• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    brainstorming - mám tu kus hezkého vařeného hovězího (zbytek od vaření rajské), který bych ideálně zužitkovala k nějaké omáčce s přílohou. Koprovka neprojde, křenová taky ne. Mělo by to být child-friendly, takže nic extra pikantního.

    přinejhorším spáchám gravy k bramborám a vařené zelenině, ovšem to je trochu lame, to míváme docela pravidelně :-)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MOIRAIN: :D
    Hele, veti nám mají k analýzám posílat libové maso, ovšem každý je potřebný, že? A tak u telete je to trochu větší kousek hrudí, u býčka kousek hrudí, kus veverky. Kolegyně nadávají, já si umím poradit :P
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    JAJITA: já chci taky deputátní telecí hrudí!
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MOIRAIN: Vím, dlouhá doba, ale!
    Včera jsem v tom rýžovaru pomalila asi 18 dkg teleciho hrudí na paprice (zbylý vzorek z práce) a super :)
    Dobrý kauf ;)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    BASTOCH: narvi to do quiche
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    díky, já ho tay cpu do lecčeho (k bramborám, do salátu, do polívky)... tak ho budu cpát ještě víc všude :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MOUNTBATTEN: řešilo se to tu před dvěma lety (já věděla, že jsem dávala recept na libečkový likér): [TRISSIE @ Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?] a kolem
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    MOUNTBATTEN: dávám ho k bramboram, když je vařím, pak do polévek (vždy celou snitku a před konzumací vytahnu), spotřebuje se ho takhle dost. Něco nasusim a něco donesu do práce, kde mi za něj vždy utrhaji ruce:)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MOUNTBATTEN: U nás se dává kus do brambor. Ale asi je to i kvůli tomu, kolik ho je :-D máme to podobne, nastesti je nám to úplně jedno.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    MOUNTBATTEN: dávám ho do nádivky, do červený omáčky k těstovinám, do karlovarskýho knedlíku, do bylinkovýho dipu. A skvely jsou brambory na loupacku s maslem a libeckem. Pokud ti chutná, dá se zkrátka využít obdobně jako petržel.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    SARAJ: klidně, když si přijedeš do zahrádkářský kolonie:-) V březnu jsem byla smutná, že asi libeček po pěti letech to vzdal, že už umřel. A ne, nakonec něco vyrazilo a lup, už je zas velkej skoro jak já (no, to neni moc :-D), takže je na čase na první sklizeň.

    Ještě dodám, že jsem z něj dělala i pesto. Přidávám recept:
    libeček v mixéru drtím s přikapáváním oleje, k němu ještě česnek a vlašské ořechy (těch mám taky hodně :-) )
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MOUNTBATTEN: podel se:D
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Já také poprosím o radu - napadá vás, co vše se dá dělat s libečkem?
    Zas mi z něj vyrostl libec, na ten keř není možné použít zdrobnělinu:-)
    Jasně, vyrobit si "maggi", nasušit, dávat do polévky, asi i nějaké využití v babském léčivu na něco bych ho využila.
    Ale jsou nějaké recepty na jídlo, kde bude jednou z hlavních ingrediencí?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    BASTOCH: Skoro všechny recepty, kde je špenát, můžeš udělat i s mangoldem. Píšeš vegan nebo s masem. V duchu nyxu pro tebe mám dva vegetariánské recepty:-) Ale předpokládám, že existuje nějaká vegan cesta (která by mě zajímala).

    Smaragdová rýže:
    Mangold posekej a podus na cibulce. Okořeň muškátovým oříškem, pepřem, a tak. Uvař si rýži, nemusí být úplně doměka, pokud má mangold dost šťávy. Ve vymazaném pekáčku oboje pěkně smíchej a povrch posyp pořádnou porcí sýra. Dej zapéct do trouby na 20-30 minut na 180°C.

    Hermelín v mangoldu:
    Ideální na gril. Okořeníš sýr dle chuti a místo do alobalu zabalíš do mangoldu (tohle IMHO nejde se špenátem), potřeš olejem. Lepší to provozovat na úseku grilu, kde není takový žár. Když začne být sýr měkký, sundáš z grilu a sníš sýr i s obalem. Je to boží!
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Prosím o radu co s mangoldem
    Ve většímu množství mám jak listový,tak rapikaty. Preferuji vegan jidla, ale i masové pro inspiraci.
    Zatím staly za to pouze karbanatky podle receptu na kapistovy a celkem usel i ala špenát.

    Dik
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    TESSS: pokud to bude něco obyčejného, jde o konzistenci, trochu tuku navíc neuškodí.
    TESSS
    TESSS --- ---
    VSICHNIMAME: jeste nevim ;)
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    TESSS: není to pak naredit, ale spíše doplnit. Můžeš. Do jakého těsta to chceš použít?
    TESSS
    TESSS --- ---
    Muzu mleko naredit 12% smetanou? Bude to mit vliv na mnozstvi tuku? Je to do peceni.
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    KURE: Zrovna dneska jsem vařil cizrnu na paprice s pórkem a jestli máš cirznu v konzervě, tak je to rychlovka. Jestli je to teda dost gulášovitý
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam