• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORSolarni technika,Solar cooking-baking & Elektrick bike,cars,
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: lol ps: bude i dvoji pozink atd jako ma muj pradedecek?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: spalovák na stejné silnici a EV na stejné silnici. Od stejného výrobce (renault vs renault), ježděné stejným člověkem, stejný věk vozu - EV tě na údržbu vyjde levněji
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: nic jsi nikdy nerekl ... jjj nic prace je hodne ... malo jsem se ucil z knizek ... tak ted musim makat rukama ... peogeot 206 ceka ... a jeden plynovy kotel ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ZDE: JIMIQ
    A jestli mimo baterii a pohonne jednotky jsou ev stejne (nikdy jsem nic jineho netvrdil) a pohonnou jednotku maji lepsi (maji, protoze elektromotor je vic ucinny, jednodussi, lehci a levnejsi), tak se na nich kazi min veci (X + Y < X + Z, kde Y < Z)

    18.12. A myslím že jsem něco podobného psal už dřív
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: ja taky a doufam ze budu mile prekvapen ... auto jako celek nikdy neberu ... znam to z okoli ... jina cesta jina udrzba tlumicu a cepu atd ... ve meste zase vic trpi motor castym startem atd ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: o tom taky nikdo nic neříkal... celou dobu jsme se bavili (nebo alespoň já jsem to tak chápal) o těch částech co jsou rozdílné (logicky!)
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ABDULAH: nezajimaji ma jednotlive komponenty, ale celek. no nic. jsem zvedavy na realitu :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: ale udrzba podvozku na stejnych cestach bude podobna ...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    ABDULAH: promiň, myslel jsem emise. Já tomu nerozumím :-) (to nemyslím ironicky, prostě mě to nezajímá, neřeším to)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: pokud to beres teoreticky tak ano ... praxe ukaze jaka bude kvalita motoru atd ...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ABDULAH: mluvim celkove.... koupis auto, najedes 100k spocitas udrzbu.... samozrejme varim z vody - zadne referencni auto zatim neni, ale ocekaval bych vyrazne mensi cislo u ev.... co ty ?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JIMIQ: nepletes si stk a emise? emisema projdu dokud budu vstriky a krouzky ok ...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A jsou tu dost dlouho na nasbírání dost dat
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já bych podotkl, že hybridy (které mají oba pohony) jsou na údržbu méně náročné než ekvivalentně silné klasiky (protože motor prostě dostává míň zabrat a elektrika se v zásadě nesere)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MRAKY: co se netyce motoru a paliva tak cca ano - zbytek je na provedeni lozisek na motoru atd ...

    zalezi na stylu jizdy a kvalite silnic ...

    pokud to bude jako jimiq tvrdi tak stejne komponenty stejna udrzba ...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Servisní náklady elektromobilů: srovnání Nissan Leaf a Hyundai Ioniq | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/servisni-naklady-elektromobilu-srovnani-nissan-leaf-hyundai-ioniq
    Náklady na servisní prohlídku Nissan Leaf:

    Hodinová sazba: 841 Kč
    Čas prohlídky: po 1.roce 0,8 nh (normohodin)
    Cena prohlídky bez výměn kapalin a geometrie: asi 1000 Kč
    Výměna brzdové kapaliny: 960 Kč
    Seřízení geometrie: 1034 Kč
    Výměna chladící kapaliny: 1500 Kč

    Prohlídky za 10 let (30 kWh): 2x prohlídka 2000 Kč + 2x brzdovka 1920 Kč + 2x seřízení geometrie 2068 Kč + 1x výměna chladící kapaliny 1500 Kč
    celkem 7500kč
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    ABDULAH: ne ze bych se chtel zapojovat do tak vysoce odborne debaty, ale tohle me zaujalo. Ty opravdu tvrdis, ze ev, kde neni milion a pul soucastek oproti klasickemu autu a benzin, ze bude mit stejnou miru udrzby ? Tohle je v soucasne dobe jen teoreticka diskuze - ev se zatim masivne(a dlouhodobe ) nepouziva, nejsou data...

    ano/ne ? ja si odpoved s dovolenim ulozim.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    tak jsme se zase nic nedozvěděli. Já fakt nerozumím frázi "dopadne jako klasika". Ano, ty věci co jsou tam stejné se budou stejně i kazit/opravovat/vyměňovat. Ale taky v EV hromada věcí co se často kazí/opravují vůbec NENÍ!
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    lol
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam