso/rybí či sojová/omáčka) a případně bylinkami či kořením


    29 Best Buddha Bowls & Healthy Bowls Recipes
    http://www.buzzfeed.com/claudiagp/29-best-buddha-bowls-healthy-bowls-recipes-20p6g

    A dá se to zkvasit?: Symbiotický půst VI - misky hojnosti
    http://zkvaseno.blogspot.cz/2016/02/symbioticky-pust-vi-misky-hojnosti.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam