• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Oni do toho lijou ocet! Dobytci.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    DIVER: já dávám jen cukr a ocet :D sůl a pepř mi tam nechutná. Na 400 ml vody 3 lžice cukru a 1,5 lžice octa :)
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    EWUSHA: taky dávám, dvě lžíce, octa, lžíci cukru a sůl
    EWUSHA
    EWUSHA --- ---
    DIVER: A cukr nedává nikdo? To jsme doma asi jediní :-D Jednou jsem si dala v Brně okurkový salát v restauraci a překvapilo mě, že to bylo plné oleje a bez octa. A když jsem číšníka poprosila o ocet, který nebyl běžně na stole ani poblíž, tak se divil s vyvalenýma bulvama, jestli ho chci jako hned. Tak nevím, jestli nemají nějaké speciály i tam :-D
    EWUSHA
    EWUSHA --- ---
    BALAENA:
    ANNNA: ano, to jsou ony :-) cena všude kolem 50Kč, ale bývají ve slevě za méně. jednou jsme kupovali pár pytlů, když byly za 25Kč :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER: to je úlehlová-tilschová! Nemůžu za to že jim v bruntále krávy nedojí a tak maj jen vocet! (Von to má Leoš jako evergreen)

    "Okurkový salát, zvaný na Slovácku "oharkový", dělá se nejčastěji s kyselou smetanou, takže je výživnější a hodí se tedy dobře i za svačinu na pole"
    DIVER
    DIVER --- ---
    ZUZKAOU: to je odkud v česku, pls? nebo je to spíš třeba tarator?

    každopádně to tam zkus navrhnout. stačí ta cibule :)

    https://www.facebook.com/...d=10205432558609521¬if_id=1544964343860727¬if_t=feed_comment_reply

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER: se zakysanou smetanou, solí a pepřem. Nějaké takové bruntálsko-jídelnovské manýry - fuj!
    DIVER
    DIVER --- ---

    Ten pravý okurkový salát:

    124 hlasy od 53 respondentů

      DIVER
      DIVER --- ---
      taková předvánoční výzva, než se všichni budou hádat o bramborovej salát :)

      na FB se u Leoše Kyši rozběhla taková zábavná debata o ten pravej okurkovej salát. a je to docela zábava - dělí se to na lidi s cibulí/bez, s pepřem/bez, na plátky/nahrubo.

      dovolil jsem si připravit anketu... :)
      DIVER
      DIVER --- ---
      ANNNA: tak ještě jedna zajímavá rada s příběhem (fazolová s koprem:)

      ještě před pár lety dělali v bufáči Korunka na Arbesáku v Praze vynikající červenou fazolovou polívku. pozoruhodná byla tím, že v ní byl kopr. zavedla to tam jedna z kuchařek - původem rumunka.

      chodil jsem tam pravidelně a když jí měli, nikdy jsem jí nevynechal. jednou mi dokonce vytáhli tu kuchařku z kuchyně, aby mi to vysvětlila. nic zvláštního - zeleninovej základ jako na svíčkovou třeba, fazole a nakonec povařit s tím koprem. nepřekonatelná kombinace s tím koprem!

      kuchařka už je asi pryč a s ní zmizela z nabídky i polívka :(
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      ANNNA: a chuťově nejsou vůbec zlý
      ANNNA
      ANNNA --- ---
      BALAENA: Ha, ty vypadají super (aneb brambory, mouka a sůl). Díky za tip!
      BALAENA
      BALAENA --- ---
      ANNNA: předpokládám, že tyhle. má je kdekdo. Kaufland stoprocentně, mám pocit, že jsem je viděla i v Lidlu a v Bille, Tesco očividně, když je má jejich eshop...
      Vinica Hluboce zmrazené slovenské bramborové halušky 1000g - Tesco Potraviny
      https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ/products/2001019011467
      ANNNA
      ANNNA --- ---
      EWUSHA: Kde? KDE??? Co cena a složení? U nás jdou koupit čerstvé halušky na tácku, ale cenu už jsem radši zapomněla. Každopádně moc.
      EWUSHA
      EWUSHA --- ---
      ANNNA: my jednou objevili v marketu 1kg pytel mražených hotových halušek a od té doby jsem zahodila síto a chvíli po mě i tchýně. jsou vážně dobré a jen se hodí na pánev. když potřebuju hodně jídla ve velmi krátkém čase, tak po nich většinou šáhnu.
      EWUSHA
      EWUSHA --- ---
      EWUSHA: Děkuji všem za tipy. Nakonec to vyhrál námět
      KOCHANSKA_CH:
      A to krůtí roláda plněná slaninou, sušenými rajčaty, bylinkami, sýrem. A k tomu bramborovo-hráškové pyré s mátovým závanem. Všichni si moc pochutnali. Přeju bájo kulinářské svátky všem :-)
      EDERA
      EDERA --- ---
      Ještě moje oblíbená indická květáková:
      Indická květáková polévka s panýrem | Apetitonline.cz
      https://www.apetitonline.cz/recept/indicka-kvetakova-polevka-s-paneerem
      ANNNA
      ANNNA --- ---
      Pročítám to tady a sliním. Ještě jednou děkuji všem zúčastněným, materiálu mám tak na dva měsíce!

      K večeři dnes bude bryndzový demikat, a poslední stránku abych si někam zazálohovala a postupně provařila ;)
      DEVIL
      DEVIL --- ---
      BRUKEV: spek naloz jen do soli a trochu cukru, na posledni tejden dej cesnek. pred uzenim muzes udelat posyperku na paprikovy bazi. paprika, celery salt, onion powder, ground coriander.
      pred uzenim to posypes a studene zaudis. nebo se ten mix da koupit, ale je v nem casto dalsi sul, glutamat apod..
      Jägermett 1kg dekorativní kořenící směs koření LAY - Řeznické potřeby a koření
      https://heroldreznickepotreby.cz/...ky-pomazanky-slaninu-kolena/1351-jagermett-1-kg-dekoracni-koreni
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam