• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Potřebuju zpětnou vazbu a nebo novou inspiraci

    vymýšlím první večeři na jakýsi mezinárodní kurz. Budou tam i Francouzi, základ budou skandinávci, Poláci a Němci, sem tam nějaký Angličan. Budou tam vegani.

    Chci aby neprskali a chci aby to bylo české.

    Je to první den, takže na vaření není moc času. Je tam místní pekárna se skvělejma rohlíkama, takže to chci postavit okolo rohlíku.

    Ideálně bez vajíček, bo je pak budou mít dvakrát na snídani. Sejry a salámy z české produkce s nic moc zrozpočtem bych v rámci prvního dojmu raději vynechala.

    současná úvaha je: polévka + hora salátu z jarní zeleniny+ něco na rohlík.

    Bavím se myšlenkou, že by vyfasovali drštkovou - vege hlívovou, nonvege klasickou.
    Jako spolehlivá varianta bez rizika vyděšení dršťkami se nabízí bramboračka. Případně nějaká jarní polívka -jaká?

    Napadá někoho nějaká tradiční česká vegan pomazánka, kromě drožďové? Jako vege bych vzala klasickou pažitkovou z dobrýho tvarohu.

    Jak moc je naštvu když jim nabídnu huspeninu z makra (já cokoliv v aspiku hluboce miluju, zde jsem zcela neobjektivní k posouzení)?



    NENUFER
    NENUFER --- ---
    RUTHLESS: Pavel Bedrnik zvlada oboje, skus mu zavolat
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZUZKAOU: musi to byt praha, je to v Bohnicich. Hele tak jestli zvladne zajistit jidlo, tak mozna zbytek dame nekde jinde. Ale ten outsourcing takhle delit je podle me vzdycky trochu financne vic narocny... Ale je teda podstatny, jestli doakze zajistit jak jidlo tak lidi
    SAL
    SAL --- ---
    Gastro party servis p. Bedrník +420 603 433 262
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS:

    co se týče zázemí - nedá se pronajmout jídena nějaké školy v okolí?

    Ale hlavně se poptej tam kde ta věc bude, kdo tam dělá catering - protože jinak ještě budeš platit cestovné a ubytvání. Někdo se tam určitě najde. Mrkni se kdo v okolí pořádá nějaké slavnosti/festivaly/trhy a ptej se jich na kontakty.

    Jinak kdyby si k tomu měla věci jako stany, lavice, stoly a tak tak bych tě odkázaa na Rachada -Michala Hromase - ale zvádne jen zajistit jído, ne aby měli na čem sedět a nepršelo na ně. Nádobí se dá řešit něčím jednorázvým a recyklovatelným.

    Michal Hromas: mail:rachad@email.cz
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Mam asi nevsedni dotaz a napada me, ze to muzu postnout jenom sem nebo na trziste.

    Poptavam catering na sportovni event - zajisteni stravy zejmena pro hrace (cca 150 chlapu). S tim, ze par tymu je sockoidnich (vezmou, co jim bude nabidnuto) a dva (japonsko, usa a mozna jeste nekdo) jsou trochu zvykly na komfort. Bez racionalniho kuchynskeho zazemi. Ale prostor fakt velkej. Hledam nekoho, kdo to zastiti komplet - nejen jidlo, ale i stany (predstavuju si ten velkej hangar) a podobne. Je to real tady nekdo? Nebo nejaka znamost? Dik.
    DIVER
    DIVER --- ---
    SWIST: budu na to myslet u sekání trávníku :) hele, to je o dost jinej level než plundrování medvědího česneku.
    SWIST
    SWIST --- ---
    DIVER: to máš sice pravdu, je to takovej nezdolnej plevel... Ale i tak z principu to nedělám.
    DIVER
    DIVER --- ---
    SWIST: myslím, že zrovna s pampeliškama si žádný starosti dělat nemusíš. ty žádný otrhání nezahubí :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    ADELHAIDA:
    U nás už pomalu leze, o víkendu s ní něco spáchám:-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A křídlatku - jemně nakyslá, teď zrovna jsou výhonky co se dají vydávat za kříženec chřestu a rebarbory.

    Křídlatka japonská, sachalinská i česká
    https://zkvaseno.blogspot.cz/2015/05/kridlatka-japonskasachalinska-i-ceska.html
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Jestli si chcete dopřát něco dalšího z naší jarní přírody, doporučuju Bršlici Kozí nohu. Má zajímavou kořeněnou chuť, je skvělá do pomazánek, na chleba, do jarní polívky, prostě všude, kde byste použili petrželku. Moje sestra botanička si ji nemůže vynachválit podušenou na másle jako chřest. Tuhle bylinku s ničím jedovatým nezaměníte a ještě vás babička pochválí, až budete plít tenhle plevel, co vyráží zjara na záhoncích jako první:



    http://www.bylinkyprovsechny.cz/...slice-kozi-noha-ucinky-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pro-zdravi
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    Taky to tak dělávám.
    SWIST
    SWIST --- ---
    KOCHANSKA_CH: Jasně, já to mám podobně. Tedy většinou trhám někde na výletě. Jdu a cestou sem tam něco urtnu. Na stejném místě vždy jen pár listů, stejně tak to dělám i s pampeliškama... Jasně, nejsou toho kila, ale tak to člověk ani nutně nepotřebuje. Rád využívám přírodní zdroje, ale s rozumem.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SWIST: Nosím si z lesa trochu, byla jsem letos dvakrát zatím. Nebaví mě tam dřepět moc dlouho a trhat. Dávám pozor, abych nervala celou rostlinu a květ, probírám to. Listy skládám jedním směrem a pak česnek umístím do pixle s vodou a do lednice. Je tak dlouho čerstvej a ubírám si postupně, nemusím ho hned všechen zkrmit.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LORAIN: Aj do sekané jsem ho vrzla. Včera do sýrové omáčky ke chřestu. Polívka je nejlepší.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    SWIST: Táta ho před pár lety kvůli mně vysadil na zahradě a ono se mu tam dobře daří ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    LORAIN:
    Do špaget, slaných závinů a třeba k dochucení špenátu.
    SWIST
    SWIST --- ---
    LORAIN: Tady bych doporučil obráceně - když nevíš co s ním, tak ho sbírat méně. Je strašný jak v posledních pár letech dělají lidi nájezdy do lesů a sklízejí plné tašky.

    Neříkám nesbírat vůbec, ale tak nějak s rozumem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam