• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    87HIGHFLYER: díky
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    JAJITA: salvator ma podle me dobry. Plus je to za smesny penize.
    ZANNA
    ZANNA --- ---
    MOIRAIN: Já bych si ji vzala jestli je ještě volná.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Prosím vás, odkud nejraději objednáváte koření? Mám na mysli různé masaly, kurkumu, koriandr a tak.
    Předem díky za tipy ;)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SMOKY: ti dik.. zitra bude na obed :D
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    Rad bych dneska udelal kure na curry, ingredience mam snad vsechny, vcetne garam masala, curry pasty, kokosove mleko, ale recepty se diametralne lisi. Kureci prsa uvarit nebo osmazit? Ma smysl to nejdriv nakladat do solamylu? Je lepsi kureci, ci zeleninovy vyvar? A taky v jake fazi se tam pridava kokosove mleko. Delam to prvne a nerad bych to posral.
    DIVER
    DIVER --- ---
    ZUZKAOU: tak mám asi vítěznej recept :) dík
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    DIVER: Mají ho třeba v Makru, jestli se dostaneš https://sortiment.makro.cz/cs/salat-wakame-z-mor-ras-250g-f3/207238p/
    Nebo to přeprodává japafood.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER: sušený rehydratujes. nakrájís na požadovaný tvar, případně chvíli povaris, jestli je chceš vyloženě měkké. A přidáš zalivku případně další zeleninu. viz třeba tohle

    Seaweed Salad with Miso Dressing 海藻サラダ • Just One Cookbook
    https://www.justonecookbook.com/seaweed-salad-recipe/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER: továrna vezme čerstvé řasy, udělá barevný salatek, napytluje a zamrazi...
    DIVER
    DIVER --- ---
    ZUZKAOU: promiň, ale ještě...

    "jestli to chceš tenký a jasně zelený, tak potřebuješ kupovat ten hotovej že čerstvých řas"

    to ty tenký řasy fakt mezi sušenejma neseženu?
    DIVER
    DIVER --- ---
    já čerpal info o řasách obecně třeba odtud. u některých druhů píšou o nějaké toxicitě, ale u wakame zrovna ne...

    Mořské řasy - nebojte se jich - Vaření.cz
    https://clanky.vareni.cz/morske-rasy-nebojte-se-jich/
    DIVER
    DIVER --- ---
    FITH: BEBEBE: to jste mě moc nepotěšili, ale nechci to jíst po kilech. každopádně to ještě někde skouknu a zvážím, tak aspoň dík za varování. štve mě i ta "chemická" zelená, protože se mi fakt líbí :)

    nicméně se přes to zkusme teď přenést. jak jako "z čerstvých řas" ZUZKAOU:??? to mi chceš říct, že to sem fakt někdo vozí letecky? já to měl z nějakýho bistra, kde to asi bývá normálně na jídeláku a několikrát z nějakýho cateringu. to to fakt kupujou čerstvý? a, pls, co to je u asiatů? já to fakt ještě nikdy neviděl prodávat.

    čert vem tu barvu - ale když budou ty řasy sušený, má to pak aspoň stejnou konzistenci a chuť? křupe to?

    když to seženu čerstvý, je to na váhu, ve skle, ve vakuu, z ledu jako ryby? vydrží to chvíli v lednici?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Kdysi tady proběhlo ultimátní pečený kuře, nějak to nemůžu dohledat. máte to někdo?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER: jestli to chceš tenký a jasně zelený, tak potřebuješ kupovat ten hotovej že čerstvých řas. buď u asiatů a nebo třeba v makru.

    z těch susenejch bude vždycky tmavej, ale taky může bejt dobrej. jinak ta jasně že zelená je barvivo.
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    FITH: Jj, taky mě to před pár lety odradilo. Plus nějaká podobně divná modř a jiný...
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    Ha, ja recepty na wakame salat googlil zrovna pred tydnem, taky me to bavi jist a pri cene hotoveho jsem si rikal, ze umet to doma, otevre mi to uplne nove moznosti. Takze to tu poradne prodiskutujte, otestujte a ja se rad pak pustim do osvedcenych postupu ;)
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    DIVER: Jím to jen tak nebo s cuketovejma nudlema v rámci nyní ultra módní poke bowl. :)
    FITH
    FITH --- ---
    DIVER: Jedla jsem ho hrozne rada do te doby nez jsem si prostudovala slozeni.Vrele doporucuji si to radne prostudovat,ta pekna barva je doszena zluti SY,ktera patri mezi nebezpecne a to neni jedina problematicka latka ktera v tom salatu je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam