• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Ještě mi tu chybí vaření brambor v elektrickým papinaku, co se řešilo onehda vedle
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    ADELHAIDA: počkej jak ta pára vosoli ty brambory?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ETERNITY: A to jestě neví, že kmín, sůl a třeba i libeček může dát do té vody pod pařák a bude je mít slaný a ovoněný kmínem a libečkem:-D
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    CMLKA: tchyne dela brambory v pare celozivotne (loupane i neloupane). Kdyz jsem ji je poprve foukla do vody, vytrestila na me oci, ze se to muze.
    Dobre je ma, coz o to, ale taky brambory celozivotne soli az na taliri. Nic moc teda, varit bez kminu a soli.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    btw ja mam z Tescomy takovej malej kartacek na zeleninu, alebrz miluju brambory peceny se slupkou, pouzivam to celkem casto

    jo a jinak k bramboram muj posledni hack na brambory vareny ve slupce treba na knedliky ci salat, je vareni v pare, fakt je to mnohem lepsi
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ETERNITY: Přesně tak :-D to je taková ta věc, kterou si uvedomim, ze potrebuju, když to chci použit, ale nezvladam si to koupit
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    RUTHLESS: Protoze po odchodu od rodicu se veci nezjevuji doma samy a musel by sis ji sam poridit?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    RUTHLESS: Don’t even get me started on loupani mrkvi :D
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Obecně miluju takovou tu rukavici na zeleninu, chybí mi od odchodu od rodičů. Mama ji má. To je nej. Tehda jsem se naučil nic neloupat. Bohužel to mi vydrželo i když ji nemám a tak asi jim zahnojeny mrkve a brambory. Ale fakt mi to neva.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    CERMI_FOX: No někdy chceš dělat brambory se šlupkou, ze jo. A tu šlupku chceš jíst, třeba v případě brambor na loupačku, jacket potatoes, nebo americkejch brambor. Takže to nechceš péct/vařit s hlínou.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    KURE: To opravdu nevím, páč jsem to nezkoušela. Ale nějak nevidím důvod, proč by fungovat neměl. Já ty myté brambory kupuji v nouzi největší, takže tak do kila a snažím se je rychle spotřebovat.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    TOOMIX: chudinky brambory, vyridej za tebe vecerni hygienu potomku a ty takhle!:)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já jako správný otrokář nasypu špinavé brambory do umyvadla a nechám je umýt děti. Pak brambory nakrájím a strčím je upéct do trouby
    ZCR
    ZCR --- ---
    Hlad by vás naučil, holoto rozmazlená!
    (Pardon, ale to se nedá číst :-D )
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    RUTHLESS: to jde iterovat až na dovážku jídla, protože život je příliš krátký na vaření brambor ;)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BUNDA: to je fakt, to prijde dalsi vlna "oloupany brambroy?! tak to nikdy, za to odmitam utracet" versus " jasne, jedine oloupany brambory, zivot je prilis kratky na jejich loupani!"
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    RUTHLESS: a to teprve až dojde na možnost koupit si již oloupané brambory :D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    QUANTI: jsem zvyklý brambory oloupat, nakrájet na kostky nebo jiný potřebný tvar a pak pro jistotu rychle propláchnout ať už jsou ze zahrady nebo z obchodu. Tím se dostane pryč naprostá většina hlíny a dalšího bordelu, i bez kartáčku. No a jestli pár zrnek zbyde, tak zbude, na to se neumírá :-)


    RUTHLESS: jako jo, pokud jsou už oloupené pořád od bahna, tak rychlý propláchnutí vodou to zlepší s minimálním množství práce.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    zacina to byt lepsi a lepsi, kolik variant vkladani brambor do vody mame?

    btw, to jako fakt nekdo resi to, ze pri loupani brambor ty brambory uspini a musi je oplachnout?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CERMI_FOX: no jenže to je právě ten rozdíl. Když loupu umyté brambory, prostě je oloupu. Když loupu brambory od farmáře, ta zem se mi na rukou a noži přenáší na to oloupané. Takže předmytou bramboru můžu dát rovnou do hrnce, nemytou musím buď kartáčkem vydrhnout před loupáním, nebo důkladně opláchnout po loupání. Moc mě to neba. Jasně, je to problém prvního světa, ale zvykla jsem si na myté bez hlíny všude.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam