• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: klidně s ní pracuj jako s hokaido, jen to bude o fous světlejší.


    Ale jestli něco přímo na máslovou, tak stejky.

    Squash Steaks with Brown Butter-Sage Sauce Recipe | Bon Appetit
    https://www.bonappetit.com/recipe/butternut-squash-steaks-with-brown-butter-sage-sauce
    Butternut Squash Steaks | Vegetarian Recipes | Tesco Real Food
    https://realfood.tesco.com/recipes/butternut-squash-steaks-with-houmous-and-jewelled-couscous.html
    | Food & Wine
    https://www.foodandwine.com/recipes/butternut-squash-steaks-au-poivre

    Rozřízni po rovnoběžce dýni tam, kde se začíná vydouvat spodek. Ten prozatím odlož a zpracuj jinak. Vršek oloupej a po poledníkách nakrájej na 3-4 silnější plátky. Posol a popeři. Pokud máš čas, tak udělej nějakou sladko-slano-pálivou marinádu v oleji nalož to přes noc.

    Na olivovém oleji a nebo přepuštěném másle, nebo jiném tuku, co ti chutná opeč osušené steaky z obou stran tak po 10 minutách - z prudka, aby vznikaly hnědé karamelizované plošky. Opečené steaky vraž do teplé troub.

    V receptech jsou nějaké varinaty s čím to podávat - chce to nějakou omáčku a přílohu - klidně tatarku a hranolky :-)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    máte nějaký prima recept na máslovou dýní? pokud by byl do jednoho hrnce nebo do remosky, tím lépe. znám jen Hokkaido, tuhle jsem koupila poprve
    DIVER
    DIVER --- ---
    FITH: "jemné slzy" - to je poetický! neznal jsem, díky :)
    FITH
    FITH --- ---
    PAKOBYLKA: Tato je sice bezmasa,ale u nas muzi oblibena.
    Syreckova pomazanka:
    Baleni syrecu (kolecka bez diry,myslim,ze to je 100 g)
    pul lzicky papriky
    pul lzicky kmin
    cca pul kapie
    1 mala cibulka
    1 pomazankove maslo bez prichuti nebo 1 lucina (100 g)+pul kelimku kysane smetany

    Syrecky nastrouhat na jemnych slzach,kapii a cibulku nakrajet na drobne kosticky, pridat zbyvajici ingredience,zamichat a je hotovo.

    Jeste delam pomazanku z uzene makrely, makrelu vykostim, pridam celou zakysanou smetanu,pepr a cibulku najemno,vydlickou rozhnahnam,zamicham a je hotovo.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Ještě s křížkem po funuse k tématu rýžovarů:

    Skvěle se v něm rýže nejen vaří, ale i ohřívá. Nemáme mikrovlnku, a v naprosté většině případů mi vůbec nechybí. Až na ohřívání rýže.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PAKOBYLKA: nasekej kimči na jemno, smíchej s čerstvou jarní cibulkou, tvarohem a majolkou.

    Jestli je máš hodně ráda, tak jim udělej domácí paštiku.
    Domácí paštika z drůbežích jater - Maso a přílohy
    https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/maso-a-prilohy/domaci-pastika-z-drubezich-jater/

    případně udělej škvarkovou.
    Jak na nejlepší škvarkovou pomazánku? Zkuste recept šéfkuchaře | Dobrá chuť | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...kvarkovou-pomazanku-zkuste-recept-sefkuchare.A180123_132839_dobra-chut_ape
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    sim, nemáte někdo tip na nějaké zajímavé pomazánky? Slíbila jsem chlapům v práci, že na vánoční posezení nějaké udělám, ale nechci takové ty tradiční- vajíčková, česneková, tuňáková... to všichni mají furt.
    Chtěla bych něco ne úplně tradičního, ne moc vegetariánského (to by chlapci asi neocenili), ale zároveň jednoduchého
    JELLY
    JELLY --- ---
    DIVER: hahahahaha trivialni.)) no tak to jo, ja v zivote neuvarila dobrou sypkou krasnou rejzi, jako mi ji naservirujou v restauraci..a to si nemyslim, ze jsem v kuchyni lama..moje mama byla exkluzivni kucharka a rejzi taky vzdycky spalila, myslim, ze se to dedi.)) a ze neni rejze jako rejze..takze ja si preju k vanocum rejzovar.)
    TESSS
    TESSS --- ---
    SWIST: jestli máš na trase dejvickou, tak ebedue na evropský. Je ale z pytle. Ale jak píše zuzana uzaviratelna nádoba je nejlepsi reseni
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HELLENKA: přivezou ti je z košíku/rohlíku - to jsou ty co mají hygienickou kontrolu. Jinak kam na osmičce, netuším, ale mívají je viethajci na Korunní - ale teda, vůbec netuším, jestli je neměli z té nelegální klíčkárny, co před pár dny našli a zavřely.
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    kde prosim sezenu cerstve klíčky, krome Holesovicke trznice ? ...idealne v oblasti centrum - Karlin - Liben - Vysocany...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AIJA: hele nevím, já je kupuju tak nějak náhodně, ale pokud by někdo měl doporučení, tak sem s ním.
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Jasmínovou rýži "se slonem" kupuju delší dobu. Ráda bych vyměnila za nějakou podobnou. Která je ještě dobrá?
    SWIST
    SWIST --- ---
    GUDRUN: To ne no, asi si počkám až tam bude nějaká pěkná brigádnice.. :D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SWIST: kdyby tam neprodával osobně ten pěknej pan majitel, tak bych to možná taky přešla :-) ale to tě asi nemotivuje.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GUDRUN: dík za tip, fakt mají pěkné ceny a sortiment.
    SWIST
    SWIST --- ---
    GUDRUN: Dobré vědět, že mají rozumné ceny - otevření jsem zaregistroval, ale po tom co jsem viděl ceny u jiných podobných obchodů tak se o to moc nezajímal. :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SWIST: pokud bys ty pytle měl, prodají ti libovolne množství v nove otevřeném obchodě nebaleno.eu v Jaromirove za překvapivě neprestrelene ceny (porovnávala jsem jen pár položek)
    SWIST
    SWIST --- ---
    ZUZKAOU: Malešice mám právě 10 min od práce, takže to je v pohodě. Koupit nádoby beru jako poslední možnost, navíc ty pytle na zip se daly ještě využít jinak. Do makra se jako neživnostník nedostanu, ne? Každopádně díky za tipy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam