• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    KASUMI:
    Kapie nebo ty tlustostěnné?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: kvasím ho (nepřekvapivě)

    Chilli a jiné papričky I | Zkvašeno.cz
    https://www.zkvaseno.cz/chilli-jine-papricky-i
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    GEISHA: Tu dostala ségra, když ji rodiče konečně vypakovali z domu:-) Zeptám se, jestli ji ještě má...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KASUMI: muzes se pokusit naemulovat neco takovyho https://www.turkishbazaar.ca/...-koy-tadi-toronto-kanada-canada-monreal-ottowa-edmonton-mississauga/
    ja to mam v lednici a je to fakt super do vseho. o tridu vejs nez jen tomato paste. natiram to na chleba, kdyz sem linej neco varit, kydam to do omacek, pridavam do marinad, potiram s tim maso pri grilovani... pro me takova druha 'sojovka'
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GEISHA: ty máš ale načasování, měla jsem tuhle kuchařku půjčenou z obecní knihovny snad od Vánoc - a včera jsem ji vrátila :-(
    když tam bude i příště (naše knihovna má část fondu vlastního a část putovního z oblastní knihovny), tak se podívám, ale myslím, že tahle zrovna byla putovní :-(
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KASUMI: Já jí měl jednou od otce a jednou jsem jí dělal sám. Už si to moc nepamatuju,ale papriky se dávaly do trouby než zčernají, nechají se chvilku odpočinout, pak se oloupou. Zkusil bych na trošce olivového oleje orestovat kousek česneku, připadně cibuli, přidat oloupané pokrájené papriky, třeba trochu tymiánu, podlít, rozmixovat a třeba zjemnit trochou smetany.? Myslím, že by to mohlo fungovat. Zkus google, třeba bude chytřejší..:))
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MATEJICEKKK: Hmmm
    Recept by byl? :)
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KASUMI: Polevka z pecenych paprik, mnam.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KASUMI: ajvar
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: ja jsem je koupila :D
    v makru pet kilo prepravka, cena za kilo po prepoctu 86 kc (vc dph)/kilo :D
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: Normálně to prodej. To je majlant!
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    mma 4 kg cervenych paprik
    nejaky tip, jak je tepelne zpracovat na ruzne upravy?

    klasika pecene papriky, ktere snime na posezeni, vime

    pak treba upect a zalit do oleje do sklenicky?

    nejaky pesto? cesnek, sul, pepr, bazalka, piniove orisky ,parmazan?

    overeny tip na ajvar? ja miluju ten makedonsky
    paprika, lilek, cesnek, sul, pepr, olej, chilli?

    neco jineho overeneho? dik!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SALVATOR: prima, dík - já jsem říkala, že to je něaký divný, protože prostě můžeš zkvastit česnek, zázvor chilli a cibuli a zelí i v SSSR, ale tak nějak to ty internety opakovaly moc často, tak jsem to z lenosti převzala :-D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ZUZKAOU: Dovolím si jen malou opravu. Není to to, co se stalo z kimči, ale co se stalo z banchan, přičemž jestli tomu dobře rozumím, tak kimči je jen jeden z druhů banchan.

    Морковь по-корейски — Википедия
    https://ru.wikipedia.org/...0%B2%D1%8C_%D0%BF%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8

    Banchan - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Banchan
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Díky za rady, neztrápila jsem to, orestovala jsem je s cibulí a česnekem na oliváči, přidala rajskou passatu, trochu vývaru a bílýho vína, asi pět minut nechala bublat, smíchala s uvařenýma špagetama a na závěr čerstvou bazalku. Bylo to přesně to, co jsem od toho očekávala, za rozumný peníze :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    QUANTI: rozhodne to nech povolit v lednici pres noc v sitku nad talirem. ja to delam tak, ze uvarim libovolnej zaklad (omacku vetsinou) nebo v tvym pripade nakou tomatovou salakvardu, zredim ji tou pustenou vodickou z toho a necham provarit. kdyz se to vari, tak vezmu parak a tu smes lehce sparim nad parou z ty omacky. ty stavy kapou do omacky a jak vidim, ze se to zacina bejt uvareny, tak to vyndam v tom paraku a jen to prestriknu studenou vodou aby se to trochu zchladilo.
    az se prestane varit omacka a prestane bublat, tak to do ni teprv pridam a zamicham.
    jak rika MUTHA: tahle smes se nesmi prevarit, protoze je to z nizko jakostnich a mensich seafood plodu, ktery sou pak strasne tuhy a zvejkavy
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ADELHAIDA: díky, už jsem se dogooglila k receptu právě na tu směs s rajčatovou omáčkou a myslím, že je to přesně to, co chci :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    QUANTI: Tahle směs je IMHO nejlepší do rizotta, nebo do rajčatový omáčky na těstoviny. Ta směs není žádnej luxus, ale na splácnutí do hajzlu to není, já to mám moc ráda:-) Recepty jsou všude po netu, obvykle si jich pár přečtu a pak dělám nějaký jejich průnik. Jde o to, že tyhle směsi jsou v různých kvalitách - někdy to pustí děsně moc vody a zbyde ti z toho gumovej kekel čtvrtinovýho objemu, a jindy to nepustí skoro nic a chutná to málem jak čerstvě z moře vytažený. Já to na pytlíku dopředu nepoznám. Takže je dobrý použít to někam, kde ti nevadí žádná varianta, tzn. používá se tam nějaká tekutina, kterou můžeš doplnit i jinak.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Koupila jsem v Lidlu mořské plody - je to směs slávek, kalamárů, krevet a chobotnic. Máte nějaký blbuvzdorný postup, jak to nezkonit? :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    TESSS: Ale v mezidobí vyzkoušej i tu korejskou mrkev. Můj muž se to naučil během svého pobytu v Kazachstánu, dělá ji pravidelně a užrala bych se toho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam