• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    FAT
    FAT --- ---
    DIVER: Vynikající, ne dobrý. Hodně dijonské hořčice všude, osolit, opepřit a HODNĚ cibule na půlkolečka. Nechat do druhého dne odležet, poskytnout mu olej a nechat dusit. Po částečném změknutí dopéct odklopeného. Rýže k tomu...
    Superžrádlo!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: králík na smetaně s knedlíkem, milované jídlo mého dětství :-)

    ale já mám králičinu jako trochu "póvl jídlo", děda za rok odchoval kolem šedesáti masných králíků, takže králík byl na stole prakticky ob týden. Králičí řízky, pečený králík, králík na smetaně, králičí paštika....
    docela jsem pak koukala, co to stojí v obchodě!
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    QUANTI: naporcuju, osolím, dám do pekáče, přidám divoké koření, cibuli, česnek, podliju vývarem a pomalu peču.
    Když mám slaninu, tak stehna 2 proužky prošpikuju, ale to spíš kvůli chuti.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JAJITA: a jak konkrétně?
    PETATA
    PETATA --- ---
    LORAIN: to jsem rada!
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    QUANTI: králíka běžně peču s divokým kořením, bez bůčku a hromady slaniny a suchej fakt nikdy nebyl.
    DIVER
    DIVER --- ---
    QUANTI: kost u králíka samozřejmě není takovej problém, ale má jich celkem dost a je nechutný to obírat v omáčce a s omáčkou. mám pocit, že za tohle někoho v ano-šéfe jebal i pohlreich. on se ten králík dá určitě vykostit. jinak proti kombinaci králičího masa a omáčky nic nemám. a králík/slepice na paprice bývalo v mém dětství běžný jídlo.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    QUANTI: Moje babi z něj dělala řízky pomalu a dlouho pečené v trobě u kamen. Luxus!!
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DIVER: tak třeba pečený králík musí být imho obložený hromadou slaniny nebo bůčku, aby nebyl suchý. Ve smetanové omáčce suchý není. A teda nemyslím, že je kost z králíka takový problém jako z ryby :))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LORAIN: babička ho nedělala na svíčkovou, ale "na paprice" - papriková omáčka se smetanou. Dobrých deset let to bylo moje naprosto nejoblíbenější jídlo. Zeleninová svíčková mi ke králíkovi vůbec nesedí, při vší úctě k Vaňkovi.
    DIVER
    DIVER --- ---
    LORAIN: svíčková s králíkem je klasika, ovšem taky mi to přijde trochu škoda. a nevím, jestli není nějaká kuchařská chyba máčet králíka (slepici a rybu) v omáčce. blbě se pak hledají kosti.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    BRUKEV: my sice králíky nemáme neomezeně, ale na jaře i podzim tak dva kousky. A můj bratr i tak tvrdí, že v úpravě "na svíčkovou" je ho škoda.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    PETATA: Díky, je hotovej a je fakt povedenej!
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Smažený králík s lehkým brsalátem. Jedl jsem několikrát a je to super. Jen prostě někdo, kdo nemá přísun králíků, které jsou tím pádem vzácnost, si to holt neudělá, bo mu to přijde líto.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DIVER: no aby to nebyla nejaka mimibazar varianta. vis jak sojovka, plnotucna a tavenak :D
    DIVER
    DIVER --- ---
    VYHULENY_UFO: je to francouzskej recept, tak předpokládám tu francouzskou. ale já to nikdy ani nejedl, ani neviděl. jen na nyxu se na to pějí ody už pár let. od tý doby to mám v plánu :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DIVER: na jaky horcici? klasicky cesky plnotucny nebo na nejaky francouzsky? :D
    DIVER
    DIVER --- ---
    LORAIN: já to ještě nikdy nejedl, ale top je prý králík na hořčici. jednou ho udělám :)
    PETATA
    PETATA --- ---
    LORAIN: ma nejoblibenejsi uprava je kralik na smetane podle Vanka
    pak jeste, tez podle Vanka, delame kralici maso na salveji a to je taky bozske

    PEPITO
    PEPITO --- ---
    LORAIN: Do pekáče cibuli, na ní osolené a opepřené kusy králíka, troška tymiánu, na to opět cibuli, podlít, přikrýt, dát do trouby, péct, posledních pár minut péct odkryté (pozor na připálení cibule). K tomu nějaké brambory....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam