• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Help needed - potrebuju children-friendly recept pro pomaly hrnec, ktery nevyzaduje moc pripravy na startu (max osmazit cibuli a zatahnout maso), jde to nechat 12 hodin na low a ve finale jen nandat na talir s nejakou prilohou.
    Zn: nelze po chlapovi chtit, aby varil veceri a soucasne resil s detma troje ukoly najednou :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Fazolové velouté.

    Namočte bílé fazole přes noc, nebo vezměte plechovku bílých fazolí.

    Na troše másla orestujte porek, mrkev a řapíkatý celer. Přidejte namočené fazole/fazole i s lákem, dolejte drůbežím či houbovým vývarem, dejte tam nové koření, bobkový list, pepř a muškátový květ. Vařte do měkka. Rozmixujte, propasírujte (klíčový krok, zejména pokud člověk nemá super výkoný mixér, který rozmašíruje i šlupičky od fazolí), přidejte smetanový jogurt a nebo zakysanku a trohu másla. Případně dokyselte citronem, dosolte a dopepřete.

    Je to neskutečně strašně moc skvělá krémová polívka. Dá se tím zalít nejrůznější vložky do polévky - od opečené slaniny, krutony, bylinky přes zeleninu po mořské plody. Ale jde to i jen tak.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    URPUTNIK: ohó, tohle je ale naprosto geniální odkaz, kterej dokonale zapadá do mojí aktuální ovesný mánie.
    Už mam naložený jak k snídani v jogurtu, tak pár kilo ovsa k vykvašení a těšim se jak malej.
    ZUZKAOU: díky!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    URPUTNIK: bývaly v TESCO i ovesné krupky, jinak jsou běžně k dostání v Polsku.

    Při vaření se méně rozsliznou než vločky.
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    Ahoj, zrovna fermentuju vlocky podle Zuzcina blogu a pres fanouskovsky blog ovsaru se dozvedel o steel-cut oat, do cestiny by se to prelozilo asi jako ovesne kroupy/krupky .. potkali jste to nekde v Praze krame? Vyhledavani mi nabizi ovesne otruby, ale otruby jsou pro mne ty tvrdy slupky, co nikdo rozumnej primo neji :) tak jak to je? Diky za rozsireni obzoru :)
    IKA
    IKA --- ---
    Update k drienkam:

    Tie drienky ako olivy sú veľmi dobré - šťavnaté, kyslo slané, oproti olivám sviežejšie, ovocnejšie. Tento rok ich skúsim naložiť viac.

    Hlavne je z nich skvelý vedľajší produkt - ochutená soľ.

    (Po prvom, týždňovom naložení do silne slaného roztoku ich treba precediť, a mne sa zdalo, že ten ružový nálev kryštalizuje už keď naň trošku škaredo pozriem. Škoda len tak ho vyliať do kanalizácie.:) Takže som ho skusmo odparila a vyrobila drienkovú soľ. Je oranžovo ružová, intenzívne kyslá. Fantastická napríklad na varených vajíčkach, alebo na obyčajnom chlebe s maslom. Na rybu sa mi zdala trošku agresívna, ale možno by šlo znížiť dávkovanie.:)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Ja nakonec jela klasiku, hermelinova, syrovocesnekova, sneky, nachos s guacamole a nejaky syry :).
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    K těm pomazánkám, včera jsem velmi uspěla s jednou ze sušených rajčat, fakt moc dobrá ;-)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    MOODYCAT: Děláme sýrové šneky, různé pomazánky (nivovou, česnekovou, vajíčkovou, avokádovou), výber nakrájené zeleniny s dipem (nejčastěji hummus, čistý nebo paprikový) nebo tvarohové tyčky.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    MOODYCAT: my děláme letos s kamarády raclette: takový eventový jídlo s minimem přípravy. jen je potřeba vybavení. jako alternativa mě napadá fondue a jeho variace
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Mám naložený hermoše, udělanou čalamádu, nakoupený sejry a maso.

    To asi bude stačit.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MOODYCAT: já dělám léta jednohubky (kolečko rohlíku, hořčice, plátek klobásy, kostička ementálu, plátek kyselé okurky, spíchnout) plus pomazánky - klasická česneková (majolka+strouhaný eidam), vajíčková, rybičková. Letos asi ani pomazánky dělat nebudu, protože je nikdo kromě mě nejí. A guacamole - nevím, jak se dělá správně, já dělám 1 avokádo, rozmačkat se solí, limetkovou šťávou, pepřem a jedním stroužkem česneku a přidat na kostičky nakládané rajče, podávám s miskou nachos, k užrání.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MOODYCAT: my dělávali tyhle boží nachos. Fungují i jako večeře. Letos ne, jsme sami a jako kojící si tohle nelajznu, aspoň ne v šestinedělí. Ale jsou absurdně dobrý. Jenom nachos kupujeme a neděláme vlastní.

    Binging with Babish: Nachos from The Good Place (plus Naco Redemption)
    https://youtu.be/LgzudBvmd08
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MOODYCAT: Nakoupit uzeneho lososa a rozmichat se zerve. Vznikne vyborna a zdrava lososova pomazanka.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Pojdme si sharovat tipy na silvestrovsky obcesrtveni. Neco zajimaciho?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LADY_MYSKA: co banánový koktejl? :-)
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    LADY_MYSKA: naše děti, ač normálně banány moc nemusí, mají moc rády sušený banán na plátky
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    LADY_MYSKA: Banánové lívance na snídani (vejce, mixované vločky, špetka kypřícího prášku, případně jogurt). Nebo ten banánový chlebíček.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    LADY_MYSKA: zmrazit a pak z nich v mixéru udělat zmrzlinu. Případně bananovej chlebicek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam