• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ALESH
    ALESH --- ---
    MUTHA: hratky se slehackovacem jsou super. Kdyz mas k tomu jeste balonek a dobrou partu:)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BALAENA: jezisi dej to na aukro...vyvolava to ve me vlny hruzy a frustrace!
    odmitam sodastream z duvodu ze to vyrabej sionisticky zidi na uzemi bejvalejch palestinskejch osad, ale vyzral sem na to tak, ze si nosim do prace vsechny mozny flasky a bylo mi umozneno tankovat sodovku tam! :D
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    KURE:
    zleva: sifonová láhev, šejkr, láhev na šlehačku, nádoba na led
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: no přijde mi že ty flašky jsou jiný, sifony skleněný, šlehačkový kovovy, to naznačuje jiny tlaky.
    Taky v sifonovejch bejvá brčko až dolu, jak by se to dobře používalo bez něj (hlavou dolu...) těžko říct.

    A za mě, je nějaká jednorázová bombička na 0,5 nebo 1l sifonu stejně vo ničem. Vodu z bublinkama mam rád a sodastream je celkem v permanenci, na ty jednorazovy bombičky si to neumim moc představit.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: A to kafe zní zajímavě!!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KURE: Nejakou espumu, z paprik.

    To vím, ze je jede skrze no2, ale spis mi jde i to to, ze bych klidně rad tu láhev použil na tvorbu sodovky :-)
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: nekde ve světě je oblibeny coldbrew kafe syceny dusikem. vypada to jako Velvet (pivo).
    V alze mají "isi" bombičky, jak dusik tak co2 na prvni pohled vypadaj stejny. https://www.alza.cz/bombicky-na-slehacku/18860459.htm

    co planujes za pokus?
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    RUTHLESS: měli jsme doma takovou tu komunistickou láhev na slehacku a slehacka s CO2 bombickou fakt není dobra:)). Čili záměna možná byla. Jaké jsou lahve a bombicky dnes, to netuším.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Mozna mam blby dotaz... ale uz dele mi to trochu vrta havou.

    Existuji dve moznosti cim naplnit .... lahve -
    1.) udelat v nich sodovku a tudiz pouzit CO2 bombicky (sifon)
    2.) udelat v nich slehacku a tudiz pouzit N2O bombicky

    Jsou to ovsem dve ruzne lahve, ze? Nedaji se zamenovat...

    A na takove ty "kucharske" pokusy, peny a tak dale... to se pouziva na pohon slehackova metoda, ze?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    jako to kure ja dycky mam nekolik hodin v slanym nalevu a pak este dycky susim nebo marinuju dal, podle toho co delam. kdyz to pecu v komercni troube na max a pak necham dojit v alobalu, tak to je uplne nejlepsi. delam to dluho a nic se mi po konzumaci nikdy nestalo.
    vyjimkou sou ala indicky pokrmy, kdy to dusim do udusena, aby se vydusila stava a udelalo to dobrou omacku.

    v nasi restauraci se vyskytujou tzv 'cauli wings' a to se nakrajenej kvetak obali v suchy tempura smesi a pak v tekuty tempure a hodi do fritaku. me na tom tempura moc nechutna, ale normalni smazenej kvetak ve strouhance zboznuju
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: jj, pecnej kvetak je fajn, ale testicka a ruzny bbq tomu nesvedci nebo to neumim udelat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    87HIGHFLYER: hele vegan wings jsem nedělala s těstíčkem, ale normálně pečenej květák s omáčkou a neberu to jako náhražku kuřete, ale prostě jako dobrej květák.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZUZKAOU: mam podobnou zkusenost u ruznejch vegan "chicken" wings z kvetaku. Podle me tomu chybi tuk. Ne ze by to bylo uplne spatny, ale cas a suroviny lze vyrazne lepe uplatnit jinde.
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    ZUZKAOU: wow, jak jsou syrovy ty vnitnosti, to teda cumim :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Nechtělo se mi smažit. potřebovala jsem zpracovat žampiony. i obalila jsem je a upekla v troubě, dokonce jsem si předem v troubě orestovala do zlata strouhanku s máslem.

    Není to vono :-/
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MUTHA: Co teprve ti z nás, co infekci campylobakterem z blbě ugrilované kuřecí nohy zažili.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    KASUMI: Tak jestli Devil vari v “... High-end yakitori restaurants, however, take special care to source chicken clean enough to eat raw.”, tak samozrejme skladam zbrane ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VENIKA: :)
    Where to eat raw chicken sashimi (or torisashi) in Tokyo, Japan
    https://matadornetwork.com/read/raw-chicken-sashimi-tokyo/

    VENIKA
    VENIKA --- ---
    DEVIL: Kure medium-rare? Bojim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam