• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ADELHAIDA: dávám kuřeti máslo pod kůži a tím se problém eliminuje :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Když jste tu nakousli ty ptáky... Manžel dělá pečený kuře tak, že se posolený strčí dontrouby na 220° na něco málo přes hodinu a ponechá se svýmu osudu. Kuře má pak šťavnatý maso, křupavou kůrčičku a vyteče z něj lahodnej sos. A teď můj problém: když takhle pečem nějaký farmářský kuře, co běhalo po venku a zobalo trávu, tak je z něj výpeku sice fakt hodně, ale je to skoro netučný. Maso je sice dobrý, ale úplně stejně jako z obyč antibiotikovýho brojlera, ze kterýho je výpek tučnější a je ho míň. Čím to je? Čekala bych vodnatější výpek právě spíš u "průmyslovýho" kuřete...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ETERNITY: sůvy mě vyděsily teda :D a asi jsem málo náročná, ale přes noc pečená mě uspokojí jakákoli supermarketová kačka či husa. A prsa samotný pečený na studený pánvi jsou taky fajn (eh, nemám čas rozepisovat, chápete zkratku, žeano :D)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ja sem na kachni prsa uz zanevrel. uz sem prestali dovazet madarsky kachny a sou tu jen tzv. 'utility ducks' z quebecu, ktery nejsou ani moulard ani pekin. jen takovy rudomasy kurata. takze je uz jen pecu. protoze s takovym miniprsickem se vykostovat a pak cvrt hodin onanovat kolem panve s prsama a odlejvat sadlo...
    leda kdyz dostanu od reznika od hutterites jejich bio kachny. to mam ale v mrazaku pripravenej vyvar ala ramen a to ty prsa nakrajim na tenky platky a pak je postupne rozhodim do horkyho ramenu syrovy i s kuzi a radostne zvejkam
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LADY_MYSKA: ja ted prsa uz jen sousviduju
    nariznu kuzi na "ctverce", pomatlam cerstvym tymianem na drobno, dam do sacku, souviduju na nejakych 58-60 stupnu 2-3 hodiny, podle velikosti prsa, pak necham odpocinout a nasledne osolim a opecu na panvi kurcicku (davam na studenou panev a rozehrivam s kachnou na ni)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    TOOMIX: To je muj sen, mit nekde italskou babicku, co me bude ucit italskou kuchyni.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    LADY_MYSKA: kachni prso je podle me nejlepsi proste na panvi. Jen tak, jen sul. A k nemu si muzes udelat, co chces. At uz treba opeceny bambory na tom tuku, co vypeces nebo belugu nebo salat... To je uz na tobe. Ale pros proste na panev (studenou!) a je to.
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    LADY_MYSKA: Chystám se taky na ně-naříznu kůži do kříže na dvou místech, posypu tymiánem a naložím alespoň na chvíli do oliváče a česneku. Zprudka opéct po obou stranách a dodělat v troubě. Až pak posolit. Příloha rýže, nudle, skoro cokoliv.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Pratele, prosim vas, mam tu kachni prsa s kuzi bez kosti a mel by to byt dnesni obed. Nejaky napad co s tim?
    Moc dekuji
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Bych taky chtěl takovouhle babičku

    87 year old Betta makes tagliatelle al ragù! | Pasta Grannies
    https://www.youtube.com/watch?v=sVLHp5cNJHk
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    Někdo si užívá a já jsem se po strouhání muškátového oříšku akorát osypala dost šílenou svedici koprivkou po půlce těla. A to o žádné alergii jinak nevím... Ani v jídle si nějak nepamatuju, že by mi kdy vadil, jen to strouhání bylo nějaký veselý.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DEVIL: U nas na gymplu byl jeden orech standardni konzumace.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZUZKAOU: ja zkusim co udela jeden orech
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ZUZKAOU: Jojo, my jsme to zkusili a akorat se zeblili. Nikdo z lidi na te akci z toho nemel zazitek, ktery by stal za zopakovani.
    Toliko k vyzkumum na koleji:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DEVIL: jako zfetovat se muškátovým oříškem dá, ale dělá to hodně ošklivé kocoviny a často i blití během intoxikace.

    Toxicology - Prof. RNDr. Ji�� Pato�ka, DrSc - Mu�k�tov� o���ek
    http://www.toxicology.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=165
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ADELHAIDA: mkrvový dort/buchta/muffiny.

    smíchat na francouzské univerzální koření Quatre epices (pepř, muškát. oříšek, hřebíček, zázvor) sypou to skoro všude.

    Americké koření na dýni - patří do sladkých receptů. Skořice, zázvor, muškátový oříšek, nové koření, hřebíček.

    Přidat trošku do mletýho masa na kuličky/placky/sekanou.

    Přidávat do orientálních pokrmů.

    Přidávat do vývarových polévek spolu s pepřem, bobkovým listem a novým kořením.

    Krupicové noky s muškátovým oříškem jsou taky fajn.

    Přidat do smetanových/pudingových dezertů spolu s vanilkou.

    Přidat do špenátu.

    Vepřové/kuře pečené v mléce s česnekem a muškátovým oříškem.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ANNIKA: musaka! mam na ni chut. desnou. napisu mame. ta ji delala super
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ZCR: omg to si delas srandu? to sem v zivote neslysel. doma mam dve baleni nutmeg orechu! to zkusim o dni volna vypit v mlikshakeu jako jedna z tech zenskejch co se tim vyndala. diky diky
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ADELHAIDA: do zelnacky :-) mimo jiz zde zminene.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ZCR: U nas na gymplu to trendovalo jako droga chudych, pro ty chudaky, jejichz rodice nemeli doma prasky na spani, kteryma bychom se mohli sjet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam