• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DEVIL: Bujabéza je dobrej tip! Kuře bych mohla zkusit, to zní jako dost dobrý všední jídlo.
    Já si z tohohle důvodu šafrán nekupuju, ale teď jsem ho dostala a právě ho chci spotřebovat, aby nevyčichl. Hm... myslíš, že by ten recept tvý mámy šel i s králíkem? Mám tu hřbet a do paelly s králíkem jsem šafrán dávala...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ADELHAIDA: mama hazela safran do dusenyho kure. ze skeletu udelala vyvar. vosmahla zporcovany kure na oleji, potom nakou korenovou zeleninu a dala do litinovyho pekace. do teplyho vyvaru hodila safran, na to sem dycky koukal jak na zazrak jak to zoranzovelo z par malejch sracu, no a tim podlila kure se zeleninou. par bobkovejch listu, novy koreni a jeden hrebicek, citron stavu a trochu kury a bylo to vyborny.
    ja bych si safran koupil, ale urcite bych s nim bych malo varil a bylo by mi lito, ze sem ho porizoval...
    muj znamej kuchar, co pracoval nakej rok na cruiseship rikal, ze safran se daval do bujabezy rybi polivky, kterou delali ze zbytku ryb a do lobster bisque
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ZUZKAOU: Tenhle trik už používám, ale dík:-) Já ho teda rozhodně musím použít o dost víc, než tři tyčinky na osobu, abych ho cítila. Doufala jsem, že tenhle bude výraznější, má to být špička mezi šafránama, dám kdyžtak vědět. Panna cota zní dobře.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADELHAIDA: no já se s ním učím zacházet, ale nějak mi asi chybí buňky na šafranovou chuť a prostě ho necejtím.

    jinak zapomeň na rady, že ho máš v celku namočit předem celej, ale vezmi blizny a podrť s cukrem a nebo solí v hmožíři a teprve pak zalej troškou horký vody - pak se to výrazně lip vylouhuje.

    hezkej je třeba v panna cottě
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Na co prosím používáte šafrán, kromě rýžových jídel? Dostala jsem teď hodně kvalitní ve větším množství, tak chci experimentovat...
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    ANNIKA: jasně, pardon, pomotala jsem to.
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    GINGERCAT: Jak říká BALAENA. A nepomůže ani kysané, ani převarene, ani žádné jiné, kromě speciálních mlek s nastepenou bílkovinou. A to se jednak asi běžně neprodává, kromě um, a za druhé je to hnusné jako blázen.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    GINGERCAT: pokud má alergii na bílkovinu... to, že pořešíš mléčný cukr, ti od bílkoviny nijak nepomůže
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    ANNIKA: je alergický tak moc, že vadí i bezlaktózové produkty?
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    ANNIKA: Můžeš se inspirovat raw dorty, kde se na krémy hodně používají oříšky a kokosový olej.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ANNIKA: tak ono dortovy testo zas neni uplna veda, tohle je nadejchany a sklidilo uspech. Jasne, asi zadna vysoka cukrarina:)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    87HIGHFLYER: To těsto je obyc olejová buchta, jak tak koukám? To by bylo super rychle, ale nevím, jestli až tak dobré...
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ANNIKA: pokud jsou na cokoladu, ja pritelkyni k narozkam na zadost delal tohle (polevu a napln si klidne udelej dle sve preference, nicmene to testo je dobry a blbuvzdorny):
    Easy Vegan Sachertorte - Viennese Chocolate Cake - Vegan on Board
    https://veganonboard.com/easy-vegan-sachertorte-viennese-chocolate-cake/

    pripadne se da jit smerem kokosovy pannacotty, to neni vubec spatny.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ANNIKA: jablečný pudinkový s piškoty? Pudink do vody
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Nemáte někdo osvědčený dobrý dort pro alergika na kravskou bílkovinu? Tradičně jedu cheesecake a krtkuv, případně s mlecnymi krémy, tak to mám smůlu...

    Teda mám trochu dilema, jestli se na to úplně nevybodnout, protože oslavenkyni budou dva a na sladké vůbec není. Miluje akorát oříšky a maso. Ale zase úplně bez dortu nebo slany dort by byla rána pro ostatní děti... A možná i nějaké dospělé. Ech. Nevím, jak to pojmout.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    FANFAN: kupuji si obaleny, mrazeny v lidlu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FANFAN:

    1. nízkotučný. Rozhodně pod 40 % tuku v sušně
    2. použít polohrubou
    3. nechat chvíli odpočinout, aby se obal zpevnil

    Smažák podle šéfkuchařů - Jídlo a radost
    https://www.jidloaradost.ambi.cz/clanky/smazak-podle-sefkucharu/
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    FANFAN: Obaluju dvakrat a davam na chvili do mrazaku
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FANFAN: Obaluju dvakrat.
    FANFAN
    FANFAN --- ---
    Vedle jsem viděla smažák, samozřejmě největší chuť, ale vždycky mi vyteče.

    Jak to děláte vy?
    Většinou tu mám buď goudu nebo tučnej eidam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam