• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    MOODYCAT:
    Pokud je čas, tak pečený. Pokud ne, tak do papiňáku.
    Na sádle opéct kousky masa, pak teprve slaninu a cibuli. Kmín, sůl, pepř, bobkový list, papriku sladkou a trochu pálivé nebo mleté chilli nebo jednu papričku. Zaprášit moukou, naředit vodou, hned přidat zelí. A šoupnout do trouby, moc nemíchat a nechat asi tříi hodiny. Kamarádka to peče přes noc na 70stupňů. Na to jsem nikdy neměla odvahu.
    Rychlejší varianta je všechno udělat podle stejného postupu, jen pak zavřít papiňák:-)
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    ZUZKAOU: Líbí se mi, že doporučuje tučnější maso. Segedín z krkovice je prostě lepší než z kýty.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOODYCAT: https://www.kucharkaprodceru.cz/segedinsky-gulas/


    Respektive chceš tu knihu, je fakt užitečná.
    FITH
    FITH --- ---
    MOODYCAT: Delam takovy lehky
    Na oleji zpenim cibulku,osolim vhodim na kostky nakrajrne libove raminko nebo plecko,necham zatahnout posypu paprikou a pridam trochu kminu,jeste chvilku restuju ,priklopim a necham pustit stavu a dusim dokud se stava nevypari. Pridam proplachnute pokrajene zeli,doliju vodu aby bylo zeli temer ponorene,priklopim a dusim do mekka. Ve finale kdo chce muze zavarit moukou s pridat smetanu. Ja zahustuji tak,ze cast zeli rozmixuju a vratim zpet do omacky
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Jakej je vas nejoblibenejsi recept na segedin?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TESSS: Ach, úplně jsem si vzpomněla na čalamády, co dělala máma.
    TESSS
    TESSS --- ---
    GEISHA: jeste bych asi premyslela o dalsi zelenine, papriky, zeli, mrkev, cokoliv a udelat calamadu. Budes to mit na vic sklenic, co uz bude stat za zavareni. Zalezi kolik casu jsi ochotna stravit vyrobou.
    TESSS
    TESSS --- ---
    GEISHA: muzes je nastrohat a zamrazit, v zime vytahnout a udelat salat. Ale je to nouzovka.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GEISHA: tata dycky delal tarator z vokurek co sme nedali do sklenic. pulku nastrouhal nahrubo a pulku udelal na maly kosticky.
    okurky posypal soli aby pustily vodu.
    v hmozdiri rozkruchal par strouzku cesneku, sul, pepr, citronovou stavu, med, petrzel a trochu tahini.
    do okurek dal par lzic jogurtu, pastu z hmozdire a protoze vsichni mame radi kopr, tak tam nakonec vhodil i posekanej kopr. jedli sme to teda v lete... je to dobry jako takova studena polivka/salad. okurky na kostky v tom dobre chrupou
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kale, Tomato, and Lemon Magic One-Pot Spaghetti recipe | Epicurious.com
    https://www.epicurious.com/recipes/food/views/kale-tomato-and-lemon-magic-one-pot-spaghetti

    Hodila jsem do toho teda ještě cizrnu a vařila to s vývarem, ne s vodou, ale je to fakt skvělé jídlo.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Mam tu vyvar se zeleninou, knedlickama a nudlema. Muzu to datdl mrazaku?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    SIRIUS: Už to tu je :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DEVIL: to je dost smutnej obrazek, nezbejva nez doufat ze todle k nam jen tak nedoputuje :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    DEVIL: Moje řeč, doma jím jen svoje výtvory. :-) Hlavně ze zdravotního hlediska.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KOCHANSKA_CH: no to mistni jidlo proste neni dobry. hlavni slozky sou: mac n cheese, hranolky, burgr, uho, prevarena pasta s cervenou stavou a masovejma koulema, ve vsem sejra a slanina...
    pak jeste sendvice a pizza.

    je hezky ze se da dojit do ruznejch restauraci asijskeho typu..jenze i to je prizpusobeno chutim severoamericanu. ja sem rad chodil s cinanem se najist do restauraci kde objednaval on. to bylo dobry dycky.
    nejlip proste clovek zvitezi tim, ze si vari sam. to aspon vi, z ceho
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Zeptám se i tu: nějaký tip co s falafelem? Hummus, baba ghanoush, tahini dip, tzatziki vím. Nemá někdo nějakou zajímavost, ať už dip nebo přílohu. Pro býložravce. Dík
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    DEVIL: Teď po třech týdnech v USA, kdy byla dost strava tohoto typu, jsem si dala i blbou hotovku na Vysočině a fakt příjemná změna. Tam tomu taky neříkám vaření a navíc je to aj dost nedobrý. Občas to zachránila čínská nebo mexická, kde už to trochu vaření bylo.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Co mi to jen...

    Křidýlko nebo stehýnko (1976) - Trailer CZ
    http://www.youtube.com/watch?v=gjpXR8IHaos
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SIRIUS: ja si myslim ze zvitezi totalni strojova vyroba v tovarne a pak rozmrazovani a ohrejvani porci. uz ted fungujou 'meal plans' kde maso i prilohy udelaj sous vide v pytliku a dodaj ho lidem co neumej nebo nechtej varit a jen davaj veci do pytliku a pak vylejvaj na talir. to teprve bude odpadu az se to zavede masove.
    restaurace ktery varej ze surovin jsou hipstersky podniky jidla s pribehem a podniky starejch kucharskejch vlku a fine dining. taky nektery 'oldschool' nekorporatni hospody. ne soukromy bary, kde se sype z mrazenejch pytlu rovnou do fritaku. vetsinou ty hipstersky restaurace i podniky kucharu za par let bud rozvalcujou franchizingy nebo se jim snizej standarty a cast veci kvuli inkonzistenci kucharu nahradej hotovejma produktama..
    ty restaurace, ktery se naopak rozjedou a maj uspech, tak se chtej prave 'zabrandovat' a transformovat na franchize. za tucnej sek je pak mohli odevzdat nakymu managementu, kterej by rozsiroval a staral se o provoz a oni klasicky dostavali desatky z obratu...
    nedavno sem byl treba v restauraci tady https://www.chateaulacombe.com/laronde-restaurant.aspx
    a to byla klasa! pecou vlastni chleba, dobry zluty maslo, dobra polivka (ne cambells), nestandartizovany demi ke stejku, rucne delany kondimenty a zalivky na salat, dezert uplna bomba od nejlepsiho cukrare tady...
    byl sem opravdu spokojenej (a ja opravdu zkoumam dost veci, ne ze bych byl narocnej, ale spis zvidavej)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam