• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    IKA
    IKA --- ---
    MUTHA: No práveže sa obávam, že to nevyužijeme. Pôvodne sme chceli normálnu trúbu a mikrovlnku, aby si mohol muž občas niečo ohriať (tak to máme teraz), ale predajca nám tvrdí, že ohrievanie sa dá v parnej trúbe a mikrovlnku teda netreba (mne to je jedno, ja si ohrievam jedlo radšej na sporáku.)

    Láka ma, že by sme ušetrili miesto (o jeden spotrebič menej), ale nejak nie som presvedčená, že to využijeme - pečiem hlavne zeleninu, a občas nejaký koláč.
    (Predajca len dokola opakoval, že v parnej trúbe je to "zdravšie", ale to ma nezaujíma.)

    ZUZKAOU: Má to hore taký šuplíček na vodu, ale koľko pary z toho vyrobí, neviem.
    Ďakujem za nasmerovanie na tú Maškrtnicu - našla som len nejaký reklamný obsah, kde je samozrejme parná trúba najdôležitejšia vychytávka - prosím písala niekde o tom aj neplatene?:)

    THEODORT: pečivo ma napadlo, ale nepečiem ho ani teraz, tak neviem, či začnem..

    Inak je to táto trúba:
    https://www.electrolux.cz/kitchen/cooking/ovens/steam-oven/eob9851xax/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MUTHA: tak třeba do těchhle hrnců můžeš dát dolů třeba pivo, je to fuk. Ale není to trouba no. I tak mi ale z toho jídlo chutná, hlavně brambory

    https://www.mall.cz/...B0EiwAfbrThzyctI_rOtPe2YV_3hJ_xcBT-4msKbuOhcetUmY2EJoGRisF6tUoNxoCzfsQAvD_BwE
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Hele a ta parní trouba je takové to kam se nalije voda a dělá to trošku páry a nebo to umí vstřikovat opravdu dost a horké páry?

    Tu první testovala Juliana Maškrtnica (plus steam elektrolux) a na pečení to nemělo dostatečný výkon v množství a teplotě páry. Jako šlo to, ale dát dospod starý pekáč, na který se vychrstne hrnek vody je prostě z hlediska kvality zapaření trouby na chleba a spol. lepší.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ja bych sel do parni trouby a rovnou bych se naucil delat vlastni pecivo.. ;)
    IKA
    IKA --- ---
    Prosím máte niekto skúsenosť s parnou trúbou? Ako sa vám s ňou pečie, na čo je super a čo vás naopak štve?

    (Rekonštruujeme kuchyňu a navrhli nám namiesto normálnej trúby parnú.)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Diky vsem, nakonec to bude veprove na houbach. Kurete ma tata po krk, protoze to je jediny jidlo, co si udela sam, kralika nejim pro zmenu ja :D. Diky moc!
    EDERA
    EDERA --- ---
    Pozdě, ale co kuře na víně?
    RISINA
    RISINA --- ---
    TRISSIE: Já už dávno nedávám pod kuře žádné máslo, stačí tem tuk, co se vypeče.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: jestli si na to vzpomenu, tak to budu muset zkusit. to je tak absurdní kombinace, že by to mohlo být skvělé.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Noooo.. ja mam hodne oblibenou bozohodovou vanocni kachnu se stredovecernim br salatem :))))) tze u me by to nebylo nic divneho... ale chapu, ze to muze byt pro nekoho prasarnicka
    Ale ten vypek na tom br salatu.. mnam:)))
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZUZKAOU: ja taky a neprislo mi to divny :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: :) mobil :) zkratky

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: původně jsem to četla jako bramborový salát a dost jsem se podivila ;-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: díky za připomenutí. Dneska bylo k večeři :) bez br. Se salatem
    GALE
    GALE --- ---
    MOODYCAT: Řízek a vídeňský bramborový salát.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MOODYCAT: Kralik braillon s nokama, nebo bagetou.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    a jinak teda, co momentálně jede jak u našich dětí, tak u všech návštěv (dospělých i dětských), co tu v poslední době byly - vepřová pečeně (základ je opéct po všech stranách na oleji, pak podlít vodou a péct přikryté cca ty 2 hodiny, na posledních 10-15 minut odkrýt) s bramborovou kaší a vařenou zeleninovou směsí (používám mražené, většinou baby karotky + hrášek nebo hrášek+kukuřice+mrkev), přelité zahuštěnou vypečenou šťávou (správný postup jistě někdo dodá, já většinou tolik času nemám, takže do pekáče doleju trochu vody/vývaru/vína, odškrábnu a odvařím výpečky a zahustím instatní jíškou, dosolím a dopepřím podle chuti - ano, je to prasárna, ale až budu vařit pro Alcron a ne pro hladovou rodinu, tak to budu dělat správně!)

    Podáváno v servírovacích mísách na stole, aby si každý mohl posloužit tím, na co má chuť, to vypadá velmi slavnostně, ač pracností je to srovnatelné s běžnou večeří.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    TRISSIE: tak to je skoro jako můj oblibenej recept, v mrazaku mám bylinkovy máslo, to nacpu v kouscich pod kůži (je tam vic bylinek), do dutiny citron, orezanej o kuru, sůl pepř pochopitelně, hotovo hned.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Diky moc za tipy :)!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MOODYCAT: případně zajímavá variace na pečené kuře je tohle:
    Tátovo kuře | Apetitonline.cz
    http://www.apetitonline.cz/recepty/4878-tatovo-kure.html
    já dávám daleko méně másla (tak 50g) a žádné citrony. Voňavé, zákeřně dobré, a nestrávíš v kuchyni moc času :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam