• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    KURE
    KURE --- ---
    LUSINDA: to byl jejich nápad, že to tak dělaj. A ano, logický je zeptat se cílovky :) a udělám to.

    Ale vzhledem k úžasným znalostem a schopnostem zdejších kuchařek a kuchařů (to není sarkasmus!)
    bych rád slyšel více názorů :) a tím pádem se vzdělal. A nejlépe i ohromil "starší lidi" něčím novým ale zase né moc novým :) je to ambiciózní cíl, chápu.

    No já si to mlíko spojuju s hovězíma játrama, který jsou víc cejtit a tužšší.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    KURE: já znám pouze namáčení do mléka pro lepší chut a křehkost. Jinak je taky nijak nenakládám....jen pepř a sůl po ugrilování.
    U postarších lidí bych se bála poznámek...že jsou stejně nejlepší na cibulce :-D
    KURE
    KURE --- ---
    když jste mě tak pěkně pomohli s nevařením v horku, jdu s dalším dotazem.

    Jak naložit vepřový játra pro grilování? S tím že to je pro postarší lidi, dost konzervativních chutí, takže žádný vylomeniny :)
    (já játra nijak nenakládám, ale prej se to "má") a náhodný výsledky z internetů mi přijdou podezřelý.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    IKA: Ehm, teď jsem zrovna dělala červenorybízové zrcadlo, protože se mi nechtělo péct:-) Jen jako základ jsem frkla cukrářský piškoty, nepekla jsem lineckej spodek, ani nevyráběla sušenkovej.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    IKA: já bych to vyslehala s trochou cukru a zbodla jen tak s rybuzem :D
    IKA
    IKA --- ---
    Mám mascarpone a červené ríbezle, čo by ste s nimi robili?:) (Je horko, piecť sa mi nechce, ale prinajhoršom by aj to nejak šlo..)
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    tvl jsem ujetej na pomazánky a dipy :)
    LUSINDA: něco podobnýho prodávaj Turci v Německu, dlouho jsem zkoumal jak na to a nejvíc jsem se přiblížil feta+grilovaný papriky (klidně ze sklenice). Ten balkán je takovej nevýraznej a lilek v ajvaru se tam moc nehodí.

    velmi dobrá je i Obadza, ale je to celkem drahý na ingredience, takže si spíš čas od času koupím v německu hotovou

    ale zrovna je okurková sezóna, dělám tzatziky, ale takový ty počeštěný (víc okurky než jogurtu), někdy spíš zakysanku, aby to bylo hutnější a letos jsem ještě vedle u Babici narazil na nějakej odkaz a teda tzatziky s ayranem (místo vody tam dát vykapanou vodu z okurek) a to je pro mě ultimátní a vlastně to jsou dva pokrmy ze třech stejných ingrediencí :)


    RUTHLESS: remuláda je ± jasně daná, je to vlastně taková tatarka, trochu řidší
    KURE
    KURE --- ---
    DEVIL: omlouvam se :) a neni to lenost ale nechci zemřít horkem.

    VSICHNIMAME: tohle nezni uplne blbe... repu maj v lidlu už hotovou jen nakrajet...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KURE: tak si z toho udelej nakej salat a do zalivky jebni kopr a nepokousej nas tady, kdyz si linej klohnit omacku :D
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    KURE: nebo si udělej augsta zupa, nebo saltybarscaj (lotysska, litevska) verze chlodniku. Potřebuješ brambory i vajíčko a spoustu kopru. Ještě ale řepu.
    KURE
    KURE --- ---
    DEVIL: jo, to by bylo asi nejlepší jenže
    a) brambory a vajíčka mam vařený ze včereška.
    b) mam chuť na koprovku
    c) dneska rozhodně nebudu zapínat sporák! :D

    Takže jsem ochoten ke kompromisu :)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KURE: imho udelej koprovku teplou, akorat ji misto mouky/skrobu zahusti agarem. jak vychladne tak bych ji zkryplil tycakem na pozadovanou konzistenci a az pak bych tam nahazel cerstvej kopr
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KURE: Asi bych si ušlehala základ (mascarpone, smetana, trocha kefíru či jogurtu) do požadované hustoty a pak bych dochucova a prdla tam kopr. Asi to bude chtít chvilu ležet.
    Nebo hustší polévku tarator. :-)
    GALE
    GALE --- ---
    KURE: Zakysaná smetana (16% a vic), kopr, cukr, sůl, pár kapek octa.
    Octem myslím ten klasický kvasný. Překvapivě to tomu dipu dá tu chuť české koprovky.
    KURE
    KURE --- ---
    Máte někdo tip na studenou koprovou omáčku nebo dip?
    Ideálně aby to připomínalo normální koprovku :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ETERNITY: Tahle metoda vaření mi nějak nekonvenuje, a tak na ni ani nemám vybavení. Ale dík!
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    ADELHAIDA: hlasovala bych pro to sous vide, to udela pekny steak i se slozityho masa. A kdyz ma clovek neco s teplomerem (ja to delam treba ve varnem hrnci), jde to i bez sousvidovace
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    KURE: Krájení hotovýho ovladám:-) dík!
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ADELHAIDA: Jo. Když se to nepovede, bude to moje chyba. Jsem si toho vědom :-)
    KURE
    KURE --- ---
    ADELHAIDA: snad jen ještě, je to asi zřejmé, ale až to budeš krájet na ty plátky, krájej to přes vlákno :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Děkuju za rady a slova dodávající odvahu. Tak já to zkusím, ale běda vám, jestli se mi to nepovede:-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam