• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KURE: pokud mas cas se babrat, tak muzes na ten salmon filet nasypat kosher sul a nechat tak hodku polezet a pak umejt. on pusti vodu, kterou by jinak pustil do toho ceviche a maso bude dobre ochuceny. taky to budes mit min rozblemcly - delsi zivotnost.
    ale jak rika sirius, asi zkusim udelat s tema salotkama. to me nikdy nenapadlo. kolik stoji v makru wild caught salmon? sem to prohlizel a je jich tam teda mraky.. podle vypoctu wild caught 700 a vejs ne? tady 30 CAD za kilo :'( a tucny farmed sracky za 22 kilo
    KURE
    KURE --- ---
    SIRIUS: no je. já žiju v domění že ty kyseliny tu rybu maj "uvařit". Ty ryby jsou kyselý, citronový a pomerančový. Někde jsem to tak viděl/slyšel a víc jsem o tom tolik nepřemejšlel.
    Obzvlášt, že mě to vyhovuje logisticky. Dělám to vlastně vždy jako zpracování zbylý ryby, takže když je naporcovaná primární večeře, spácham tohle a hodim to do lednice, na zítra.

    Pod tíhou tvých dotazů jsem se rozhlídnul po youtube a první na koho jsem narazil byl Ramsey, marinování 1h. Nějak mi to ale spíš evokuje carpaccio, ryba syrová, politá dresinkem. Ale v žádnym případě si nedělam nárok na to že to dělam dobře
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KURE: KASUMI: dovolim si jeste tip, jestli mate moznost nekde sehnat bud salmon caviar nebo jen tobiko a posypat tim finalni servirovani toho ceviche, tak to je uplne ultimativni krok!
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KURE: to je ale durch ne?
    KURE
    KURE --- ---
    SIRIUS: asi pul centaku tlusty placicky.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: krome klasicky kombinace me asi nejlepsi prislo doplneni o salotky , bud proste jenom syrovy a hodne najemno a nebo kombo kdy sem je mel predtim povareny s vinem a korenim / druha variace kdy sou na olivaci tak jako decentne potrapeny s trochou pomerancovyho balsamica, oboje samozrejme napred nechany vychladnout. Este sem videl recept kde byla takova quickpickle mrkev ale to sem nezkousel, celkem bych ale veril ze to bude cesta kdyz to nekdo chce vic doskladka ze to je cesta experimentu kera stoji za uvahu
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KURE: jak velke kousky si daval zes to mel pres noc? ja zkousel parkrat a nejdil sem mel poprve neco pres hodinu a prislo me to moc
    KURE
    KURE --- ---
    KASUMI: já jsem to vždycky dělal úplně jednoduše.
    z ryby plátky, osolit, pomeranč a citron šťáva na rybu, přes noc v lednici.
    druhej den ryby vyndat, otřít a na mísu.
    a k tomu jsem dělal malý toustíky, rohlík na šikmý plátky, nebo toustovej chleba na 4 trojuhelníky.
    nemaje "suchej" touster, tak s kousíčkem másla na pánev aby chytly barvu.
    a úplně základní "dip" kysaná smetana s trochou soli a pepře a česneku + baby gem salát rozebranej na lístky a každej ať si to skládá dle libosti.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KURE: nejakej tip na dobrou uprava na ceviche? ochuceni?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    QUANTI: muzes udelat gravlax - do soli, cukru, kopru a udelat z nej trvanlivou vec. hazet pak do vseho moznyho, nebo jist s chlebem
    FAT
    FAT --- ---
    QUANTI: Lososa na pánev, špagety uvařit a listový špenát na trošku cibulky a česneku (jen ovonět), sůl, pepř a chvíli podusit. Potom se vším šup do pánve a prohřát společně. Lososa, samozřejmě, natrhat na kousky.
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    QUANTI: Stejne, akorat to nebude uzený :) jakoze v těch vajckach se udela a pak záleží na chuti stravnika.) za mě cajk.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KAKIHARA: tam jsem spíš zvyklá na uzenýho, jak s čerstvým?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GRESHI: asi nechci úplně shánět všechny ostatní potřeby a ingredience na sushi :) ale v papilotě jsem chtěla zkusit, díky.
    FAT: hmm, rozvedeš to trochu? Lososa na pánev ke špenátu?
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    QUANTI: sushi nebo bowl
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Ja lososa nejradsi syrovyho, takze tatarak (treba i misto krutonu do polivky - spenatova, brokolicova, ...), nebo jako sashimi. Jinak miluju ted v lete sveho oblibeneho s jahodovou salsou. V jine podobe ho sepsany nemam - https://www.mimibazar.cz/recept/136146/losos-s-jahodovou-salsou
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    QUANTI: V michanejch vajckach je taky fajn
    KURE
    KURE --- ---
    QUANTI: Carpaccio, Ceviche
    FAT
    FAT --- ---
    QUANTI: Špagety a listový špenát.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    QUANTI: Jednou jsem podle nějakého receptu zapekala se šalotkou, koprem a zakyskou :) A byl super :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam