• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    Mně se u hořčice vytříbila chuť, když jsem ji nechala cca dva týdny uležet, předtím taky byla hnusně hořká a štiplavá.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Celá zrna hořčice bych zkusila nejdřív převařit a pak teprve nechat nasáknout, tím zůstanou méně hořčičné, protože ty potřebné látky se, podobně jako u česneku vyvíjí až po nadrcení a/nebo namočení a zastavuje je teplo a nebo hodně kyselé prostředí - hodně kyselé prostředí hned zarazí pomletou hořčici, ale do celého zrníčka dýl proniká, takže se to více rozvine.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    nemam bohuzel jinej obrazek, tak me omluvte za smejiciho se chleba...ale ta horcice byla takovahle. tohle byla zrejme ranna varka, kdyz sem s tim moc nemichal a dole v kyblu byl fakt ranec tech tmavejch seminek. 'sliz' co to drzi pohromade je prach z mixu tech seminek. rekneme ze to udela min hutnej sliz co delaj namoceny flax seeds

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KOZINA: musi se to dobre dochutit no. Tech cernejch zrnicek ma bejt min. No ale vis co ja vim hovno. Zas tolik sem neexperimentoval. Nebyl na to cas..
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    DEVIL: Techniku jsme asi vychytali, světlá horčice je super, ale ta s černou a hnědou horčicí je taková divná, až moc hořká. Zkoušeli jsme něco ala Dijon s vínem, ale to byl taky docela hnus
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KOZINA: tu techniku muzes asi ale i zmenit. Nekdo dava cibuli treba a pak este vari, dava se turmeric pro zlutost, mele se mezi kamenama pro jemnost, nekdo ty seminka nejdriv kvasi laktofermentaci v solnym roztoku... zalezi na tom jak mas velkou varku a jak moc si chces hrat. Muj postup vyjadruje velkou varku, malou kapacitu prostoru, co nejmin ukonu/ohrejvani...
    KURE
    KURE --- ---
    BLUE_BERRY: https://www.youtube.com/watch?v=Vk_37X9SyJc

    sorry bylo to silnejsí než já :D
    BLUE_BERRY
    BLUE_BERRY --- ---
    Poradte,prosim, neco fakt dobryho z veverky....diky ))
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    DEVIL: perfekt, děkuju, vyzkouším a dám vědět
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KOZINA: ja sem vyrabel kvanta horcice v sendvic shopu. moc sem se s tim ale nesral, pze sem delal najednou cca 15kg seminek. mel sem 9kg bilejch a 6kg cernejch. vzal sem 3 a 3 kg z obou a semlel je mlejnem na hrubej prach. smichal sem cely s pulkou tech semletejch a zalil bilym octem (ne bzeneckym). nasypal 3/4 kg cukru a 1/2 kg soli a zakryl. zality to bylo na zacatku taky, aby seminka byly pod hladinou. pak sem chodil tejden okolo a prilejval ocet (vzdy aby byly seminka pod hladinou) a michal s tim.
    pak sem to nechal dalsi 4 dny zakryty. pak sem vzal zbytek semletejch seminek, zamichal je do toho (na zahusteni) a dohral si se soli, cukrem a octem. muzes koupit i anglickej prasek na zostreni horcice ale to zakaznici nemeli radi, takze to byla takova 'jakoby' hrubozrna/kremzska.
    az to smichas a prendas do lednice ochuceny, tak je dobry s tim jednou za par dni michat a sledovat, jak se chut jakoby vytribi. ja sem delal jednou za 3 tydny. takze sem dycky zacal novou varku po tejdnu, co sem dodelal dalsi. kdybych delal vetsi porce a meli sme mensi odbyt a horcice by dyl zrala v lednici, byla by daleko lepsi nez ta cerstva co umichas... na to ale vetsinou nejsou kapacity
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    Vyrábí si někdo vlastní hořčici? Recepty z netu nejsou vůbec uspokojivý. světlou hořčici jsme už vychytali asi po 10 verzích. Ale v kombinací s černým semínkem se to moc nedaří
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    LA_BETE: čerti, švestky v rumu a obalené v čokoládě a kokosu
    nebo podobně, perník na strouhání (ale netuším složení), nakrájet na špalíčky, pokapat rumem, polít čokoládou, obalit v kokosu
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    LA_BETE: Koupíš salátovou okurku, vezmeš nůž, nakrájet na kolečka.
    TESSS
    TESSS --- ---
    VSICHNIMAME: nevis, ze rafinovany cukr je bily jed?
    koukni do vege klubu, pushi tam ma link na svuj blog, tam bys mohla neco najit.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    VSICHNIMAME: Zkus přidat trochu badyánu a skořice, je to moc dobrý.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    LA_BETE: dělám vlastně veganske mandlove hrudky: mandlove hranolky oprazit s malým množstvím moucka cukru, smichat s roztavenou čokoládu a na plechu dělat hrudky pomoci 2 lzicek, nechat zaschnout a hotovo. Zmizí rychle.
    ADITU
    ADITU --- ---
    LA_BETE: jestli je tohle dost veganské a zdravé, tak zkus (citronovo-mandlové jsou úplně super):

    Většina raw sladkostí (stejně jako Larabar, na kterou TU máme recept už nějakou dobu) je založena na | Veganotic
    http://www.veganotic.cz/clanky/158-troje-superchutne-raw-kulicky
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    LA_BETE: Tak obecně rada, pokud řešíš tyhle "problémy" poprvé:) - to, co dělá cukroví a vlastně cokoliv jinýho sladkýho dobrým je podle mě dobrej tuk (ideálně máslo), cukr a bílá mouka. Pokud cokoliv z tohodle chceš obměnit, je třeba myslet na to, že to bude chutnat jinak a pravděpodobně hůř (hlavně teda proto, že člověk je na něco zvyklej). První průser je máslo, který i někteří masožřavci nahrazujou margarínem a pak je to suchý jak cesta (různý hery na pečení apod). Z mojí zkušenosti je uspokojivě možný nahradit máslo margarinem alsan bio (stojí asi 50kč). Pokud použiješ místo cukru něco jinýho, například datlovej syrup, tak to dost mění konzistenci a samozřejmě chuť. To samý s jinou než bílou moukou, kvůli jinýmu obsahu lepku atd.

    Je-li tedy hlavním cílem udělat něco zdravýho, nesnažil bych se primárně udělat klasický cukroví zdravý, ale využil bych přirozenou "zdravost". Tedy sušený ovoce, rozinky, ořechy a s těmi pracoval. Třeba udělat hezký čokoládový pralinky s ořechem, obalit v kakau.

    Pokud sestru přesvědčíš, že je krásná, a trochu cukru jí rozhodně nezabije, tak hledej inspiraci zde:
    Surová dcérka - Vegánstvo z každého uhla
    https://www.dcerka.sk/

    Má teď pěknou kolekci různých vánočních receptů, cukroví vyzkoušené nemám, ale pár věcí jsem podle ní pekl a bylo to fajn.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    87HIGHFLYER: no já bych se "zdravému" taky vyhnula, ale na vánoce mi přijede ségra veganka, co si děsně hlídá postavu, tak jsem ji chtěla potěšit. Myslela jsem, že něco upeču
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    LA_BETE: recept nebo kde koupit? "Zdravé" obvykle není dobré, tomu bych se osobně vyhnul.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam