• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Pasta With Tomatoes and Beans Recipe - NYT Cooking
    https://cooking.nytimes.com/recipes/1013715-pasta-with-tomatoes-and-beans

    tohle je tak strašně dobrý a jednoduchý, že jsem první půlku porce snědla bez parmezánu a teprve pak si vzpomněla, že tam chci nějaký nastrouhat.

    Na olivovém oleji orestovat cibulku a česnek, přidat vařené fazole, podlít troškou bílého vína, nechat odpařit, přidat rajčata, sůl, pepř a trošku cukru. Podlít troškou vody, ve které se fazole vařily. Chvíli to trápit, až to bude mít dostatečnou hustotu omáčky a přidat k tomu uvařené těstoviny. Posléze k tomu přidat nasekanou bazalk nebo šalvěj. A parmezán.

    A kdo nemá fazole, tak tam dá cizrnu.

    Ideální pro zpracování přebytků co zbyly z jiného jídla.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    no pro me je porad cinsky zeli trochu jinej level nez patizon, nemuzu si pomoct :)
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    LORAIN: To chápu. I když teda štiplavost rukoly a čínskýho zelí mi připadá nesrovnatelná :) Navíc rukolu zbožňuju vyloženě, no.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    IDENTITY: ne "leda jako", ale spíš že jinak bych ho asi nekoupila, nevzpomněla bych si. jako krmení pro želvy se koupit musí. a jakmile se doloupe k těm menším vnitřním bílým lístkům, kupuju nový, protože to srdíčko želvám nedám, to jim sežeru
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    IDENTITY: Ledovej salát miluju, ale u čínskýho zelí mi vadí ta štiplavost. Vadí mi třeba i u rukoly :-(
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    LORAIN: BALAENA: CMLKA: Čínský zelí kupuju běžně, na střídačku s ledovým salátem, takto mou nejoblíbenější zeleninou na základ salátů. Hlavně v zimě teda. S citronovou šťávou, špetičkou soli, olivovým olejem a třeba pažitkou je prostě dobrý. A je sladký a šťavnatý, takže i na chroupání typu "zeleniny není nikdy dost" (ano, přes zimu) ho rozhodně nepovažuju za méněcennou zeleninu, hodnou leda jako chroupání pro želvu.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    LORAIN: hele to taky nekupuju, ale udelala jsem z nej takovej jakoze cinskej salat s kuretem a bylo to super...to mi problem nedela, ale patizon teda...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    LORAIN: čínské zelí se u nás kupuje celou zimu - jako krmné pro želvy ;)
    pořiď si želvy a máš po problému
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    CMLKA: Mám ráda lečo a ratatouille, takže patizon je za mě OK. Tuřín strouhám do salátů a od tchýně jsem se naučila přidávat ho zeleniny vařené v páře. Pro mě bylo velkou výzvou čínské zelí. To jsem fakt nikdy nemusela. Sice jsem to jednou nějak dala, ale děsím se dalšího :-)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    LORAIN: to mne sice taky, ale patizon a turin uz je teda dost vysokej level :)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    CMLKA: To je to, co mě na bedýnkách baví. Že mě nutí naučit se vařit a jíst věci, které normálně nekupuju ;-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CMLKA: tuřín mi přijde docela dobrý jako součást pečené kořenové zeleniny (jestli nechutná samotná, skvělá je pod kuře - na kostky celer, mrkev, cibule atd. podle chuti)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    CMLKA: jo, to by mělo fungovat
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BALAENA: no rikala jsem si treba udelat takovy zeleninovy curry a pridat ho tam....
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    CMLKA: pokud nemáš jiné užití, patizon je fajn "hmota" do leča, do bramboráků a podobně, kde je nějaká další chuť.
    teta ho dělala i v trojobalu, ale to neuchvátil. v tom trojobalu nemá kde vzít chuť zvenku, takže to byla prostě hmota...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Prosim vas, bedynka mi hodila klacky pod nohy, neb v ni byl turin a patizon, co s tim? :))
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    AIJA: Bez zavaření. Olej zamezí přístupu vzduchu. Má to v chladu vydržet až 3 měsíce, ale u nás těch 5-6 litrů vydrželo maximálně 3 neděle, protože to všem chutnalo...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    AIJA: jj tam to konzervujes tou soli
    AIJA
    AIJA --- ---
    PEPITO:
    A jen tak bez zavaření?
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    AIJA: Uzené cejny jsme nakládali do sklenic: Maso se obralo, osolilo, nepatrně okořenilo a postupně ukládalo do sklenic. 2 cm ryby, vrstva cibule na kolečka, vrstva ryby, cibule atd...Plná sklenice se zalila olejem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam