• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZUZKAOU: ja taky a neprislo mi to divny :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: :) mobil :) zkratky

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: původně jsem to četla jako bramborový salát a dost jsem se podivila ;-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ZUZKAOU: díky za připomenutí. Dneska bylo k večeři :) bez br. Se salatem
    GALE
    GALE --- ---
    MOODYCAT: Řízek a vídeňský bramborový salát.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MOODYCAT: Kralik braillon s nokama, nebo bagetou.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    a jinak teda, co momentálně jede jak u našich dětí, tak u všech návštěv (dospělých i dětských), co tu v poslední době byly - vepřová pečeně (základ je opéct po všech stranách na oleji, pak podlít vodou a péct přikryté cca ty 2 hodiny, na posledních 10-15 minut odkrýt) s bramborovou kaší a vařenou zeleninovou směsí (používám mražené, většinou baby karotky + hrášek nebo hrášek+kukuřice+mrkev), přelité zahuštěnou vypečenou šťávou (správný postup jistě někdo dodá, já většinou tolik času nemám, takže do pekáče doleju trochu vody/vývaru/vína, odškrábnu a odvařím výpečky a zahustím instatní jíškou, dosolím a dopepřím podle chuti - ano, je to prasárna, ale až budu vařit pro Alcron a ne pro hladovou rodinu, tak to budu dělat správně!)

    Podáváno v servírovacích mísách na stole, aby si každý mohl posloužit tím, na co má chuť, to vypadá velmi slavnostně, ač pracností je to srovnatelné s běžnou večeří.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    TRISSIE: tak to je skoro jako můj oblibenej recept, v mrazaku mám bylinkovy máslo, to nacpu v kouscich pod kůži (je tam vic bylinek), do dutiny citron, orezanej o kuru, sůl pepř pochopitelně, hotovo hned.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Diky moc za tipy :)!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MOODYCAT: případně zajímavá variace na pečené kuře je tohle:
    Tátovo kuře | Apetitonline.cz
    http://www.apetitonline.cz/recepty/4878-tatovo-kure.html
    já dávám daleko méně másla (tak 50g) a žádné citrony. Voňavé, zákeřně dobré, a nestrávíš v kuchyni moc času :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: do hodiny a půl maximálně, máš hotovo. I s přípravou a mytím použitého nádobí.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOODYCAT: a nechceš klasické pečené kuře s bramborem a třeba okurkovým salátem? Já bych k tomu třeba ještě ohřála mražený hrášek na másle.

    Pod kuře dej nové brambory a upeč je přímo v tom kuřecím sosu.


    Použij Kellerův postup trik je pečení na prudkou tepltou, svázané a dostatečně to osolit.
    Thomas Keller Roasted Chicken
    https://www.youtube.com/watch?v=EWLt6G85zC4

    How To Make The Best Roast Chicken Of All Time
    https://www.buzzfeed.com/christinebyrne/roast-chicken-rules?utm_term=.gsD4xR3J5#.lbdv8WmMk
    FITH
    FITH --- ---
    Jeste me napadla plnena kureci prsa olomouckymi tvaruzky, to je raz dva hotove.:o)
    AIJA
    AIJA --- ---
    MOODYCAT:
    Já vařím tahle jídla v papiňáku, tak mě nenapadlo, že u toho budeš stát;- )Ale za dvě hodiny změkne i v kastrolu. Nebo dej jiné maso...
    KURE
    KURE --- ---
    MOODYCAT: rizek brambor a okurkovej salat?
    FITH
    FITH --- ---
    MOODYCAT: Tak udelej veprove na houbach.Kup si vykostenou peceni,rozkrajej na platky,zprudka osmahni,pridej cibulku,houby a podus,to za dve hodky stihnes urco.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    AIJA: To hovezi za 2hod zmekne?
    AIJA
    AIJA --- ---
    MOODYCAT:
    Hovězí na houbách.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Premyslim, co uvarit tatovi v nedeli k obedu. Podminky - vareni max. 2 hodiny, aby tam bylo maso, zadna exoticka kuchyne. Nejakou chutnou klasiku, kdyby to bylo jeste relativne zdrave a nebylo to s knedlikem, budu rada. Mate napady?
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    LORAIN: my to teda děláme tak, že rozsekáme v kutru SUŠENÉ papričky, zalijeme olejem, dáme do lahví a cca po týdnu je vylouhuváno a připraveno k užívání.
    FAT
    FAT --- ---
    Nechávám je tam. Ony se nezkazí a vypadá to hezky.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    Děkuju! To zahřívání mi nějak nebylo jasný. A chilli papričky tam necháváte nebo je po určité době vyndáváte?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam